Acer aspire 5710 mikrofon ve line in yardımı

Konu, 'Acer Notebook' kısmında mourner2 tarafından paylaşıldı.

1. mourner2

mourner2 Yeni Üye

Arkadaşlar aspire 5710 aldım.Alete mikrofon bağladığımda ya da gitarımı bağladığımda vista göstergelerinde ses aldığını gösteriyor fakat sesi hiçbir şekilde dışarıya vermiyor.Bu konu beniim için büyük bir problem yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada ses özelliklerinde mevcut bulunan ayarların hepsi düzgün görünüyor.

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

Mikrofon sesinin ses ayarlarında kapalı olmadığından eminmisin?
    Mikserde mikrofon sesinin sessiz olmadığını kontrol edip tekrar yazarmısın?

3. mourner2

mourner2 Yeni Üye

Evet yukarıda da belirttiğim gibi bütün ayarlara ve mikrofon sesine bakılfı herşey normal gözüküyor ancak ses dışarıya gelmiyor.Bu arada ilgilendiğin için teşekkürler

4. mourner2

mourner2 Yeni Üye

Arkadaşlar bu konuda benim gibi problem yaşayan başka biri var mı? Bu modele sahip olan arkadaşlar bir mikrofon bağlayıp denerler ve bana bilgi verirlerse çok sevinirim.Lütfen yardım edin.Ayrıca acer a mail atmama rağmen bu konuda bana bilgi vermediler.

5. quatsi

quatsi Yeni Üye

Mourner;

5710G kullanıyorum.. Bahsettıgın sekılde bır problem ıle karsılasmadım.. Skype ıle her turlu seslı gorusmelerımı ( dahılı - monıtorun ustundekı ) veya harıcı ( headphone ) ıle rahatlıkla gerceklesırmekteyım.
    "Saka" cok daha fazla yardımcı olacaktır sana ancak ben yıne kokten cozumden yanayım. Yanı;

windowns vista daha cok yenı bır sıstem. Service Pack 1 cıkıp ardından Service Pack 1'ın yamaları gelmeden vısta kullamanı tavsıye etmıyorum. Mıcrosoft mılyonlarca bılgısayar sahıbı kobay arıyor bırtanesı de sen olma. "Saka"nın yazdıgı forum baslıgında acıkladıgı sekılde XP ye gerı donmenı tavsıye edıyorum. Belkı senın sorunun donanımsal degıl yazılımsal bır sorundur.
    Eger zaten donanımsal bır sorun ıse sana burada edebılcegımız en buyuk yardım, ıkamet ettıgın yere en yakın acer servısının telefon numarasını vermek olacaktır.

Saygılarımla

6. mourner2

mourner2 Yeni Üye

Teşekkür ederim ilgilendiğin için.Ben de bugünlerde xp ye geri dönücem umarım o zaman sorunum hallolur.

7. mRocK

mRocK Yeni Üye

mourner2 dediğim gibi ben seninle aynı cihazı kullanıyorum ama bende xp var ses ve mikrofonda sorun yok.
    acaba ses driverını kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirmisin?

8. zinarnet

zinarnet Yeni Üye

merhabalar bende aspire 5720 kullanıcısıyım benim problem de aynı xp kurup denedim fakat yine olmadı yukarıda bir arkadaş skyp dan bahsetmiş sorun tamamen farklı hat girişi bölümüne herangi bir müzik aleti veya VCD taktığınızda gerçekzamanlı ses alabilmeniz gerekirken kayıt yapabiliyorsunuz fakat sesi anlık hoparlörden alamıyorsunuz sorunu halen araştırıyorum bilgi edinirsem yazarım ..

9. ondertoker

ondertoker Yeni Üye

üstadım senin problemini realtek kendisi çözdü ve ses sürücülerine microfonla ilgili yeni bölümler ekledi.
    en son driverinı bu adresten indirip kurabilirsin.
    http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false
    bende 5710 kullanıyorum bu driver harika MSN DE webcam kullanırken microfon sesi uzakta olsanız bile çok güzel iletiliyor karşı tarafa.
    NOT: Ses ayarlarında ses sitemini stereo olarak seçmen gerekiyor problem ondanda kaynaklanmış olabilir

10. hancherrap

hancherrap Yeni Üye

Allah hepinizden razı olsun valla :) bir aydır uğraşıyordum..tşk.ler

11. fthpkr

fthpkr Yeni Üye

bende 5710g kullanıyorum.aynı sorun bende de var.gitar bağladığımda yada mikrofon dışarıya ses vermiyor. vista yı kaldırıp xp kuramadım.arkadaşın verdiği link sorunu çözdümü vista için??

12. syderkan

syderkan Yeni Üye

arkdaşlar çok sağolun bu sorunu ben de yaşıyodum şu an driverı indiriyorum inşallah çözülür.yeni laptopumu gitara bağlayıp gitarpro yu açtığımda mal gibi kalışımı hatırlıyorum inşallah çözer şu driver

13. nejdettt

nejdettt Yeni Üye

aynı sorunu ben de yaşıyorum

14. petaliza

petaliza Yeni Üye

arkadaşlar ben de 5710g kullanıcısıyım ve çok şikayetciyim
    zırt bırt kapanıyo.teknik servise sordum fanı ısınıyo ondandır yada tozlanmıştır dedi.ve bakımı garanti kapsamına girmiyormuş.
    bende format atayım dedim ve şimdide ses kartını yükleyemiyorum galiba. yazdıklarınızdan ve bazı sitelerden driverlerini indirip her türlü denedim olmuyo. sesini açıp kapatabiliyorum görüntüde ama sesi çıkmıyo. realtek bir türlü kurulmuyo.tam olarak hangi programı nerden nasıl yükleyeceğimi açık bir şekilde yazarsanız sevinirim.
    teşekkürler şimdiden.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses kartı kurulumu 5710 ile ilgili ana konuda anlatılıyor.

16. breave21

breave21 Yeni Üye

arkdaşlar benzer sorunu bende yaşıyorum. Mrb. ben dün vistayı bırakıp xp ye geçtim. herşeyi kurdum ve sorunsuz çalışıyor. ancak labtopun ön paneldeki ses çıkışına hoparlörü bağladığımda hoparlör ses vermiyor. ve laptopun kendi hoparlörü çalışmaya devam ediyor. jack taktığımda klik sesi (jak takıılma sesi) geliyor. Ses ayarlarının hepsini denedim ama başaramadım. Başka driver yükledim yine aynı. lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler herkese

17. nejdettt

nejdettt Yeni Üye

ben yeni sürümleri yükledim de gene line in den kayıt alabiliyorum fakat hoparlorden ses alamıyorum :(

18. ongunbey

ongunbey Yeni Üye

Bu sorun için bir konu başlığı açtım.'Acer line in ve mikrofon sorunu çözülmüştür' başlıklı konuyu lütfen inceleyin...

Sayfayı Paylaş