acer aspire 5715z xp driver sorunu __acil!

Konu, 'Acer Notebook' kısmında yorgunyorumcu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yorgunyorumcu

yorgunyorumcu Yeni Üye

Merhabalar ;
    Bu siteden aldığım yardım sayesinde vista kurulu bilgisayara xp yükledim.

Yükleme çok kolay ve zahmetsiz oldu teşekkürler.Tek sorun bilgisayar açılırken xp kullancaksam mode u ashi mode dan ide mode a almak zorunda kalıyorum boottan.(ya da tam tersi)

Bilgisayara driverları indirmek için girdiğim http://www.acerpanam.com sitesinde bulunmayan 5715z nin driverlarının aynı olduğundaan bahsettiğiniz 5315(bütün driverlarının aynı olduğundan bahsetmişsiniz ) için olan ses sürücüsünü yükledim şimdi aygıt yöneticisinde iki tane tanınmayan driver var."modem device on high definition audio bus" ve "SM bus denetleyicisi".Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. yorgunyorumcu

yorgunyorumcu Yeni Üye

Bu arada sm bus denetleyicisi nedir ne işe yarar bilen varsa , anlatırsa çok memnun oluruz .

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Büyük ihtimalle modem sürücüsünden kaynaklanıyor. Başka bir modelin modem sürücüsü ile deneyebilirsiniz. İlle 5315 olmasına gerek yok.

Bu arada xp açmak için biosla uğraşmanıza gerek yok. Aşağıdaki konuda ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.
    Eğer baştan cp kuracaksanız ve her seferinde uğraşmak istemezseniz birinci yöntemi kullanın.

notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

4. yorgunyorumcu

yorgunyorumcu Yeni Üye

Evet haklısınız .aspire 5715z in modemi Modem Agere Systems HDA modem olarak gorunuyor.İnternette bu sayfada bahsettigim modem driverını indirmek icin gerekli ayrintilari buldum modemi ve ise yaradı gibi gorunuyor http://soulpass.com/2007/11/10/installi ... 53-laptop/

O bahsettiginiz linke da bakıp halletmeye çalışıcam şimdi.

5. mRocK

mRocK Yeni Üye

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş