Acer Aspire 4315 hakkında herşey burada

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. koraytok

koraytok Yeni Üye

Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır çözülemeyen bir problemle karşı karşıyayım.Kutusunda ve ürünü ilk açan kişi ben olarak(ki alırken benden önce biri açmadıysa),LCD ekranda oluşan beyaz ekran problemi nedeniyle servis tarafından verilen raporda "Bu ürün servise ilk kez gelmiş olmasına rağmen LCD üzerinde bulunması gereken, üretim sırasında notebookun bütün parçalarına ait yapıştırılan SN bulunmamakta olup, ayrıca notebook üzerinde bulunan LCD genel olarak ACER’ın kullanmış olduğu LCD değildir. Ürün bize gelmeden müdahale görmüştür." denilmiştir.Ben veya bir başkası bu ürüne müdahale etmedik.Ürünü aldığım yer Eksenbilgisayar olsun,servis hizmeti veren TPM Teknoloji,Btservis,ACER Türkiye olsun,en yüksek makamlara kadar olan kişilere elimden geldiğince telefonla ve mail yoluyla ulaşıp sorunumu anlattım çözüm bulmadılar.Tüketici hakem heyetinin kararıda daha belli olmamış suan 65 gün oldu.Acer Avrupa'ya mail attım ve şikayettede bulundum,ki yabancılar bu olaylara karşı daha duyarlı.

Arkadaşlar sizden ricam acaba Lcd panelinizin markası.Benim pc'min üzerindeki paneli Acer bu panel bizim değil diye kabul etmiyor,ürün garanti dışı.Sıfır bir üründe bu nasıl olur?

Benim LCD Panelim bu sizinkisi hangi marka acaba.(Everest Ultimate Programıyla baktım)

Monitör Adı LG Philips LP141WX3-TLB1

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

Benim modelim 5710 monitör AU Optronics B154EW02 V7 bir işine yarar mı bilmiyorum modeller farklı çünkü

3. koraytok

koraytok Yeni Üye

Mrock teşekkür ederim ilgin için.Benim amacım Acer 4315 model kullanan arkadaşlarla Lcd panelin marka olarak aynı olup olmadığını kıyaslayabilmek.Yani tümü LG markamı acaba?

Arkadaşlar yurtdışından bana acer firmasının mail adresini verebilecek olan var mı?

Türkiyede ki acer firmasını ve Distribitörünü müşteri memnuniyetsizliği ve müşteriye olan ilgisizliklerini şikayet edeceğim.Birazda olsa yurtdışında ki bireylerin bu konulara karşı daha hassas olacağı kanısındayım.

Servise işallah kimsenin yolu düşmez.

4. diclearjin

diclearjin Yeni Üye

mrb arkadaşlar bende 4315 kullanıyorum ama aldığımın ilk ayından beri ekranda beyazlama sorunu var üç kez servise götürdüm hiçbişey yapamadılar en son kullanıcı hatası deyip başlarından saldılar şimdi ekran hiç açılmıyor istanbula mail attım sorun yüzünden ama cevap gelmadi bir daha asla acer almam heralde servislere hele hiç güven olmuyo...

5. jansuu_fb

jansuu_fb Yeni Üye

ya b enım bılgısayarımın kamerası calısyodu bı sure sonraa kendılgınden acmaya kalktım ve acılmadı sımdı hala bozuk napabıırım yardımcı olabılırsenız cok sefınırım tesekkurler

6. ddonmez

ddonmez Yeni Üye

4315??? kamera??? 4315 te kamera sadece yurt dışında var diye biliorum arkadaşım ama daha detaylı açıklarsan yardımcı olmaya çalışalım...

bu arada arkadaşlar T7200 işlemcinin bizim 4315 lere olma olasılığı nedir tam olarak bi liste yok mu gm 965 chipset ile ilgili???

7. boss

boss Yeni Üye

Beyaz ekran sorununa çözüm bulamadılarmı? aynısı bizdede var.

8. wolfsburg1

wolfsburg1 Yeni Üye

t7200 ve 7250 modelleri notebookumuza uymaktadır bilgilerinize ;) ve ayrıca bu konunun belli bir yerinde bios update kısmını yazmıştım paylaşmıştım sizlerle bu updateyi yaptığınızda notebookumuzun max 2gb kaldırdığı yalanları ortadan kalkıyor. çünkü dayımın aldığı notebookun içindeki 2 gb ddr2 667mhz rami çıkarıp benim notebooka taktım ve 3 gb ddr2 667 mhz ile makinam açıldı hatta oyun bile oynadım süper oldu benim size tavsiyem 3 gb ram takın ve keyfinize bakın denenmiştir onaylanmıştır xpde kaldırıyor 3gb rami hadi bakalım kolay gelsin umarım hepinizin işine yarar inanmayın türkiye kılavuzlarına 2gb max kaldırır die biosu update edince sorun kalkıyor ;) Kolay gelsin...

9. YASEMİNAY

YASEMİNAY Yeni Üye

bu beyazlaşma olayı bendede oluyor...bu bilgisayarın klasik sorunu...

10. acomez_67

acomez_67 Yeni Üye

arkadaşlar ben 4315 in işlemcisini core 2 duo ile değiştirmek istiyorum. böyle bişey mümkün mü acaba deneyenler oldu mu..

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. superjax

superjax Yeni Üye

ben de anakart intel GL960 görünüyor.ben işlemciyi T7700 yada T5750 ile yükseltmek istiyorum acaba anakarta bu işlemciler uygun mu uygun değilse ne önerirsiniz?

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Buradan söylemek çok zor. Size işlemciyi aldırırız sonra uymaz mağdur olursunuz.
    www.fokusshop.com gibi bir servis ile görüşmenizi öneririm.

14. hasanus

hasanus Yeni Üye

Selam.

Belki yüzlerce kere büyük bir sorun olmadıkça bios un update edilmemesi gerektiği konusunda yazı okumuş olmama rağmen update'i yaptım.Acer'in kendi sitesi http://support.acer.com dan en üst sürümü yükledim.Büyük ihtimalle bu sebepten olsa gerek,makinada kurulu olan Nero programı,dvd silme ve yazma işini tanımadı. (belirlenemeyen yazım hatası).

Birçok programı yükleyip denedim,Slimtype DVD A DS8A1P nin güncel firmware'ini ve driverını aradım,Acerin kendi sitesini taradım,yabancı forumlara baktım,sorunun çözümünü bir türlü bulamadım.

Microsoftun sitesinden http://support.microsoft.com/kb/314060/tr makalesini okuyup oradaki önerileri uyguladım,yine olmadı.Adamlar bir de son kısımda şunu demişler:

Not LowerFilters adlı kayıt defteri girdisini görmüyorsanız, bu içerik ne yazık ki size daha fazla yardımcı olamayacaktır.

Son durum bu.İşin kötüsü 4315'deki sürümü 1.07 olan orijinal biosu da bulamadım.Acerin sitesindeki tüm biosları indirip kurdum,yine çare olmadı.Hoş,v1.07'yi bulsam ne olacak onu da bilmiyorum.Silme ve yazma işini yapmayıp sadece okuma işini yapan bir dvd sürücüsüyle başbaşa kaldım.DVDyi sürücüye taktığımda da adı "CD sürücüsü"ne dönüşüyor :cry:
    Yapabileceğiniz her türlü tavsiye ve yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.Teşekkürler.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İşletim sistemini yeniden kurmayı denemiş miydiniz?

16. hasanus

hasanus Yeni Üye

Herşey normalken yani bios update'ini yapmadan önce xp home kuruluydu ve D: sürücüsünde xp home ile alınmış imajım vardı.

DVD sürücüsünde problem çıkınca ilk yaptığım şey,imajı geri yüklemeye çalışmak oldu ama yüklenmedi.Makina imaj yükleme işlemine hiç başlamamışım gibi eski halinde açıldı.Sonra xp pro ile format attım.yine çözüm olmadı.Xp pro ile format attıktan sonra tekrar D: sürücüsündeki imaj dosyasını (xp home'lu) geri yüklemeye çalıştım.Bu sefer kabul etti.

Hemen regeditteki HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} anahtarına gittim.http://support.microsoft.com/kb/314060/tr makalesinde bahsedilen LowerFilters girdisinin oluştuğunu gördüm.Denildiği gibi onu sildim,makinayı tekrar başlattım.Yine hiçbirşey değişmedi.

Asıl yapmayı düşündüğüm şeyden birkaç forumda da bahsedildiğini gördüm.Ama nasıl yapılacağı söylenmiyordu.O şey de,LowerFilters veya UpperFilters girdilerinin değil,komple {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} anahtarının silinmesiydi.Bunu silmeye çalıştığımda "anahtar silinirken hata" deniyor.Güvenli modda açıp denemeye çalıştım yine aynı hatayı verdi.Boot CD'si ile açıp denemeye çalıştım,bu sefer de o anahtar görünmüyordu.(sanıyorum bir anahtarın görünmesi için o anahtara bağlı windowstaki programların çalışmaya başlamış olması gerekiyor).Yani paradoks.

Şimdi 50-60 lira verip bir dvd sürücü alsam,boşa gitme ihtimali de var sanıyorum.Öbür yandan,teknik anlamda bir kusuru olmayan şu anki sürücüyü de çöpe atmak istemiyorum.

17. hasanus

hasanus Yeni Üye

bilmiyorum değişen birşey olacak mı ama ubuntu kurma fikri geldi aklıma...deneyelim

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Umarım işinize yarar.

19. hasanus

hasanus Yeni Üye

Evet şu an sorun yok.
    Ubuntu 10.10 kurdum ve bu sistem makinedeki tüm donanımları kendisi tanıdı.Hiçbir ek işlem yapmadım.Herşey canavar gibi çalışıyor.Ubuntu ne XP gibi sistem kaynaklarını sömürüyor,ne de kapalı kaynakları açmaya ve değiştirip kişiselleştirmeye çalışma gibi cambazlıklara gerek bırakıyor.

Tüm arkadaşlara tavsiyem,ubuntuyu kurup en az 1 hafta denemeleri...Neden 1 hafta? Dosyalama ve işleyiş mantığını anlamaya başlamak yaklaşık bu kadar sürüyor.Milletin gözünü korkutan şey,XP'nin acı vericiliğine tiryaki olmuş olmaları :|
    Windows 7'yi ne zaman denesem diye düşünüyordum ama artık böyle bir isteğim kalmadı.Ne korsan yazılıma girip yasallaştırma gibi gubidik taklalar atmaya gerek var,ne de yasal olanına yüzlerce dolar bayılmaya...

Bu arada alakanızdan ötürü teşekkürler saka.

20. YASEMİNAY

YASEMİNAY Yeni Üye

arkadaşlar sorın LCD bağlantılarında..

Sayfayı Paylaş