ACER Aspire 4810T Windows XP driver sorunu...

Konu, 'Acer Notebook' kısmında posteriti tarafından paylaşıldı.

1. posteriti

posteriti Yeni Üye

Arkadaşlar geçen gün bir ACER Aspire 4810T model bir notebook aldım (gerçi klavyenin sağ tarafındaki yapıştırdıkları stickerda 4810TG yazıyor ama sanırım modeli 4810T - Çünkü hem laptopun altında modeli 4810T / 4810TZ / 4410T serisi şeklinde yazıyor hemde biosta da 4810T yazıyor.)

Neyse sanırım bu büyük bir sorun değil asıl mevzu aldığımda vista home kuruluydu bende vista kullanmayı sevmediğim için Xp Professional kurmaya karar verdim. (elimdeki cd XP Pro SP3 ve sata destekli) Formatında ve sistem kurulumunda herhangi bir sorun yaşamamama rağmen kurulduktan sonra driverlarinda önemli problemler yaşamaktayım.

NOT: Acer'ın kendi sitesinde orijinal driverlarini tamamen indirdim. 19 driver var 19unuda indirdim. (XP Pro 32bit için uyumlu olanları)

Yaşadığım sorunları maddeler halinde sıralarsak eğer;

1) Ekran kartı yapıştırılan stickerda ATI Mobility Radeon HD 4330 yazmasına rağmen Acer sitesinden indirdiğim ati driverini kurmaya calışırken (donanım bulunamadı ya da isletim sisteminiz uyumlu değil ) şeklinde bir uyarı aldım. Sonra indirdigim intel icin olan ekran karti driverini kurdum. Herhangi bir sorun olmadı ancak aygit yoneticisinde resimde gorulen sorunlarla karsilastim.

[​IMG] [​IMG]

2) Sitesinden driver bolumunden indirdigim bluetooth driverini kurarken aygit algilanamadi seklinde bir hata aldim. Kurulumdan cikmak icin "tamam"i aygit olmadan kuruluma devam etmek icin "iptal"i tiklayin diiyordu. Bende iptal deyip kuruluma devam ettim. Neyse kurulum bitti. Bir baktim sag altta bluetooth isareti cikti ama kirmizi halde yani donanim yok gorunuyor. İsin ilginc yani bu laptopta bildigim kadariyla bluetooth var.

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim. Ozellikle su ekran karti mevzusu benim oldukca canimi sıkmaya basladi.
    Cunku actigim filmleri cok hizli bir sekilde gosteriyor (klite mega codec pack 5 kurmama ragmen)

İyi gunler dilerim

Serdar

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorunlu ekran akrtına sağ tık özellikler aytıntılara girip çıkan kodu yazar mısınız?
    Bu arada film seyretmek için codec pakc vs vs ile uğraşmayın bence. Gomplayer kurun başka herşeyi silin.

3. posteriti

posteriti Yeni Üye

Dedigin gibi yaptiktan sonra ordaki kodu kopyaladim.

PCI\VEN_1002&DEV_9552&SUBSYS_023D1025&REV_00\4&23FE4F77&0&0008

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. acer4810T

acer4810T Yeni Üye

abi bende de aynı sorun var dediğin yoları denedim am kurulmadı gene hata veriyor help

abi bir de xp hdd ACHI modeline kuramıyrum baf diye hata veriyor IDE de sorun yok xp kurabiliyorum ama ben ACHI kurmak istiyorum nasıl yaparım

satalı xp hazırladım extra birşey deha mı yapmam gerekiyor

(ACHI İLE IDE arasında çok fark var mı? performans açıssından)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. acer4810T

acer4810T Yeni Üye

peki abi denicem sagol

8. acer4810T

acer4810T Yeni Üye

abi sonuç OLUMSUZ :s yüklenmedi yklenmiyor şimdi ne yapmam gerekiyor.....

9. acer4810T

acer4810T Yeni Üye

SA hocam ben acer aspire 4810T bios güncellemek istiyroum bu konuda bana yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden çok sagol

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

acer destek sitesinden güncel bios varsa indirip kurabilirsiniz.

11. acer4810T

acer4810T Yeni Üye

kurdum böylece iki aydır kurulmayan ATI DE kuruldu...:d

Sayfayı Paylaş