Acer Aspire 4315 hakkında herşey burada

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. goldharpoon

goldharpoon Yeni Üye

Yeni acer' lı arkadaşım ilk önce yeni işlemcin hayırlı olsun. Acaba sendeki 4315 hangi chipseti kullanıyor. Zahmet olmazsa everest veya herhangi bir program ile bakarsan çok sevinirim.
    Bu arada c2duo işlemcinin çekirdek voltajının değişmesi normal bir durum.(intelin sitesinde yazana göre bu aralıkta değişiyor.1.0375 - 1.30V) Bu sayede pilden epey bir tassarruf sağlıyor. Tabii bizim celeronlarda böyle bir özellik mevcut değil. Celeron ancak fsb yi düşürebiliyor.

2. [C_a_N_e_R]

[C_a_N_e_R] Yeni Üye

4315'im için yurt dışından sticker sipariş ettim. Şimdi daha janjanlı bir laptopum oldu :D

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

firefox logosunu nereden nasıl aldınız?
    Maliyeti neydi?

4. [C_a_N_e_R]

[C_a_N_e_R] Yeni Üye

Toplam maliyeti bana 1.25 dolar oldu. Diğer SATA olan logo da yanında hediye geldi. Vista logosu da daha önce bende vardı nerden elime geçti hatırlamıyorum ama çok güzel duruyor makine üzerinde. 15 günde elime geçti.

Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linkimi inceleyin.

http://forum.iyibey.com/elinize-ulathan ... ethti.html

5. yeni acerlı

yeni acerlı Yeni Üye

Acer 4315'lerin chipseti standart. GM965.
    Intelin web sayfasından bakınca bu chipset ile uyumlu işlemciler yazıyor. celeron M530, M540, M550, C2D T7100-T7700 vs diye. Bilgiler cok guncel degil ama socket p olan tum T7000, T8000 ve T9000 serilerini calıştırması lazım.

6. ercanikil

ercanikil Yeni Üye

acer aspire 4315 kullanicisiyim billgisayar acilirken F2 tusuna bastigimda ayar yerine giriyordum ama simdi giremiyorum Phoenix Trusted Core (tm) Setup Utility yaziyor sifre istiyor sifreyi hatirlamiyorum sifreyi nasil kaldirabilirim veya bu sifreyi gosterebilecek program varmi yardimlariniz icin tesekkur ederim [imdat]

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sanırım biosa şifre koymuşsunuz. Büyük ihtimalle servise yolunuz düşecek. Henüz bios şifresini atlatmayı başaramadık sanırım.

8. zafer_56

zafer_56 Yeni Üye

slm arkıler ya ben bıssey sorcam ben acer 4315 almayı dusunuorum ama oyun amaclı alacagım ıcın celeron ıslemcılı oldugundan bıraz korkuorum butcemde kısıtlı yanı en fazla 700 ytl en azından core duo olan bır acer bılen varsa solerse sevınırım :cry: [ateskafa]

9. ercanikil

ercanikil Yeni Üye

ben yerinde olsam almam ama alcam dıyorsan sen bılırsın oyun harıcı super bende aldım bırcok oyunu oynayamadım ıslemcısı ve ekran kartı yetmıyor alcansan 3aylık 400 ytl var yurtdısından gelme bılgıne... [director] [alkis] ercani88@mynet.com

10. delphinus

delphinus Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba herkese.. ikinci el acer aspire 4315 satın almak üzereyim.. ürün fiyatı 250 ytl.. sizce bu fiyatta anormallik var mı.. arızalı olabilir mi? piyasa fiyatlarını bilmiyorum bu bilgisayarın..

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fiyat çok çok düşük. Sadece lcd ekranı daha fazla eder.

12. delphinus

delphinus Yeni Üye

fiyat konusunda şüphelenmelimiyim yani.. yanında yedek batarya şarj cihazı çantası ve mouse u da varmış.. bir de acer'in bu modelinde web cam mevcutmu bunu merak ediyorum..

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu kadar ucuza satılması bana garip geldi açıkcası.
    bozuk olsa bile daha fazla eder.

14. koraytok

koraytok Yeni Üye

Arkadaşlar başıma beni üzen bir olay geldi ama ben hala bu işin peşindeyim.Eksenbilgisayar Kadıköy mağazasından Acer 4315 notebook almıştım.2 yıl garantili,faturalı.Beyaz ekran problemi nedeniyle Tpm Teknolojiye servise gönderdik.Verilen raporda " Bu ürün servise ilk kez gelmiş olmasına rağmen LCD üzerinde bulunması gereken, üretim sırasında notebookun bütün parçalarına ait yapıştırılan SN bulunmamakta olup, ayrıca notebook üzerinde bulunan LCD genel olarak ACER’ın kullanmış olduğu LCD değildir. Ürün bize gelmeden müdahale görmüştür."
    Yeni kutusunda alınan ve Kont.Bil.güvencesinde denilen bu üründe nasıl böyle birşey olur.
    Buraya dikkat;ürünü ilk açan ve kullanan benim ki evden hiç dışarı çıkmamıştı servise gidene kadar!

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar,bana yardımcı olabilecek olan varsa ne mutlu bana,bize!

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence durumu eksen ile görüşün. Onların çözmesi konusunda yardım isteyin.

16. astor

astor Yeni Üye

bır cok arkadas 4gb ram ıle ılgılı soru sormus ben 2 adet 2gb ram taktım vede hıc bı sorun yasamıyorum eger takmayı dusunursenız rahatlıkla yapabılırsınız...

17. hakanozgur

hakanozgur Yeni Üye

Arkadaşlar benim DVD Writer ile ilgili bir sorunum var.Bilindiği üzere optiarc DVD RW AD-7560A DVD yazıcımız mevcut.
    Uzun bir süre çok da olmasada en az 100 dvd ye yazım yaptım ve şimdi dvd writer dan tıkır tıkır sesler eliyo r ve artık yazdıramıyorum.Bulunduğum ilde servis olarak aradığım yer ücret alacağız diyor.Bir bakalım sonra göndermek gerekiyorsa servise göndeririz diyolar.Sadece Writer ımı göndereceksiniz diye sordum hayır notebook tamamen gidecek diyolar.Bende göndermek istemiyorum.Yenisini alıp takmak daha avantajlı gelecek gibi geliyor ama fiyatını araştırmaya çalışıyorum ama bir türlü bulamıyorum.Yardımcı olursanıız sevinirim.En azından fiyat bilgisi olan varsa haber edin.Şimdiden teşekkür ederim.

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer devam ediyorsa, garantisi devam eden bir ürüne ne hakla para alacaklarmış?
    Ayrıca dvd writer fiyatını www.fokusshop.com a sorabilirsiniz. Kendi bilgisayarları için dvd writer getiriyorlar. Eminim sizin içinde fiyat verirler.

19. hakanozgur

hakanozgur Yeni Üye

teşekkürler saka bir şey daha soracaktım.Bütün DVD RW lerin boyutları aynımı yani hangisini alırsam alayım benim notebook a uyarmı?SAdece yuvaya oturması açısından.Bütün DVD rW lerin boyutları Standart diye düşünüyorum.Doğrumuyum?Tekrar teşekküer ederim.

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

genelde standart oluyor ama tabi hepsi değil. özel tasarımlı notebooklar var. renk dizayn vs farklı oluyor

Sayfayı Paylaş