Acer Aspire 5710G Isınıp Kapanma Sorunu!.

Konu, 'Çöp' kısmında toygar44 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. toygar44

toygar44 Yeni Üye

Arkadaşlar Bu Galiba Aspire 5710G'nin Kronik Bir Sorunu Çünkü Herkez Aynı Sorunu Yaşamakta. Ve Bende Malesef Yaşıyorum Ve Henüz Çözümünü Bulamadım. Bi Arkadaşımız Bios Uptade Demiş Ama Ben Aspire 5710G İçin Bi Bios Update Dahi Bulamamaktayım. Bios Ayarlarından Cpu Performansınıda Düşüremiyoruz Yükseltemiyoruzki Az Isınsın!. En Önemliside Yaz Geldi Arkadaşlar Ve Ben Antalyadayım :) Antalyanın Sıcak Havası Ve Nemini Hemen Hemen Herkez Bilmektedir. Ve Malesef Bilgisayarımı Açtıktan En Fazla 25 30 Dk. İçerisinde Kapanmaktadır. Ve O Sıcak Hava Ve Nem İçerisinde Birde Onun Soğumasını Beklemekteyim Açmadan Önce :) Neler Çekiyorum Bilemessiniz. Ve Bunu Sadece Ben Değil Bütün Aspire 5710G Kullanıcıları Çekmekte. Evet Buna Bi Çözüm Bulmalıyız Artık Yardımlarınızı Bekliyorum... Teşekkürler...

Bi Arkadaşımız Bios Update Demişti Eğer Aspire 5710G İçin Bios Uptade Bulabilen Varsa Linkini Koyarsa Sevinirim... Denemekten Zarar Gelmez... :)

Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

2. toygar44

toygar44 Yeni Üye

Bu Arada Eklemeyi Unuttum Gene Saka Arkadaşımızın Yardımlarıyla Ben Kendi 5710G Bilgisayarımı Xp Ye Çevirmiştim 5 Ay Önce Yani Bendeki Acer Vista Değil Xp Olarak Kullanılıyor. Yaklaşık 7 Aylık Alet 7 Ay Önce İlk Aldığım Gün Bile Kapanıyordu!. :)

3. fthpkr

fthpkr Yeni Üye

merabalar ve geçmiş olsun. bende 5710g kullanıcısıyım aynı sorun bende de var ama ben ilk aldığımda hiç olmuyordu.bende 7-8 ay kadar önce aldım.2-3 aydır çok ısınıyo ve kapanıyo.garantiye gönderdinmi hiç?ben göndermeyi düşünüyorum ama ankara da servisi yok galiba bende ne yapacağımı bilmiyorum.bide xp kurmayı denedim fakat xp cd sini takıp kuruluma başlayınca uyarı veriyo ve sabit disk bulunamadı diyo.nasıl kurdun xp yi? şimdiden teşekkürler....

4. titusromanos

titusromanos Yeni Üye

merhabalar ,ben 5920 kullanıyorum,bilgisayarı 4 ay önce aldım .internette gezerken biraz zaman sonra ,hafıza dolu,bilgisayar kapatılacak türünden yazılar çıktı.İİŞlemci genelde bu sırada çok ısınıyor.bir de bilgisayarı tam kapanmadan fişini çektim birkaç defa ,elektrik de gitti bazen ,ne yapmalıyım.sinir ediyor internette uzun süre kalamıyorum hemen kapanıyor.notebook u tamire mi gönderiyim,çöpe mi atayım yoksa kendim çözebilir miyim bu sorunu

5. DEİMOS

DEİMOS Yeni Üye

Aynı sorunu bende 5720g de yaşıyorum masa üstü olsaydı işlemcinin uzerine bi sogutucu macun surerek bu sorunu cok rahat giderebilirdik , fakat laptopta okadarda bilgili değilim benim bilgisayarımda bi oyun oynamaya kalksam en fazla 20 dakikada kendiliginden kapanıyor, servise yolamakta istemiyorum 45 guun bi sarj aleti sorunu icin ugrasan adamlar fan problemi için kim bilir ne kadar surede geri gonderirler [ofof] . Bilgili olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim bu sorun gercekten yaz gunlerinde çok can sıkıcı bir durum olmaya basladı :s

6. mirror108

mirror108 Yeni Üye

sorunun çözümü var mrk etmeyin!!!
    arkadaşlar bende 5710 g kullanıyorum rmk etmeyin.ben sorunu buldum fazla uzatmadan direk sonuca geçeyim.
    bende aldıktna 4-5 ay sonra aşırı ısınıp kapanma sorunu ile karşılaştım. tozlanmış dediler. birkaç araştırmadan sona işlemci fanına eletrk süpürgesi tuttum ve sonuç inanılmaz!!!! tozlar işlemci fanının çıkşına koca koca birikmiş halde çarptı. inanılmazdı.. sonuç ise daha da inanılmazdı...sanki ilk gün almış gibi saatlerce most wanted oynuyorum ama ısı hiç artmıyor.
    eğer öyle bir sorununuz warsa kesin deneyin derim.
    ben herşeyi ile aldığım bilg. çok memnunm

7. TrekOnur

TrekOnur Yeni Üye

XP CDsinde Sata driverleri yok, onları CDye entegre edip öyle kuracaksınız. Başka bir yol daha önermişler: "Sata özelliğini kapatıp xp'yi kurun, satayı daha sonra yükleyin"diye ama o şekilde bilgisayarı bidaha açamayabiliyosunuz. en güzeli ilk söylediğim yöntem. Gayet kolay. Detaylar burda: http://www.chip.com.tr/forum/xp-cdye-sata-surucusu-entegre-etmek_t64080.html

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş