ACER ASPIRE 5710 için xp driver YARDIM!!!

Konu, 'Acer Notebook' kısmında seke tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. seke

seke Yeni Üye

Merhabalar acer aspire5710 için xp yükleme şansımız varmı bide driver larını nasıl bulabiliriz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. seke

seke Yeni Üye

3. axelrudipell

axelrudipell Yeni Üye

4. mRocK

mRocK Yeni Üye

slm bugün bende acer 5710 aldım ve xp kurdum. herşey tamam ancak ses kartını tanıtamadım. siteden indirdiğim driverda olmadı HD Audio falan filan diye bir hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim

5. mRocK

mRocK Yeni Üye

bu verdiğin dosyayı da denedim olmadı zaten verdiğin dosya bir güncelleme benim driver sorunum var. Driverı kurarken HD Audio kurulamadı diye uyarı veriyor ancak aygıt yöneticisinde kurulu ama ünlem işaretli gözüküyor. acerin amerika sitesi olan http://www.acerpanam.com ve realtekin sitesindeki driverları denedim. Sonuç aynı acaba xp kurmayı tam olarak başarmış bir arkadaş var mı varsa bana bu konuda yardımcı olabilir mi. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Güncelleme olduğunu bilerek verdim zaten.
    O hatanın iki sebebi oluyor.
    1. 56 modem drverı kurulu değilse
    2. ses güncellemesi yapılmamışsa.

Ancak sadece güncellemeyi yapmak yetmez. o sarı ünleme sağ tıklayacaksın, sürücüyü güncelleştir diyeceksin, bilgisayarında güncelleştirmenin yada modem sürücüsünün yerini göstereceksin.

Bunları deneyip sonucu yazarmısın?

7. mRocK

mRocK Yeni Üye

öncelikle ilgin için çok teşekkürler modem driverı da kurulu güncellemeyide yaptım. Ses kartı en başta olduğu gibi sarı ünlemli ve sürücüyü güncelleştir dediğimde hiç bir tepki vermiyor. Ayrıca sürücüyü kaldır dediğimde de kaldırılamaz bilgisayar ön yüklemesinde gerekli olailir diye bir uyarı veriyor

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sürücüyü güncelleştir dediğinde gerekli yolları gösteriyor musun?
    Eğer gösteriyorsan ve hala bulamıyorsan modemi kaldır, güncelleştirmeyi kaldır.
    Modemi kur, güncelleştirmeyi kur. Hala olmadıysa birde bunu dene ftp://61.56.69.18/pc/audio/HDMI_R168.exe
    benden bu kadar.

9. mRocK

mRocK Yeni Üye

sürücüyü güncelleştir dediğimde hiç bir tepki olmuyor yani benim driverı göstermem için gerekli kısım açılmıyor. Yani hiçbirşey açılmıyor ve sürücüyü kaldıramıyorum da neyse sanırım en iyisi vista kullanmak yardımların için çok teşekkürler son olarak bu verdiğini de bi deneyeceğim

10. mRocK

mRocK Yeni Üye

bu son verdiğin driverı da kurdum ama bunda da uygun aygıt bulunamadı dedi. Sanırım ben ilk
    başta yanlış bi driver kurdum ve onu kaldıramıyorum bu yüzden hallolmadı bir türlü.
    Herşey için çok teşekkürler kolay gelsin. Her konuda buranın takipçisiyim. Çok yararlı bir site

11. nardamayas

nardamayas Yeni Üye

birader vista yuklu onabende aldım ondan...xp driverlerini de kurdum..performans süper...ses kartında bende problem yasıorum..fakat bi tane buldum oldu...anlamadıgım bi nokta var sadece..dolby digital live ses kartı fakat 5+1 i denedim olmadı..ses kartı özelliklerinde spdf etkin deil...acaba diyorum xp işletim sistemindemi bu kaynaklanıor yoksa driver mi yanlış...bilgilendirin beni arkadaslar..müşteri hizmetlerine mail attım cvp gelmedi...onlarda bilmior sanırım...

12. mRocK

mRocK Yeni Üye

o bulduğun driverı buraya yollarmısın arkaşım ben şuan bilgisayarın sesini kullanamıyorum.
    Birde sen bilgisayarını vistalı aldıysan eğer yanında kurtarma cdsi mi geldi yoksa orjinal
    vista mı var? empowering özelliğini xp de kurabildin mi?

13. mRocK

mRocK Yeni Üye

ses driverını kaldıramadığım için windows xp sıfırdan kurmayı denedim. herşey mükemmel sorunsuz müthiş bir performans tek eksiğim empowering özelliğini kullanacağım software bunu bulabilen varsa paylaşırsa mutlu olurum. Herkese çok teşekkürler.

14. nardamayas

nardamayas Yeni Üye

bu hacer in xp driverleri bende var arkadaslar..ekleyİn msn gönderim..parayla satıo millet... ercanalin@hotmail.com
    ha ben parayla vermicem ..maksat magdur olmayın işiniz görülsün...para nedir ya... neyse...

15. nardamayas

nardamayas Yeni Üye

empowering zımbırtısınıda ayarladım xp de...:))) internet sayfası açıo basınca...kendinden
    orjinal..kısaca gerek yoık onu kullanmaya...bu arada lap topun fiyatı 1118 ytl olmuş beyler...
    kurtarma dvd si de yapmadım salak gibi..kaldık böle ortada sap gibi...gerek duymuorum ama neyse...
    herneyse arkadaslar..vistada kullandıgınız özellikeri xp de kullanamayabilirsiniz...onu dert etmeyin.
    xp deki performansı görünce mmmmmmmmmmm diceniiizzz....

16. mRocK

mRocK Yeni Üye

senin empowering zımbırtısı dediğin basıca internet açmıyor basınca internet açan launch manager :) empowerin bilgisayarında performans, güç, sistem yedekleme, vs yönetimini yapmanı sağlayan bir yazılım :) empowering kurarsan recovery cdsini de otomatik alabiliyosun sadece boş dvdyi takman yeterli

17. nardamayas

nardamayas Yeni Üye

biliom onu birader..ama saedece vistada oluor o...xp de olmuor...xp driveri bulamadım onun..neyse...xp kuran arkadaslara sesleniorum..vista kurulu olanda olur...bendeki sorun şu..ses kartında 5+1 e getirdigim zaman ses yok..logitech x-530 da aldım sırf bu dolby digital live için...olmasada alacaktımda :p .. bi bakıverin arkadaslar sizdede öle oluormu..ses sistemim digital deil..yani spdıf çıkışı fiber optik olması lazım...5+1 e getirdiginiz zaman ses çıkmıormu sizde de..5+1 baglı bile olsada...

18. nardamayas

nardamayas Yeni Üye

ha bi de sadece logitech in verdigi bi zımbırtı var..dönüştürücü adı verdikleri bişey...piyasada yok bunlardan...3 dişi giriş 2 tanede çıkışı var anten girişi gibi..:)

19. mRocK

mRocK Yeni Üye

empowering xp de de kullanılabilir arkadaşlar ben aradım acer'ın kendi sitesinde buldum yükledim ve çalıştırdım. http://support.acer-euro.com/empowering ... ility.html bu adresten ulaşabilirsiniz. 5.1 denemedim çünkü 5.1 ses sistemim yok onu denemek için :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş