Acer Aspire 5520g windows 7 driver sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında guyau tarafından paylaşıldı.

1. guyau

guyau Yeni Üye

Merhaba; belirttiğim modele windows 7 home premium 32 bit kurdum. sitesinden ilgili driverleri indirdim. tüm sürücüleri güncelledim sorunsuz yükledim. çalışmayan donanım yok.

lakin aygıt yoneticisinde 2 adet bilinmeyen aygıt var

sürücü ayrıntılarındaki değer

00000040
    CONFIGFLAG_FAILEDINSTALL

ne olduğu hakkında en küçük fikrim yok. internettende araştırdım ama bir sonuca varamadım.

nedir bu bilinmeyen aygıt. yardım edecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.

everest sistem ozeti şu şekilde
    Kod:
    --------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 8.0.7600.16385
          DirectX                                           DirectX 11.0

Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2009-12-21 / 01:17

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-60, 2000 MHz (10 x 200)
          Anakart Adı                                       Acer Aspire 5520
          Anakart Çipseti                                   nVIDIA nForce 7000M-610M, AMD Hammer
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Samsung M4 70T2864DZ3-CE6                  1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM2: Micron 16HTF25664HY-667E1                  [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (05/06/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8400M G  (128 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8400M G  (128 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8400M G
          Monitör                                           AU Optronics B154EW08 V1  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC268 @ nVIDIA MCP67/68 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh SD/MMC Host Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh xD-Picture Card Controller
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          Disk Sürücüsü                                     FUJITSU MHV2120AH USB Device  (120 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD2500BEVS-22UST0 ATA Device  (232 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7530B ATA Device
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         111.7 GB (21.3 GB boş)
          E: (NTFS)                                         9993 MB (9915 MB boş)
          G: (NTFS)                                         111.8 GB (5.2 GB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Launch Manager
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR 109 Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome Uzaktan Kumanda Klavye tuşları
          Fare                                              Alps Pointing-device
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              HID uyumlu fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1F-3A-5F-1B-F1
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 NVIDIA nForce Networking Controller
          Modem                                             HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Fax
          Yazıcı                                            Microsoft Office Document Image Writer
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA MCP67/68 - OHCI USB 1.1 Controller
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA MCP67/68 - OHCI USB 1.1 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA MCP67/68 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA MCP67/68 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB-Aygıt                                         Acer CrystalEye webcam
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili
          Akü                                               Microsoft Bileşik Pil

2. dominichammet

dominichammet Yeni Üye

Bu driverla ilgili bir sorunun yoksa kaldır gitsin derim. Bilgisayarını yeniden başlattığında eğer tekrar bu donanımı bulursa internete bağlıysa makinen hemen bulup yukleyecektir. O yuzden kaldır gitsin. Yanında sarı ünlem işareti olan her bilinmeyen aygıt canımı sıktığı için hep böyle yapmıştım ben. Kaldırıyordum bilgisayarı yeniden başlattığımda otomatik olarak yükleniyordu. Deneyebilirsin zarar görmezsin ;)

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu değerlere tam olarak şu yollamı ulaştınız? Eğer değilse şu şekilde bakıp yazar mısınız?
    aygıta sağ tık, özellikler, ayrıntılar, donanım kimliği

4. guyau

guyau Yeni Üye

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm. Bu sorunla karşılaşan arkadaş olursa en azından benim kadar uğraşmasın.
    Deamon TOOL'su kurar iken yarıda kesmiştim. açtığı sanal sürücüyü tam olarak yükleyemediği için bu aygıt hatasını veriyormuş. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi donanımı kaldırdım. deamon toolsu sildim. Restart ettim deamon toolsu kurdum yeni bir donanım buldu sonra yükledi. şu anda sorun yok. ilgilendiğiniz ve cevap yazdığınız için teşekkürler. İnsanlar bu siteden çok şey öğreniyor. Eksik olmayın.

5. ugurbyrm

ugurbyrm Yeni Üye

merhabalar ben de aynı sorunu bilgisayarımda yaşadım ama ben deman tool falan da yuklemedim buna benzer sanal surucu programları da yuklemedim. bende bu sorun devam edior. ayrıca puanlandırmada NVDIA sürücüsünü tanıttığım halde 1.0 puan olarak notlandırıor. vistada bunun daha yuksek olduguna eminim. bi tavsiye verecek olan varmı? şimdiden teşekkurler...

Sayfayı Paylaş