ACER ASPIRE 5930G EISA yapılandırması sorunu!...

Konu, 'Acer Notebook' kısmında djcagri tarafından paylaşıldı.

1. djcagri

djcagri Yeni Üye

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve çok yararlı bilgiler aldım ve hala alıyorum her neyse konuya gireyim.

ASPIRE 5930G kullanıyorum. Bi ara XP yüklemiştim ve yanlışlıkla EISA yapılandırma bölümünü de silmişim. Bu bilgisayardan kullanan bi arkadaşım daha var ve ondan RECOVERY CD'leri çektim. Arkadaşımın bilgisayarındaki bölümler gibi kendi bilgisayarıma bölümler oluşturdum. O bilgisayarda 9,76 GB ve 3,00 GB'lık bölümler var. Bende aynen böyle bölümler oluşturdum ve RECOVERY CD'sini o bölüme kopyaladım (tabi aynı zamanda hem sürücü hemde uygulama diskini kopyaladım). Bu arada ondan yükleyip kendi bilgisayarımın key anahtarını kullanıyorum. Sorum şu:

Bu kopyaladığım bölümü tekrar EISA yapılandırması yapabilir miyim? Eğer yapılıyorsa programı var mı ve nasıl yapılıyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim saygıdeğer dostlarım...
    (Detaylı ve acilen bir açıklama yaparsanız sevinirim. Çünkü benim durumumda olan gereğinden fazla bilgisayar kullanıcısı var.)

2. djcagri

djcagri Yeni Üye

arkadaşlar lütfen birileri yardımcı olsun. Çok mağdur durumdayım.

3. cheki

cheki Yeni Üye

Arkadaşlar bende harddiskteki EISA yapılandırması bölümünün formatını yanlışlıkla değiştirdim. Yani tüm recovery verileri duruyor bu bölümde fakat artık normal bir harddisk gibi görünüyor bu bölüm. tekrar eisa yapılandırmasına çevirmem lazım bu bölümü fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olabilecekler var mı?

4. vesvese

vesvese Yeni Üye

Eski formatini hatirliyorsan eger Paragon Partition Magic 8.5 vista uyumlu olan full sürümünü netten indirirsen isini görebilir sanirim

5. cheki

cheki Yeni Üye

evet o programı kullanarak o bölümü logical diske çevirdim. o nedenle sorun yaşıyorum şimdi. Bu programda partition id diye bi seçenek var oradan bölümün idsini değiştirebiliyoruz. bu idler çeşit çeşit. eisa yapılandırmasının idsini öğrenebilirsem ve o idyi bu bölüme atarsam sanırım sorunu çözeceğim.

6. cheki

cheki Yeni Üye

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var eğer Acer notebookunuz varsa ve arkadaşın söylediği programı kurup eisa yapılandırmasının idsine bakıp bana söylerseniz ve bende aynısını ayarlarsam sanırım sorunum çözülecek. resimde idnin nerde yazdığını görebilirsiniz. ben 44 yaptım denemek için. orjinal idyi söylerseniz sevinirim.

http://img204.imageshack.us/img204/511/adszdo.png

7. vesvese

vesvese Yeni Üye

Bendeki cihazda gizli bölümün ID si 27 dir ve bunu o söyledigim programda manuel yazmayi dene rakam tuslarini kullanarak

8. djcagri

djcagri Yeni Üye

arkadaşlar eisa yapılanması olmadığı için doğal olarak eRecovery setup dosyasını yükleyemiyordum eisa yapılandırmasını yaptım fakat eRecovery setup dosyası yine yüklenmiyor ve "1.Bootable File" hatası gönderiyo. bu ne demek arkadaşlar bu hata nasıl giderilecek???

9. djcagri

djcagri Yeni Üye

cevap bekliyorum arkadaşlar bi yardımcı olun

Sayfayı Paylaş