Acer Aspire 5755G /hepsiburada garanti sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında yakup0993 tarafından paylaşıldı.

1. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

İyi forumlar / İyi akşamlar öncelikle.
    Başlıkta yazılan notebook sahibiyim.Bir süredir aşırı ısınma problemim var. İzmir/Bucada öğrenciyim ve burada bir servise vermeyi düşünüyordum.
    Fakat laptop hepsiburada.com'dan alınmadır. 22 Ekim 2012 tarihinde alındı.(Cihaz 0 alınmadır 2.el değildir)
    Hepsiburada faturasındada yazıyor.
    Acerın kendi sitesinden garanti kontrolü yaptığımda ise;

Bu görüntüyle karşılaşmaktayım. Garanti var mı yok mu? Bu sorunu temizleyip çözersem garantiden düşer mi ? Bilgisayarın içinden bir vida düşmüş gibi sallanan bir şeyin sesi geliyor.Bunuda söylemek istiyordum servise. Bunu İzmirde nasıl çözebilirim.Bir akıl verirseniz,yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. myli

myli Yeni Üye

Bu sitelerde yazan bilgiler genelde üretim tarihinde yazan bilgilerdi.

Ayrıca resimde 1 yıllık garanti görünüyor. Yurt dışında garanti süresi 1 yıl olduğu için dolmuş gibi görünüyor.

Normalde Türkiye'de garanti süresi 2 yıl.

Ayrıca fatura tarihinden itibaren garantisi 2 yıldır. Sizden garanti belgesi isteyebilirler. Garanti belgesinin kaşeli ve tarihi yazılmış olması gerekiyor

3. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

Hepsiburadadan aldım.Garanti belgesinde birtek kaşe var tarih yok.Hepsiburada irsaliyesi var elimde.

4. myli

myli Yeni Üye

GARANTİ BELGESİ UYGULAMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİĞİN

Madde 2 si aşağıdaki gibidir.

Bu Yönetmelik hükümlerine ve Genel Müdürlükçe onaylanmış belgeye uygun olarak hazırlanacak garanti belgesinin tasdik edilerek tüketiciye verilmesini temin etmek ve ayrıca, bu yükümlülüğün yerine getirildiğini ispat etmekle satıcı, bayii veya acenteler sorumludurlar.

Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez.

Yinede acer müşteri hizmetleri detaylı bilgi verebilir.

444 22 37

5. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

Bugün arayıp detaylı bilgi alacağım.İlginize teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fatura tarihinden sonra 2 sene garantiniz var. Bir yere sormanıza gerek yok. Aksini iddia eden varsa faturayı kibarca gösteriniz :)

7. ismailket

ismailket Yeni Üye

ben de E1 model acer notebook almıştım, geçenlerde garantiye gönderdim problem olmadı faturanın fotokopisini istediler sadece [flowers]

Sayfayı Paylaş