Acer Aspire 6930G AS6930G-644G32MN Laptop

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Marka : Acer
    Fiyatı : 899 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz
    İşlemci ön belleği : 2 MB
    İşlemci Modeli : T6400
    Bellek Hızı : DDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 4 GB
    Ekran boyutu : 16 inç
    Ekran Tipi : WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 4650
    Ekran Kartı Belleği : 1024 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Ati
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Basic
    Hdd Kapasitesi : 320 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDR
    3G : -
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : 1
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Mikrofon Girişi 2 x Kulaklık Çıkışı
    Tv-Out : 1 x S-Video 1
    USB : 4
    E-SATA : 1
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 6-in-1 card reader
    Kamera : 0.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : Var
    Pil : lityum-iyon
    Genişlik : 385 mm
    Derinlik : 275 mm
    Yükseklik : 42 mm
    Ağırlık : 3.500 Kg
    Garanti süresi : 2 Yıl ( 1 yılı uluslararası )
    Hediyeler :

2. acronis87

acronis87 Yeni Üye

S.a Bu makinenin xp driverları varmı piyasada varsa eklerseniz sevinirim şimdiden
    tşkleR

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer Aspire 6930G AS6930G-644G32MN Notebook xp drivers ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran kartı sürücüsü : Acer ati vga driver'ını indirip kurun. Eğer sorun olursayazıda anlatılanları yapın.
    3. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    4. Ati Hdmi Ses sürücüsü: Ati hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    6. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. Ethernet kartı sürücüsü: atheros lan - ethernet driver veya Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller Driver
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    9. Kızılötesi driver : ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... 2.2012.zip
    10. Acer Launch Manager : Acer Launch Manager
    11. Foxconn bluetooth sürücüsü : Foxconn bluetooth driver

4. xxcrazy_lovexx

xxcrazy_lovexx Yeni Üye

s.a paylaşım için teşekkur ederım ama ekran kartı çalışmıyor. ayrıca bluetooth driver varsa onuda eklersenız sevınırım hemen yardım edebılırsenız cok ıyı olur ekran kartını bulamadım hiç bi yerde indirmediğm ekran kartıda kalmadı...

ati readon hd4650

şimdiden teşekkur ederim . herzaman çok yardımcı oldunuz.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. gencyazilim

gencyazilim Yeni Üye

Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm. Günde en az bir iki tane dizüstüyü xpye çeviriyorum. Dizüstülerin ekran kartlarını tanıtırken başıma bir sürü şey geldi ama böylesini ilk defa gördüm.

Bu dizüstünün ekran kartı bildiğiniz gibi normal yollarla tanıtılmıyor. Mobility Modifier ile önce mevcut güncel driverı modifiye ediyorsunuz ardından da bu sürücü manuel olarak kendiniz "disketi var" yöntemiyle seçerek yüklüyorsunuz. Buraya kadar her şey normal. Driverı görüyor ve yüklüyor. Her şey normal her türlü oyunu açıyor vs. vs. Buraya dikkat! Fakat bu işlemlerin hepsini dizüstünün şarj aleti takılı iken yani halk tabiriyle prize takılı iken yapıyor. Dizüstünü prizden çıkardığınız anda yani bataryadan çalışmaya başlayınca sanki ekran kartını söküp almışsınız gibi oluyor. Pencerelerde yavaşlama, ekranda frame atlama takılma. Masaüstünde bi yenile diyorsunuz iconları tane tane tek tek yenilemeye çalışıyor.

Yaptıklarım;

* İlk önce driverı DriverHeaven 'de verilen 8.12 ile yüklemiştim. Sonra atinin sitesinden indirdiğim 9.6 ile de denedim yine aynı...
    * Acaba manuel yüklemeden dolayı Catalyst Control Center yüklenmediği için mi yapıyor diyerek CCC yi de ayrıca kurdum yine de düzelmedi.

Şu ana kadar denediklerim bunlar. Hala denemeye devam ediyorum. Şimdi dizüstünün acaba güç yönetimyle ilgili bir sorun mu var diyerek Asus dizüstülerinde Power Managent gibi bir yazılım acer için de var mı diyerek onu arayacağım...

Yardımlarınızı bekliyorum. Hiç böyle bir şey başına gelen var mı?

7. sleepwalker

sleepwalker Yeni Üye

Bu laptop'ı kullananlar fikirlerini yazarsa sevinirim. Ben de almayı düşünüyorum. Alternatifi var mıdır?

Vatan bilgisayarda peşin fiyatı 1259 lira çanta ile. Bununla ilgili de düşünceleriniz varsa...

8. 1982yunus

1982yunus Yeni Üye

sonunda tamaiyle kurdum xp yi

burada anlatım yapan arkadaşlara teşekkürler

9. ali_ozturk34

ali_ozturk34 Yeni Üye

bende kurdum xp yi ama şimdi tekrar vista kurmak istiyorum ilk açılışta gelen acer yazısı çıkar çıkmaz [Alt] + [F10] yapıyorum ama hiçbirşey ekrana gelmiyor. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden yardımcı olan herkeze çok teşekkür ederim.

10. ali_ozturk34

ali_ozturk34 Yeni Üye

youk oluşturmamıştım

11. ali_ozturk34

ali_ozturk34 Yeni Üye

vermiş olduğunuz linkten yapıyorum çok teşekkür ederim

12. aloako

aloako Yeni Üye

meraba siteye yeni üye oldum vermiş olduğunuz için teşekkür ederim xp sorunsuz kuruldu fakat sizinde bildiğiniz gibi bu bilgisyarda dolby home theater ses sistemi var ve çıkan ses hiç de tatmin edici değil daha önce arkadaşım bilgisayara birşey yaptı ve pc den çıkan ses şimdikinin hemen hemen 2 katıydı fakat arkadaşıma artık ulaşamıyorum bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba şimdiden ilginize teşekkür ederim

13. aloako

aloako Yeni Üye

iki yere yazmayın demişsiniz ama ikisine de yardımcı olmamışsınız sizce haklı deilmiyim

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İki kere yazmanız sitemizde sadece kirlilik ve düzensizlik yaratır başka birşey değil.
    Bu internetteki bütün sitelerde yasaktır ve hoş karşılanmaz.

Bir sorunuza biliyorsak cevap yazabiliriz. Herşeyi biliyoruz diye bir iddiamız yok.

Ayrıca kimse kimseye yardımcı olmak zorunda da değildir. Peşpeşe mesajlar yazmanız, ya da aklınıza gelen her yere yazmanız bunu değiştirmez.

Lütfen kuralları okuyunuz.
    site-kurallari.php

Bu siteden yararlanmak istiyorsanız bu kurallara göre davranmanız gerekir.

15. aloako

aloako Yeni Üye

siteden yararlanmak istiyorum fakat kale alıp cvp yazan yok kurallarınız sizin olsun istediğinizi yapabilirsiniz

16. sword72

sword72 Yeni Üye

merhabalar. Bilgisayara xp yükledim. Yüklediğim xp service pack 3. Yükleme yaparkende satayı ide olarak değiştirdim. Sorunsuz kurdum. Lakin bilgisayarın belleğinde kayıplar var. Normal olarak 4gb ram. Xp yi kurduktan sonra 3 gb oldu.

Ayrıca emprowing technology kuruldu ama program boş. sadece İnternet sayfasına yönlendiren bir buton mevcut.

Bilgisayarın modeli 6930G-664G32MN (P/N:LX.P920X.205)

17. mugo_trk

mugo_trk Yeni Üye

ya ben xpyi yükledim ram'i 2.96gb ve 1.20 ghz olarak görünüo bunun nedeni ne olabilir acaba?

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit işletim sistemleri 3gb den daha fazla ram çalıştıramaz.

Sayfayı Paylaş