Acer Aspire 5520G-402G16Mİ Pil sorunu çok çaresizim lütfen..

Konu, 'Acer Notebook' kısmında anilsen5 tarafından paylaşıldı.

1. anilsen5

anilsen5 Yeni Üye

Merhaba.Sorunum şu.Bilgisayarımı alalı 8 ay oldu.ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.sorunum ise şu şekilde.
    Bilgisayar şarj adaptörü takılı olmaksızın sadece pil takılıyken normal çalışıyor.Ancak yine bilgisayar açıkken hem şarj adaptörü hemde pil takılıyken 1-2 dakika sonra şarj adaptörünü görmüyor pili şarj etmiyor yani.Power tuşunun ışığı ve diğer iki ışık(pil ışığı ve bilgisayarın kendi ışığı yani aşağıdaki iki ışık) yanıp yanıp sönüyor bilgisayar sadece pille çalışır duruma geliyor.Fakat bilgisayar kapalıyken şarj adaptörü pili şarj ediyor.Ama bilgisayar açıkken etmiyor.Dediğim gibi ışıklar yanıp sönüyor sürekli ve bilgisayar pille çalışıyomuş gibi oluyor.
    Lütfen yardım edin çok çaresizim.Acaba pilimde mi bir sorun var yoksa şarj adaptöründe mi bir sorun var?Ya da başka bir sorun mu var?Lütfen çaresizim teknik servisle hiç uğraşmak istemiyorum.Zaten uğraşsam da bir sonuç alacağımı pek sanmyorum :cry:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Malesef donanımsal bir soruna benziyor ve teknik servisi görmek durumundasınız.

3. anilsen5

anilsen5 Yeni Üye

Teşekkürler.Notebook soğutucusu aldım.Ondan sonra oldu bu problem.Mümkün olduğunca teknik servise götürmeyeceğim.Çünkü 1-2 ay bilgisayarım olmadan yapamam.

4. anilsen5

anilsen5 Yeni Üye

Bir sorum daha olacak.Bu soğutuvuyu takmayınca sorunum çözülüyor galiba.anlattığım gibi bir sorunla karşılaşmıyorum.heralde soğutucuyla bir çakışma yaçanıyo olabilir.

Sayfayı Paylaş