acer aspire 4920 ve 4920g laptop windows xp sürücüleri

Konu, 'Acer Notebook' kısmında keylog tarafından paylaşıldı.

1. keylog

keylog Yeni Üye

arkadaşlar acer 4920g ni driverlarını bulabilecek birisi var mı özellikle ekran kartı driverları vista için ve xpye ait bütün driverları?...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer aspire 4920 ve 4920g windows Xp Kurulumu ve Gerekli Sürücüler[/b]

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

3. keylog

keylog Yeni Üye

bu arada demeden edemiyeceğim ben o gizli bölümü aldığım günden uçurdum 12 gb dan fazla yer kaplıyo eee bana ne kaldı geriyee o kadar seçma bişey olmaz yani:)

4. mehmetkaya1974

mehmetkaya1974 Yeni Üye

Arkadaşlar acer aspire 4920g nin xp sürücülerini bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. mehmetkaya1974

mehmetkaya1974 Yeni Üye

Arkadaşlar ses kartı driverlarını yükledim ancak çalışmıyor.
    yardımcı olursanız sevinirim...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer 5720 notebookun ses sürücüsünün nasıl kurulduğunu okumanızı öneririm. Orada istediğiniz cevap bulunuyor.

8. mehmetkaya1974

mehmetkaya1974 Yeni Üye

acer 4920 card writer xp driver lazım...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

üst mesajda verdiğim linkte var.

10. destere

destere Yeni Üye

ekran kartında sorun yaşıyorum deli olmak üzereyim ati nin kendi sitesi dahil acerpanam ve başka yerlerde bulduğum tüm sürücüleri denedim hep aynı mesajı vereriyor " Kurulum var olan donanımınız ve ya işletim sisteminiz ile uyumlu sürücü bulamadı.Kurulumdan şimdi çıkılacak" acil yardım

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. cesa

cesa Yeni Üye

"destere" nin yaşadığı sorunun aynısını ben de yaşıyorum bütün sürücüleri yükledim ama hep aynı hatayı veriyo " Kurulum var olan donanımınız ve ya işletim sisteminiz ile uyumlu sürücü bulamadı.Kurulumdan şimdi çıkılacak" daha önce başına gelip de çözenler ve ya önerisi olanlar yok mu_?

benim anladığım kadarıyla varolan sürücülerin hepsi "HD 2500" için çünkü ACER'in iki modeli var
    1=>farklı olarak 160 GB hdd + bluetooth
    2=>farklı olarak 250 GB hdd , bluetooth yok

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14. kunh

kunh Yeni Üye

hepsinde 2500 yok mesela benimki 250 gb hdd li ama ekran kartım hd 2400 xt ama eet bluetooth yok :)

15. mstfakyol

mstfakyol Yeni Üye

Evet aynı ekran kartı (ati hd 2400 xt) bende de var aynı sorunu bende yaşıyorum. xp yi kurdum, diğer driverlerin hepsini kurdum hattat ekran kartınıda bir şekilde tanıttım. ama arada ekran hep gidiyor. bilgisayar biraz zorlanınca ekran da çizgi çizgi oluyor ve resetlemek zorunda kalıyorum. Burada verilen tüm linklerdeki (ati kendi sitesi, acerpanam, wista driverler vs. )driverleri denedim ama olmuyor. yardımcı olabilirmisiniz.

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu sayfadaki işlemleri yapınız mı?
    notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-ati-ekran-karti-suruculeri-t234.html

O da olmazsa asus f3sr nin sürücüsünü deneyebilirsiniz.

17. mstfakyol

mstfakyol Yeni Üye

evet o linktekini yaparak tanıttım aslında ama tanımasına rağmen kilitlenme ekranın çizgi çizgi olması gibi hataları veriyor. bu sitede önerilenlerin hemen hemen hepsini yaptım gözümden kaçan yoksa hiç biri olmuyor.

18. mstfakyol

mstfakyol Yeni Üye

asus f3sr ninde sürücüsünü denedim yine olumsuz sonuç kabul etmiyor. kurulmuyor.:(

19. tmsh

tmsh Yeni Üye

kendin belirleyeceksin inf dosyasını göstereceksin yani setup işlemiyor haberin olsun..

20. tmsh

tmsh Yeni Üye

evet olay çözüldü..ekran kartını yükleyemiyorsun..çünkü bu ekran kartı directx 10 u destekliyor ve xp directx 9 a göre olduğundan dolayı ne kadar yüklersen yükle problem verecektir..eğer çözen biri olursa bana da bilgi versin.../mail adresi silindi/

Sayfayı Paylaş