ACER ASPIRE 5738G'de sorun

Konu, 'Acer Notebook' kısmında TÜRK KAHVESİ tarafından paylaşıldı.

1. TÜRK KAHVESİ

TÜRK KAHVESİ Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum... Gayet faydalı ve başarılı bir site gibi görünüyor... Site yöneticilerine çok teşekkür ederim...Arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce acer 5738G notebook aldım... 20 güne yakın zamandır da kullanmaktayım... Notebookumu daha çok internete girmek ve akademik çalışmalar dolayısıyla kullandığım için çok fazla yazılım ve gerekli gereksiz video, müzik ve dosya ile de doldurmadım... Daha düne kadar notebookumu çok beğenmiştim, özellikle de sıfır sesle çalışması ve sürati dolayısıyla... Ancak dünden beri bilgisayarda hafif bir yavaşlama ve fandan az da olsa ses gelmeye başladı... Bu sesin ve yavaşlamanın nedeni sıcak havalar dolayısıyla fanın yoğun çalışması olabilir mi? Yoksa teknik servise başvurmamı tavsiye eder misiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Saygılar...

2. Error!

Error! Yeni Üye

Notebook'unu Tozlu ortamlarda bulunduruyor musunuz ? o yavaşlama vede fan nın hızlanma anında notebook neyin üstünde duruyor acaba ?

3. TÜRK KAHVESİ

TÜRK KAHVESİ Yeni Üye

Cevabınız için teşekkür ederim... Notebookumu sürekli odamda kullanıyorum, pek tozlu bir yer değil :) Zaten kullanmaya başlayalı 3 hafta falan oldu... 29 Mayıs'tan beri kullanıyorum... Masamın üzerinde kullanıyorum bilgisayarımı, fanın önünü kapatacak herhangi bir şey yok... Hatta tam şu anda fan sesi kademeli olarak arttı... Hafif rahatsız edici bir boyuta ulaştı... :(

Saygılar...

4. Error!

Error! Yeni Üye

imkanınız varsa elektirik süpür gesiyle 10 sn kadar işlemci ızgarasını bir çektirin derim.çünkü odada YATAK varsa İster istemez tozlanıyor yorgandan vs vs o yüzden olmuş ola bilir..belkide sıcaklar yüzün den son çare windowsda arka planda bir program,virüs,trojan bilgisayarı kastırıyor ola biliyor:) bunlardan başka bir problem olmamaz ;) bence ilk olarak biglisayarınız güzel olarak bir anti virüs programıyla tarattırın sonra devam ederse elektirik süpürgesi ;)

5. TÜRK KAHVESİ

TÜRK KAHVESİ Yeni Üye

AVAST Antivirüs programıyla taradım bilgisayarı, temiz çıktı... Sanırım, gene dediğiniz gibi, sıcaklardan, zira güneyde yaşıyorum... Ama yarın gene de elektrik süpürgesiyle ızgara kısmını bir çektireyim... Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :)

Saygılar...

6. Error!

Error! Yeni Üye

avast eskidi artık siz ANTİVİR free bir yazılım onu inidirip onla deneyin birde

7. mircan07

mircan07 Yeni Üye

disk defrag yapın....raxco perfect disk tavsiye ederim.. :D :D :D

Sayfayı Paylaş