ACER ASPIRE 5720G 302G16MN-NV NOTEBOOK

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ACER ASPIRE 5720G 302G16MN-NV NOTEBOOK özellikleri

Teknoloji : Intel® Centrino® Duo
    İşlemci : Intel® Core 2 Duo T7300
    İşlemci Hızı : 2,0 GHz 4M L2 Cache 800MHz FSB
    Bellek : 2 GB
    Ağırlık : 2,8 kg
    Bluetooth Portu : Var
    Ekran Belleği : 256MB (Max 1023MB paylaşımlı)
    Ekran Boyutu : 15,4"
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800
    Ethernet : Gigabit
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Bellek Tipi : DDR2
    Model : AS5720G 302G16MN-NV
    Ekran Özelliği : WXGA CrystalBrite
    Grafik Tipi : GeForce 8400M GS
    İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
    Optik Sürücüler : DVD RW Dual Layer
    Pil Tipi : 6 Hücreli Li-Ion
    Menşei : İthal
    Sabit Disk : 160 GB
    Touchpad Mouse : Var
    Wireless : Var
    Kart Okuyucu : 5 in 1
    Dahili Kamera : Var
    Yazılım : Windows Vista Home Premium TR

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ACER ASPIRE 5720G 302G16MN-NV notebook notebook windows xp kurulumu ve windows xp sürücüleri

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

• Acer Aspire 5720 Intel PM965 Chipset driver: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr" kurun ve yeniden başlatın.
    • Acer Aspire 5720 Ekran kartı Nvidia 8400/8600 vga driver
      Yeniden başlatın.
    • Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

• Acer Aspire 5720 Modem: Modemi kurun. Yeniden başlatın. Not: Modemi kullanmayacak olsanız bile kurun.
    • Acer Aspire 5720 Etherneti kurun. Etherneti kurun. Yeniden başlatın.
    • Acer aspire 5720 Kart okuyucuyu kurun. Yeniden başlatın.
    • Acer aspire 5720 Kamerayı kurun. Yeniden başlatın.
    • Acer aspire 5720 Bluetooh 'u kurun. Yeniden Başlatın.
    • Acer aspire 5720 wireless kart driverını kurun yeniden başlatın.
    • Acer aspire 5720 Touchpadi kurun ve yeniden başlatın.
    • Acer aspire 5720 launch manager i kurun.

3. sonyericssoncu

sonyericssoncu Yeni Üye

eline saglık

4. confucius82

confucius82 Yeni Üye

Merhabalar,

öncelikle verdiğiniz emek için çok teşekkür ederim. çok makbule geçti. Bütün XP de driverlar sorunsuz çalışmakta fakat ricoh card reader SD kart taktığımızda görüyor fakat SDHC taktığımızda görmüyor. Vista yüklüyken görüyordu. Acaba neden olabilir? bir çözüm sunabilir misiniz? teşekkürler

5. mRocK

mRocK Yeni Üye

everest programını kullanarak card readerınızın tam modelini öğrenin ve modele göre driverını kaldırıp tekrar kurun

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

genelde kart okuyucular aynı. Ricoh kart okuyucu sürücüsünü acer dan indirip dneeybilirsiniz.

7. birkanwalek

birkanwalek Yeni Üye

Arkadaşlar çok sağolun öncelikle yeni üyeyim.
    Bende bu modelin "ACER ASPIRE 5720G 302G16MNP" olanı var ve ekran kartını bir türlü yükleyemedim.
    bütün benzer modellerinkini denedim neredeyse ama bir türlü çözüme ulaşamıyorum.
    Tşkr ederim şimdiden...

Edit: Ekran kartım NVIDIA chipsetli ve model olarak NVIDIA® GeForce 8600M GS olarak geçiyor.
    Bu arada chipset yüklü olmayabilir bununla ilgili olabilir mi ?

8. sarsilmaz1983

sarsilmaz1983 Yeni Üye

emeğinize saygılarımla [alkis]

9. ferithhh

ferithhh Yeni Üye

çok teşekkürler...

[alkis] [alkis] [alkis] xp yi laptopuma sorunsuz kurdum.
    böyle güzel bir siteyi hazırlayan herkese tekrar teşekkür ederim.
    bu arada acerda windows kapanma sorunu olan arkadaşlar aygıt yöneticisinden webcami iptal edin.artık laptopunuz normal bir şekilde kapancak.

10. airtor

airtor Yeni Üye

benim bilgisayarımın modeli bu
    ACER AS 5720G - 302 G16MN
    İNTEL T7300 2.0 GHZ /15.4 CB/2GB /160GB//DVD/NVIDIA GEFORCE 8400GS 256MB-1 GB VHP
    bende xp ye dönmek istiyorum
    acaba burada verilen driverler benim notebookuma uyarmı

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uyacaktır.

12. TeLLabs

TeLLabs Yeni Üye

Kapanma sorunu var evet. Xp de Kapat dediğimiz zaman Kapanmıyor. Ama bunun bir çaresi olması lazım. Varmı bunun hakkında bir bilgisi olan ? Kamerayı iptal etmeden

13. red_hot

red_hot Yeni Üye

kamera'driver'ı yok.launch manager 1-2 denemeden sonra ındı.drıverlar ıcın tesekkurler [flowers]

14. kiese

kiese Yeni Üye

Değerli arkadaşlar ben bu makineden almayı düşünüyorum. Kullananlar ne düşünüyor acaba? Tavsiye eder misiniz?

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hala bu modeli satıyorlar mı? Çok eskimedi mi?

16. kiese

kiese Yeni Üye

Bu makineyi aldım. İnşallah sorun yaşamam. Ben LG R410'um 6. gününde bozulduğu için değişim istedim ve bu isteğim onaylandı. R410'un yeni bir model olması dolayısıyla bir iki ay bekleyebileceğim söylendi ve ben de biraz düşündükten sonra Mavi Bilgisayar'dan bana önerilen bu bilgisayarı aldım. Umarım memnun kalırım.

Sayfayı Paylaş