Acer Aspire 5920G-814G16Mn xp driver???

Konu, 'Acer Notebook' kısmında antiseptikk tarafından paylaşıldı.

1. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

Acer Aspire 5920G-814G16Mn bu model notebook u n xp driverlarını arıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Kod:
        Sürüm                                             EVEREST v4.50.1330/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.3.224.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        ACER-PC
        Oluşturan                                         ACER
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium 6.0.6000 (Vista Retail)
        Tarih                                             2008-06-23
        Saat                                              04:44

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6000.16681
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı                                    ACER-PC
          Kullanıcı Adı                                     ACER
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-06-23 / 04:44

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T8100, 2083 MHz (10.5 x 198)
          Anakart Adı                                       Acer Aspire 5920G
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-PM PM965
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Micron Tech. 16HTF25664HY-667E1            2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Micron Tech. 16HTF25664HY-667E1            [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (03/14/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8600M GS  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8600M GS  (256 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8600M GS
          Monitör                                           LG Philips LP154WX4-TLB2  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Depolama Denetleyicileri - 2850
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh SD/MMC Host Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh xD-Picture Card Controller
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Disk Sürücüsü                                     Hitachi HTS542516K9SA00  (160 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      TSSTcorp CDDVDW TS-L632H ATA Device  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         67352 MB (62637 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Launch Manager
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR 109 Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome Uzaktan Kumanda Klavye tuşları
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1D-E0-84-65-B1
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Modem                                             HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          Yazıcı                                            OneNote 2007'ye Gönder
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         Acer Crystal Eye webcam
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arabirim Aygıtları
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Acer
          DMI BIOS Sürümü                                   v1.3811
          DMI Sistem Üreticisi                              Acer, inc.
          DMI Sistem Ürün Adı                               Aspire 5920G
          DMI Sistem Sürümü                                 Not Applicable
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Acer, Inc.
          DMI Anakart Ürün Adı                              Chapala
          DMI Anakart Sürümü                                Not Applicable
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Acer, Inc.
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer Aspire 5920G-814G16Mn NOTEBOOK Laptop windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Anakart Chipset driver : Intel chipset driver şifre:"www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran kartı sürücüsü: NVidia GeForce 8600M GT vga driver download
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    7. Touchpad: Synaptics Touchpad driver
    8. Modem Sürücüsü: modem driver download, eğer olmazsa şunu deneyin.
    9. Bluetooth sürücüsü: Bluetooth driver
    10. Ethernet kartı sürücüsü: Ethernet - lan driver
    11. Acer launch manager : Acer launch manager download
    12. Kızılötesi sürücüsü: Consumer Infrared Driver
    13. Web kamera sürücüsü: webcam driver

3. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

verdiğin emek için çok teşşekür ederim fakat 2 tane sorunum var birinci ekran kartı olarak bende geForce 8600M gs var fakat verilen ekran kartı driveri 8600 gt ikincide 7 ci sürücüden itibaren linkler bende açılmadı bunları nerden bulabilrim tekrar çok teşekkür ederim

4. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

çok teşşekür ederim bütün sorunları hallettim sabah linkleri çalıtıramdım fakat şuan çalıştı benden kaynaklana bir sorundu sanırım
    şuan xp sorunsuz çalışıyor fakan klavyenin sağ üst köşesindeki "e" tuşuna bastığımda sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor ve artık vistadaki gibi sağ alt köşede pil simgesi çıkmıyorumbunlar için aybir programmı yuklemem gerekiyor acaba?

5. ertanturker

ertanturker Yeni Üye

6. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

teşekkür ederim yardımlarınız sayesinde xp ve vistayı sorunsuz birşekilde kullanıyorum

7. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

bişey daha sormak istiyorum makinanın üzerinde 4 gb ram fakat 32 bit işletim sistemi olduğundan 1gb boşa gidiyor bu makina 64 bit işletim sistemini destekliyormu? ve eğer 64 bit yuklersem 32 bite göre daha fazla işlemcimi kullanıyor 64 bitlik sistem?

8. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

64 bit yuklemeye gerek kalmadı son vista güncellemesi yapıldıktan sonra makina otomatik olarak 4gb ram i tanıdı

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4gb olarak Sadece görüyor. Ama hala 3 küsür gb olarak çalışıyor. 32bit işletim sistemlerinin 4g ram adreslemesi matematiksel olarak imkansız.

10. aGuuuuu

aGuuuuu Yeni Üye

Arkada$Lar ßen ßi çOk kez format attım wermi$ oLduğunuz driverLar iLe ancak $öyLe ßi durum söz Konusu . ßu sefer ßöyLE ßi hata werdi . daha doğrusu ßiLinmeyen Aygıt oLarak gösteriO . sOrunsa Intel(R) ICH8M LPC Interface Controller - 2815 üstünde yardımcı oLursanız sewinirim :( aciL ..

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu Türkçe ile bu siteden yararlanabileceğinizi sanmıyorum.

12. yasam

yasam Yeni Üye

Arkadaşım emeğinize sağlık güzel bir kurulum gerçekleştirdim...

13. antiseptikk

antiseptikk Yeni Üye

ben bilgisyarı alalı 1 ayı geçi ama hala recovery cd sini oluşturmadım :)
    vistanın yanına birde xp kurdum şimdi herhalde iyice geri dönülmez yola girdim acaba şimdi recovery cd si oluştursam negibi sorunla karşılaşırım acaba ?
    henuz bi sorunum yok ama eminin ilerde vista iyice yavaşlıcak programlar vesaire yuzunden ilerde format atmak istersem bu recovery cd si ile mi fornat atıcam?

14. ameliyathane

ameliyathane Yeni Üye

öncelikle driverler için teşekkürler ama şöyle bi sorun var vista kullanıyorken bluetooth da herhangi bi problem yoktu xp yükledim driverinide kurdum ama yinede çalışmıyor yardıncı olursanız sevinirim.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

nasıl bir hata alıyorsunuz?
    Varsa düğmeden bluetoothu açtınız mı?

16. pscopat

pscopat Yeni Üye

arkadaşım 5520 için tum dirverleri tek bi program ile yukleyebilme olanagı tanımış bi arkadaş dosyayı yuklemiş linki vermiş. yukledim 10 numara bütün driverler yuklendi. aynı 5520 gibi 5920 için de yapabilme şansınız varmı? tek tek ugraşmaktansa tek tık ile hepsi yuklensin.

yada 5920 g xp si olan bi arkadaş varsa tarfi ediyim tum dirvleri yukleyip versin bana

17. corbeau1

corbeau1 Yeni Üye

Merhaba, buradaki talimatları uyguladım ve Acer Aspire 5920G laptopuma xp pro kurdum. Sp3 kurdum. Tüm driverları yükledim. Yalnız 2 sorunum kaldı: 1. mikrofondan karşıya ses gitmiyor.
    2. CD/DVD sürücüm cd'leri okuyor, çalıyor ama cd sürücüsü üzerine tıkladığımda cd'lerin içini boş klasör olarak görüyor. Yardım ederseniz sevinirim.

18. asi_etem

asi_etem Yeni Üye

sevgili saka kardeşim ben xp perfect diye bi işletim sistemi kurdum wabcam driverını sitenden indirdim ama kabul etmiyo nasıl yardımcı olabilirmisin acaba snpuvc.sys diye bi hatadan bahsediyo kurarken

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kullandığınız işletim sistemi hakkında bilgim olmadığından, size yardımcı olamayacağım.

20. akgolo

akgolo Yeni Üye

herkese slm ben makinama format attım bu site sayesinde tüm driverları sorunsuz bi sekilde kurdum yanlız msn de felan mikrofondan karsıya ses gitmiyor yardım edebilirmisiniz.ve ayrıca xp yükledikten sonra sag taraftaki dokunmatik tuşlar çalısmıyor lütfen yardım özellikle cd çekme tuşu turuncu bi ışık yanıyor sürekli yardım pls

Sayfayı Paylaş