Acer Aspire 5101 Xp Yüklemede Büyük Sorun

Konu, 'Acer Notebook' kısmında faruk1212 tarafından paylaşıldı.

 1. faruk1212

  faruk1212 Yeni Üye

  MErhaba
  İşletim sistemi olarak vista pcye sorunsuz yükleniyor fakat XP'yi yüklemeye kalktığımda cdden boot ediyorum ve normal bir şekilde o XP'nin mavi kurulum ekranı çıkıyor ve aşağıda dosyalar yükleniyor. Lakin bundan sonrasında Kur'un "iz" ekranı çıkmadan önce ekran siyah oluyor ve kursör sol üst köşede yanıp sönmeye başlıyor ve makine öyle tepkisizce bekliyor.
  1- Elimde 4 adet lisanslı XP cdsi mevcut. Hepsinde de yukarıda anlattığım siyah ekran olayı meydana geliyor. Cd bozukluğunu eleyebiliriz.

  2- SATA harddisk olduğu içindir dendi. Ama onda "Harddisk bulunamadı" diye bir hata verdiğini biliyorum. Oysaki ben diski çeşitli Boot destekli programlar sayesinde görebiliyorum. Hatta FAT32 ve NTFS olarak da istediğim şekilde formatlayabiliyorum. Bölümlere ayırabiliyorum.Bunun yanısıra xp cdlerine sata driver entegre ettim ama sonuç çıkmadı.

  3- Aklıma en çok yatan olasılık Harddisk'in partitionlarıyla ilgili bir sorun olması olasılığı. Özellikle diskin Master Boot Record kısmında bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Fakat onarmak için doğru yolu bulamadım.

  4- ŞArj sorunu olabilir diye düşündüm yükleme esnasında çıkartıp taktım değişen bişey olmadı.

  Yardımlarınızı bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkürler
   

Sayfayı Paylaş