Acer ASpire 6935'te EKRAN sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında Akheron tarafından paylaşıldı.

1. Akheron

Akheron Yeni Üye

Selam arkadaşlar, 3 veya 4 gün önce Acer ASpire 6935 modelli laptop aldım ve işlevi hızı falan gayet güzel fakât bi sorun var, abimin Toshiba bilgisayarındada olan bi sorun ve bunu saatlerce hatta günlerce google'da delik deşik ettim cevabını kimse bilmiyor ve herkeste bu sorun var eminim buradada o sorunla karşılaşan vardır,

1)
    ilk gün, yanlışlıkla oturumu kapattım bilgisayarı kapatmak yerine, fan ses gelyor bilgisayar çalışıyor dvd-rw falan çıkıyordu fakat ekranı simsiyahtı ve gelmedi, bilgisayarı tamamen kapatıp açmak zorunda kaldım.

2)
    Laptopımın fazla şarj yememesi amaçlı download yaparken ekran kasmaması için kapağını kapattım açtım yine aynı siyah ekran ve tamamen açıp kapatmam gerekti..

Lütfen bi cevap istiyorum..

2. jugglor

jugglor Yeni Üye

Aynı sorun benim pavilion'da ve arkadaşın datronunda da oldu bi zamanlar. tavsiyem ekran kartı sürücülerinin başka versiyonunu indirip yüklemek.( güncel ise eski versiyonu, eski ise güncel versiyonu yükle!) ne alaka diyebilirsin ancak bizimkiler bu şekilde DÜZELDİ ! deneyip sonucu buraya yazarsan ve sonuç olumlu olursa, bu çözüm yolunu resmileştirmiş oluruz. Kolay gelsin...
    Not: Önce bilgisayarına yüklü vga sürücüleri kaldır. daha sonra indirdiğini kur. Yani üzerine kurma!

3. tolgars

tolgars Yeni Üye

Dün Acer Aspire 6935 aldım, internetten notebook'um hakkında araştırma yapayım dedim ve bu soruyu gördüm. Acaba bende de aynı sorun varmı diye deneme yaptım.

Sistem çalışırken kapağı kapattım, herşey çalışıyor kontrol ettim (fan, dvd vb..). Kapağı açtım ve siyah ekran! Ahh!...

Bir iki saniye sonra power tuşu maviden turuncuya döndü ve yanıp sönmeye başladı (bana basman gerekli diyor sanki :)) ve bastım. Ekran sorunsuz açıldı. Çok şükür :)

Bir de bu şekilde denemenizi tavsiye ederim, teşekkürler..

4. arodat

arodat Yeni Üye

böyle sorunlarda
    güç seçeneklerinden "kapağı kapattığımda" kısmını "hiçbirşey yapma" yı seçerseniz sıkıntınız olmaz.
    uyku moduna alınan pcnin uyanmaması durumu var ^^ işletim sisteminin sıkıntısı, windows sorunsuz bir işletim sistemi olmadığı için böyle sorunlar olur.

Sayfayı Paylaş