ACER ASPIRE 5720 problem

Konu, 'Acer Notebook' kısmında Kraix tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kraix

Kraix Yeni Üye

Merhabalar
    2 hafta önce ACER ASPIRE 5720 laptop bilgisayar aldik kendim hdd leri 2 ye boldum C: ve D: sürücüsünü oluşturdum. ve Windows Vista Ultimate 32 bit TR isletim sistemi kurdum. ve Bilgisayar ile verilen driver cd lerinden driverlerini tanittim, işletim sisteminde hic bir sorun yok. fakat sorunum şu herhangi bir mp3 yani müzik dinlerken müzikte takilmalar yaşiyor sanki ağ üzürinden müzik dinlermis gibi yada müzik dinlerken arka planda bişi calişitiriliyor yada program kuruluyor gibi, yani bisey in bilgisayari yordugu kastigi gibi bi izlenim yaratiyor. bilgisyarda resetleme donma yavaslama takilma gibi sorunlar yok bir tek müzik te ses calarken takilma yapiyor bu takilmayi ses de hissedebiliyoruz. 2-3 kez formatladim Windows XP Pro SP2 li isletim sistemi de kurdum yine ayni winamp gibi müzik yürütme programlari gibi programlarida degistirdim yine sonuc ayni ben artık sistemden kaynaklanmadigi kanaatina vardim ama sizin bi öneriniz varmi yada basiniza geldimi bunu öğrenmek istiyorum varsa bi cagresi burda tartisalim ve çözelim bi sonuc olmaz ise garantiye yollacagim tskler.

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

açıkçası değişik bir problem :)
    sadece müziktemi yapıyor? yoksa herhangi bir ses dosyasındada yapıyormu. yada filmin seslerindede kesilme varmı?
    ilk aklıma gelen driverin oluyor.sanırım onu kontrol etmişsindir.

3. Kraix

Kraix Yeni Üye

filme sorun yok sadece müzik te sorunum var driver kendi driverleri buradan verilen ilgili linklerdeki driver lar la da denedim XP icin verilmis driverler di XP kurdum sonuc yine ayni donanimsal bir problem bence mesela ben hardisk ten supeleniyorum bazen deli gibi hdd isigi yanip sonuyor anlamadim.

4. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

hmm, aklıma gelen ve bu soruna yol açabilecek etkenler ;
    dinlediğin ses dosyalarının bozuk olması
    hdd deki problem
    ses kartındaki problem

5. BattaL

BattaL Yeni Üye

Arkadaslar ACER ASPIRE 5720 bizde aldiq vistali sonra xp ye cevirdiq seste cizirti cikmaya basladi ve reset atana kadar gitmedi servise götürdüq anakartta ariza varmis sesle ilgili speaker felan hep degisti 35 gün kaldi serviste
    yurt disindan geliyomus anakart sanirim bu problem 5720 lerin anakartinda var

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. asxz

asxz Yeni Üye

slm
    arkadaşlar bnm 5720gdede tam tersi durum wr. laptop açıkken cızırtı çıkıo hoporlorden,sesi komple kapatsamda düselmio,fakat media playeri açinca ses açikta kapalida olsa cızırtı bitio tabi playe basınca .durdurunca media player açik olsa dahi cızırdamaya başlio .yardim edin lütfennn :(

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş