Acer Aspire 5610 ani kapanma sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında dynasty tarafından paylaşıldı.

1. dynasty

dynasty Yeni Üye

Slm arkadaşlar
    Bir yılı aşkın bir süredir Acer Aspire 5610 kullanıyorum.
    Bir kaç gün öncesine kadar hiçbir sorunum yokken, aniden kapanma problemi başladı.
    İlk olarak firefox ile youtube dan vide o izlerken kapandı, software problemi olduğunu düşünüp firefox u kaldırıp yeni sürümünü indirdim ve yükledim. Fakat sorun devam etti. Bilgisayarı kasacak hiç bir program çalışmamasına rağmen windows görew öneticisinde cpu kullanımı % 100 gözüküyor ve bilgisayar sanki masa üstü bilgisayar da fişi çekilmiş gibi aniden kapanıyor. Hele bugün sadece firefox açıkken ve bu sorunu düzeltmek için forumlarda dolaşırken 3 kere kapandı.
    Bu arada forumdaki 5715z için yazılan benzer problemi gördüm, fakat aynı problem olup olmadığında emin değilim, ayrıca bilgisayarın sleep modu kapalı, yani sleep modundan sonra fan çalışmama olayı olduğunu tahmin etmiyorum.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Peki fan çalışıyor mu?
    Makine kapandığında sıcak mı?

Ben geçen ay exper imi sürekli kapandığı ve ısındığı için servise verdim. Hava tahliye kanallarını temizlediler. Çok güzel oldu. Şu anda sorun yok.

3. dynasty

dynasty Yeni Üye

Kapandığı sırada fan çalışıyor, kontrol ettiğimde de makine gayet sıcak

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sıcaklıktan olabilir. Servise gösterin bence.

5. muflihun

muflihun Yeni Üye

bende alalı 10 ay oldu ve aniden kapanmalara başladı sürekli kendiliğinden kapanıyor.sebebini anlamadım bende

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kapanma sorunu uylu modeuna girip çıktıktan sonra mı oluyor?
    Cihazın hava çıkışları temiz mi?

7. dynasty

dynasty Yeni Üye

Bendeki sorunun uyku moduyla bir alakasi yok cunku uyku modu kapali
    Cihazin hava cikislarinin temiz olup olmadigini bilmiyorum ama tozlanmis olabilir
    servise goturmeden pratik bi yoldan temizleme imkani var mi acaba?

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

acerların kasa yapısını bilmiorum ama tornavida ile açıp bakmak zor olmasa gerek.

9. muflihun

muflihun Yeni Üye

evet bendekininde uyku moduyla ilgisi yok.temizmi deilmi onuda bilmiyorum .servise götürmekten başka çare kalmadı sanırım.acaba servis süresi kaç gün sürer?

Sayfayı Paylaş