acer aspire 4310 broadcom 802.11b/g wlan wireless problemi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında theamonra tarafından paylaşıldı.

1. theamonra

theamonra Yeni Üye

merhaba arkadaşlar. elimde acer 4310 marca bi notebook var. vistadan xp ye döndürdüm. bütün driverlerini sorunsuzca kurdum fakar wireless'in kurulumunu aygıt yöneticisinden kortrol ettiğimde yanında sarı ünlem işareti çıkıyor. kurulum sırasındada şu yazılar çıkıyor.
    the driver files you wish to remove will not be removed as the corresponding card is not inserted. (umarım kart takılı deil felan demiyordur. okuduğum bir yazıda montaj hatası olabileceği yazıyordu)
    2nci olarakta
    The Device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system. insert or reinsert now
    yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.
    arkadaşlar son bir uyarı daha var
    the installation program installs the driver automatically when the client adapter is inserted. Insert the adapter now if it is not yet inserted, cancel the found new hardware wizard if it appears, and proceed with the installation. click ok to continue.

2. theamonra

theamonra Yeni Üye

arkadaşlar sorunu çözdüm :) aynı problemi olan arkadaşlar olabilir diye adım adım ne yaptığımı anlatayım.
    ilk önce acer sitesinin kendi vermiş olduğu broadcom driverinin daha yüksek bir sürümünü buldum. [eklenti]http://www.station-drivers.com/telechargement/broadcom/Broadcom_v4.150.22.0(www.station-drivers.com).exe,buradan[/eklenti] indirebilirsiniz. Ardından ilk önce daha önce kurmuş olduğum programı denetim masasından program ekle kaldırdan sildim. Ardından masaüstünde bilgisayarıma ters tıklayarak özelliklere oradan donanıma ve aygıt yöneticisine girdim. yanında ünlem olan ağ bağdaştırıcısına ters tıklayarak kaldırı şeçtim. ardından pc yi yeniden başlattım. tekrardan denetim masasına girdim ve donanım ekle kaldıra geldim. otomatik olarak karşımda bir pencere açıldı zaten. otomatik olarak bul ve yükleyi seçtikten sonra buldu ve ykledi :D işte bukadar. ardından zaten hiç setupu falan tıklamadım. tavsiyede etmem. tahminimce sonu inf ile biten dosyada inf den önce gelen 6 son yüklemede 5 olarak değiştiği gözüme çarptı. ayrıca bu yükleyeceğiniz son sürüm hem vista hemde xp uyumludur. umarım bir katkım olmuştur. Hee imaj almayı unutmayın arkadaşlar bidaha aynı sorunlarla karşılaşmayın bir dost :d

Sayfayı Paylaş