ACER ASPİRE 5230 SAÇMA SAPAN ÇÖZÜMÜ OLMAYAN HATA

Konu, 'Acer Notebook' kısmında aysimabilgisayar tarafından paylaşıldı.

1. aysimabilgisayar

aysimabilgisayar Yeni Üye

merhaba değerli arkadaşlar internette girediğim yazı okuadığım bilgi vs kalmadı ama bir sonuç alamadım
    nerden aldım almaz olaydım bir adet nacizane ACER aspire 5230 ( o günden nefret ediyorum ) notebook aladım sonra eve geldim güzelce açtım herzamanki gibi karşımda sap gibi işletim sistemi Wista bende xp kullanıcısı olarak aldım elime

bur cok özenmli :
    Win Xp Sp 2 Sata - TR cd sini taktım sonra başlangıç olarak biostan cvd rom seçtim F10 kaydet çık yaptım

Burada Dahada Önemli :

Cd den yüklemek için bir tuşa asın bastım F2 vb F6 vb gibi mavi ekranda karekterler bildiğimiz xp kurulum başları
    sonra siyah ekran ve o sekilde hala duruyor..

bu durum üzerine tekrar denetdim tekrar denedim Usb disket srüücüs aldım sata diriveelri ona ttım F6 ile yüklemek için ama gene olmadım

Remderdir dedim rem slotunu değiştirdim
    ısısnmadan yapıyordur dedim kasayıaçtım fanı ve fanın bağlı olduğ bakır plakayıda güzelce temizledim
    başka bir HDD sata ve notebok Hart diskle değiştirdim
    Ekrna kartı desem açılışta sorun çıkartırdı
    rem desem rem 1 gb bellek var

Sorunum bu arkdasşlar yrd bekliyorum

EVET arkdaslar cok acil yrd bekliyorum

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorununuz xp kurarken siyah ekranda kalması anladığım kadarıyla.
    Bir çok parçayı değiştirmişsiniz ama sanırım başka bir xp kaynak cd si ile deneme yapmamışsınız.
    Temiz (sp siz) bir xp bulup ona sata sürücülerini ekleyip tekrar dener misiniz.
    Bu arada bildiğim kadarı ile acer aspire 5230 serisi ati çipsetli bir anakarta sahip. Eğer öyle ise intel sata driver değil ati sata driver eklemeniz lazım.

3. AxZx

AxZx Yeni Üye

Aspire 5230 gayet güzel fiyatına göre ama sanırım senin sorun Büyük ihtimalle Bios dan ide sata ayarlarını değiştirmemen den kaynaklı egerki sorunun devam eder se yardım cı olayım sana

4. Climanjaro

Climanjaro Yeni Üye

Biosdaki AHCI modunu kapatıp IDE olarak ayarla ve bir de öyle dene kurmayı.

5. aysimabilgisayar

ya yeter artık yaaa ben bu acer belasının taa allah belasını versin yaaa değerli arkadaşaslar pc srounula baş edemyince xp kurulması için ANKARA / Sebilbilgisayar 35 dolar para bayılıp servis ücreti adı altında soygun xp kurudurdum geldi tabi driverler tanıtılmamaıs vazyette driverlerini internetten indirdim güzel ce kurudm normaldi herşey son 1 haftadır sorunsuzdu ama şimdi bu dingil bilgisayar bir anda donma yapıyor ve ekran simsiyah kalıyor bu durum üzerine madem öle dedim aklıma geldi açaba xp kurulumunda yer alan sorunu halletilermi acaba diyip güzelce yine temiz ve 12 adet çeşit çeşit xp cdlerini hazırladım xp kuruluma başladım kurulumu bitirdim driverleri yüklemeden bir sorun yok cok güzel çalısıyor driverleri yüklüyorum belli briskısa süre sonra aynı sorunu veriyor güvenli moddan tüm donanımları kaldırdım elle tanıttım gene aynı sorun belli bir süğre gidiyor sonra donup syah ekran çıldırıacma yaaaa çıldıracam yaa lütfen yrd. edin

malum ürünün garantisi var ve acer türkiyede teknik servbis konusunda cok özürlü çözüm oylu hakkında önerilerini bekliyorum

acil oldugunu göz önünde bulundurmanız önemle rica olunur.

6. aysimabilgisayar

süper aktif bir forum sanırm yokmu bu konu hakkında çözüm yolu üretecek bir insan

7. baalpteor

baalpteor Yeni Üye

bnce sorunun ekran kartından.yda herhangi parçadan kaynaklanıyor.driver kuruktan snra böle yapıorsa kesin öledir.parçalarıda bi kontrol et istersen.Pek bilgim yok ama denemende fayda war.bide eğer Xp orjinal deilse kurdugun.sakın yetkili servise götürme ekstra para alıyorlar ceza adı altında cakma cd die ..:)

8. aGrasiwe

aGrasiwe Yeni Üye

arkadasım çözüm bulabildin mi acaba çünkü benimde acer 5230 var aslında sorunsuz gayet güzel bir makina ama senin dediğin o donma son zamanlarda bende de basladı genelde film felan izlerken birden dırrrr die ses çıkarıp ekran donuo ve siyah ekran gelip öle kalıyor bi şey denemedim henüz ama ilerlese denicez bişeyler !

9. mucizeadam

mucizeadam Yeni Üye

arkadaslar aynı sorun benım cıhazda var. acer aspıre 5230. pc acılıyo 10 dk sonra ekran gıdıyo.bu sorun 3 ay once basladı.tekrar acmayı denıyorum hemen acılmıyor 15 dk sonra acılıyor pc fılm ızlerken yada program ındırınce kapanıyor. ısık var ses var ama goruntu yok. laptop tamırcısıne gıttım 70 gun surdu bu sure ıcınde bana 3 kere yapıldı dıye gerı gonderdıler.yok guney cıpınde sorun var yok wıreles alıcısında yok bılmem nerde dıyıp 3 kere yapıldı dıyıp verdıler ama aldıgım gun yıne aynı sorun. ınt arastırıp atasehırde bır tamırcı buldum acıklama yapan arkadas kesınlıkla ana kart degısmesı lazım fıyatı 280 lıra dedı.bu tıp arızayı 2 defa yapmıs bu pc lerde.bence bu pc lerın serısınde bu sorun var ısınmada cabası tabı.bosuna tamırcılerde baska parcalarını degıstırmeyın.

Sayfayı Paylaş