Acer Aspire 7730Zg Divers For Xp

Konu, 'Acer Notebook' kısmında baraquda85 tarafından paylaşıldı.

1. baraquda85

baraquda85 Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar .. acer aspire 7730zg aldım .. tabikimde vistayı sevmiyorum hemen değiştirmek istiyorum ama driverları tam sağlam bir şekilde bulamadım yardım ederseniz cok sevinirim. formumuzda araştırdım bu konu ile ilgili bir başlık yok varsa ben gozumden kaçırdım ise kusuruma bakmayım saygılarımla...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

everest ile alınmış donanım raporunuzu yazar mısınız?

3. baraquda85

baraquda85 Yeni Üye

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer Aspire 7730Zg notebook Drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2 'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia Geforce ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    6. Acer Launch Manager : Acer Launch Manager
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Broadcom lan - ethernet driver ya da broadcom lan driver
    8. Atheros AR5000 ve AR9000 wireless ethernet driver : Atheros AR5000 ve AR9000 wireless ethernet driver
    9. Modem sürücüsü: Agere modem driver ya da Agere modem driver , ya da agere modem driver

5. baraquda85

baraquda85 Yeni Üye

İlgin için çok teşekkür ederim. yanlız yine bir sorunla karşılaştım simdi xp cd takıp yeniden başlatttıktan sonra gerekli asamalar kurulum dosyalarını kopyalamanın sonlarına doğru mavi bir ekran geliyor ve diyor ki.. sabit diskinizi virus kontrollunden geçirin geçerli disk denetleyecini kaldırın . yeni yüklenen sabit diskleri kaldırın cozum olarak ta chkdsk / F komutu veriyor..

internette bir araştırma yaptım kodu calıştıramamadım oturumu yuksek bir modla acın diyor...

uff umarım derdimi anlatabilmişimdir.. gerçekten ilginiz için teşekkkür ederimm..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

temiz (spsiz eklentisiz) bir xp cdsine sata sürücülerini ekledikten sonra genelde sorun olmaz.
    Bu arada sizin sorununuzla ilgili bir çözüm yolu bilmiyorum malesef.

7. baraquda85

baraquda85 Yeni Üye

tamam bir de dediğiniz gibi deneyecem çok teşekkur ederim ilginiz için ..

Sayfayı Paylaş