Acer Aspire 5602WLMi Bluetooth

Konu, 'Acer Notebook' kısmında kadirsky tarafından paylaşıldı.

1. kadirsky

kadirsky Yeni Üye

bilgisayarım bluetoothu görmüyor..sildim tekrar yükledim ama bluetooth not device gibi bi hata veriyor..ne yapmam gerekiyor bilen varmı?

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

hatayı biraz daha açarsan belki bi yardımım dokunur :)
    yani aygıt yöneticisinde bluetooth gözükmüyormu?

3. kadirsky

kadirsky Yeni Üye

evet görünüyor.. ama bluetoothu kullanmaya çalıştığım zaman bluetooth device not found diyor.. başka bir aletten bletoothu arattığım zaman benim pcyi görmüyor, ahnı sekilkde benim pcde başka bi aygıtı görmüyor..normalde acerlerde ön tarafta vireless ve bluetooth bölümü war, ordaki wireless ışığı yanıyor ama bluetooth ışığı yanmıyor, gerçi yanması gerekiyormu onuda bilmiyorum:) biraz cahilimdirde pc konusunda:)

4. kadirsky

kadirsky Yeni Üye

ayrıca driveri yüklerken şu hatayı veriyor: no bluetooth device was detected.Please make sure that your bluetooth device is plugged in properly and click "ok" to contine installation. Clik "cancel" to contine installation without the bluetooth device

5. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

biraz araştırma yaptım dostum,bir çok kişi seninle aynı problemi yaşamış
    "acer aspire 5602WLMi" de maalesef bluetooth yokmuş.tuşu falan var ama bluetooth yok :cry:
    ürün açıklaması ise şu şekilde ;
    Chip Seti Intel 945GM Chipset İşlemci / Hızı Core Duo T2300 1.66 GHz 2MB 667Mhz Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA Ekran Boyutu 15.4" Ekran Kartı Paylaşımlı 224MB Sistem Belleği 512MB 533Mhz Bellek Yuvası 2 Sabit Disk Kapasitesi 80GB 5400RPM 2MB Ses Kartı Tümleşik Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı Klavye TR/Q Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN Bluetooth Özelliği Yok Infrared Yok Pcmcia Var USB (Adet) 3 FireWire Yok Seri Port Yok Paralel Port Yok S-Video (TV-Out) Yok Fax Modem Var 10/100 Ethernet Var Pil Ömrü (Saat) 3 Ağırlık 2.95 kg Paket İçeriği Notebook Yazılım Özellikleri İşletim Sistemi MS Xp Home TR Diğer Garanti Süresi (Ay) 24

saygılarımla

6. kadirsky

kadirsky Yeni Üye

eywallah abicim ama şuan koptum yani, nasıl bişeydir ya o. düğmesi falan var bluetooth yok..ya ben bunlara nasıl mail atabilirim bi bilgin varmı..biraz dalga geçeyim şunlarla:)

7. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

zaten ben tam cevabını yazarken sende bunu yazmışsın ,burda belirtiyo; bluetooth u taktığınızdan eminseniz yükleme için ok e basın yada bluetooth takmadan yükleme için cancel e basın diyor :)
    wallahi çok acayip herşey var bluetooth aleti yok :)
    aşağıdaki adrese hertürlü şikayetini yazabilirsin.
    info_turkey@acer-euro.com
    yarımcı olabildiysem ne mutlu bana sende sağol.saygılarımla.

8. kadirsky

kadirsky Yeni Üye

çok teşekkürler uğraştığın için..sağlam bir mai attım acere. bakalım cevap vereceklermi ve vereceklerse savunmaları ne olacak

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Biraz garip bir soru olacak ama bu cihazda bluetooth özelliği var mı? Googledan baktığım birkaç sitede bu özellikten bahsedilmemişde.

10. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

sayın saka bu laptopda bluetooth ışığı var, açma kapama tuşu var ama ayrıntılı araştırdım bluetooth cihazı yok :)

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Genelde notebook üreticileri aynı kasadan çok fazla üretiyorlar. Bu toplam maliyetlerini düşürüyor.
    modele göre bazı özellikleri koymuyorlar. Aynı durum olabilir.

12. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

kesinlikle , yoksa acer gibi bi firmanın böyle bi yanlş yapması mümkün deil =)

13. kadirsky

kadirsky Yeni Üye

yinede çok saçma bişey bence, ki ben bu pc yi gold bilgisayardan aldım ve biraz aceleye geldi almam.. satış görevlisi bluetoothun olduğunu söylemişti.. bide acerlerde genel olarak duyduğum şöyle bir sorun var ekran çerçevesi kalkıyor..benim ekran çerçevemdede küçük bir kabarma oldu, ama giderek yayılıyor. garanti kapsamına giriyormu acaba bu?

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Garanti kapsamına girip girmeyeceğine dair nihai kararı teknik servis verecektir. Eğer sizden kaynaklı birşey değilse garanti kapsamına almalılar.

15. kece

kece Yeni Üye

süper bi durum..
    ben de sabahtan beri neden bluetooth düğmesi var ama çalıştıramıyorum diye kendimi parçalıyordum..
    acer aspire 5012 wlmi'nin de yok..

düğme var ama içi boş [gulmek]

Sayfayı Paylaş