Acer Aspire 5600 touchpad sorunu,klavye kitlenmesi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında hifriend tarafından paylaşıldı.

1. hifriend

hifriend Yeni Üye

Merhabalar Acer Aspire 5600 bilgisyarımda xp den vistaya geçtim ancak touchpad çalışmıyor klavye tuşları çalışmıyor kilitleniyor, ancak sadece mouse çalışıyor.... sürücü yüklemek için sürücü cd'si elimde bulunmuyor....resmi destek sitesinden acer aspire 5600 için toucpad sürücüyü indirdim ancak bi türlü çalıştıramıyorum dosya bozuk sanırım.....bu problemin çözümü için yardımcı olabilirmisiniz, teşekkürler.

2. hifriend

hifriend Yeni Üye

arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse minnettar olcam...bilgisayarımı kıllnamıyorum....acer resmi sitesindeki touchpad sürücüsü dışında (ki indirmeme rağmen bilgisayarımda çalışmıyor) vista 32bit ecer aspire 5600 için uyumlu sürücü bilen varmı acaba...yada farklı bi önerisi olan...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. hifriend

hifriend Yeni Üye

dostum acer ın sıtesındekını ve verdıın lımktekını ayrı ayrı denedım ama ikiside klavye ve
    toucpad ı calıtırmadı zamn ayırdıın için tesekkürler .

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam olarak çalışmayan nedir?
    lütfen biraz daha detay verebilir misiniz? inanın ne olduğunu anlayamıyorum.

6. hifriend

hifriend Yeni Üye

sürücüyü indirdim ve bilgisayara kurdum ama sadece mause um çalışıyo klavye üzerinde herhangibir tuş çalışmıyo(bir tuşa bikaç saniye basarsam ancak algılıyo bilgisayar bastığım tuşu) touchpad ise hiç çalışmıyo......fakat bilgisayarı güvenli modda açtığım zaman touchpad ve klavye normla olarak çaşlışıyo hiçbir problem olmadan......

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Açılan bir program buna sebebp olabilir mi?
    Başlat donatılar çalıştır msconfig e girip başlangıç sekmesindeki programları kaldırıp dener misiniz?
    Bunun dışında aklıma bir fikir gelmiyor.

8. hifriend

hifriend Yeni Üye

saka kardeşim önerini uyguladım çok mantıklı geldi ...gösterdiğin yöntemle açılış programlarının tümünü iptal etmeme rağmen sonuç değişmedi hala bozuk toucpad ve klavyeler...ilgin için saolasın.....

9. hifriend

hifriend Yeni Üye

Saka kardeşim problemim çözüldü, aynı problemi yaşama ihtimali olan arkadaşlar için paylaşayım...
    Acer firmasının önerdiği Synaptics firmasının ürettiği sürücü benim bilgisayarımda touchpad i çalıştırmıyodu... sürücüyü kaldırdım şuan itibari ile çalışıyo. Ancak sürücüyü programlardan kaldırmak sadece program ekle kaldırdan mümkün deil, çünkü kaldırdıktan sonra bilgisayarı yenıden başlatmanızı istiyo ve açılırken bilgisayar kurulum programını devreye sokup tekrar kuruyo bu programı..... bunun için, programı denetim masası program kaldır menusunden kaldırdıktan sonra bılgısayarı yenıden baslatmadan önce bilgisyarımızın programlar klasörünün içindeki synaptics klasörünü silin ve bilgisyarınızı yeniden başlatın....
    bu şekilde muhtemelen probleminiz düzelcektir...eğer düzelmesse saka kardeşimin yukarda önerdiği başlangıç programlarını kaldırmayı deneyin...ben daha önceden hepsini kapamıstım onun da bi katksı olmuş olabilr...

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çözmenize sevindim.

Sayfayı Paylaş