Acer Aspire 5755G SATA AHCI sürücüsü hatası yardım...

Konu, 'Acer Notebook' kısmında VviperV tarafından paylaşıldı.

1. VviperV

VviperV Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarıma windows 7 kurmayı denedim ancak kurulum bir türlü başlamadı ve sata olduğu için biosdan sata secenegini ahci dan ide ye cektim ve kurdum . Ancak suan oyunlarda takılma yapıyor eekran kartım kaldırabildiği halde kapılardan geçerlen sarjor deiştirirken veya film girecekken takılıyor ve bu benim canımı sıkıyor. Bende problemin bundan olabilecegini düşündüm. Ancak AHCI ya geri çektiğimde bios dan windows acılmıyor. Driverini indirdim ve kurarken sistem degerleriniz minimumun altında oldugu için kurulamadı hatası veriyor. Ben bu takılmaları nasıl düzeltebilirim veya tekrardan AHCI seklinde nasıl windows 7yi kurabilirim. ?

Şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şimdiye kadar 50 kere windows 7 kurmuşumdur bir kere bile sata sürücüsü kurmadım ya da ide ye çevirmedim. Sizin windows 7 dvd nizde sorun olmasın?

3. VviperV

VviperV Yeni Üye

Ilk aldıgımda oyle formatı kabul etmemişti. Şimdi BIOS dan tekrar AHCI ya alıp normal şekilde kurdum ve problem ortadan kalktı galiba suan için problem yok ama kendi içinde gelen sistem varken format atmaya kalktıgımda enngelledi onu çözemedim :)

Sayfayı Paylaş