Acer Aspire 2920 2920Z 12.1 ekran notebook hk herşey burada

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aspire 2920 Hakkında her şeyi bu konuda konuşabiliriz.

Aspire 2920
    Acer Yeni Acer Aspire 2920 Acer'ın yeni nefes kesici Gemstone tasarımı ile üretildi ve performanstan ödün vermeden ultra mobil bir dizüstü bilgisayar arayan ileri ev eğlence kullanıcılarını hedefleri. Yeni Aspire 2920 küçük form faktörüne rağmen pazarda mevcut olan en son özelliklerle birlikte geldiğinden tüm mültimedya ve ev eğlencesi deneyimini size sunuyor. En son Intel® Centrino® 2 Duo işlemci, parlak 12" geniş Acer CrystalBrite ekran ve Acer CrtystalEye web kamerası ile donatılmış yeni Acer 2920 internete her yerden bağlanabilmenize, CD veya DVD yazmanıza, resimlerinizi depolayıp organize etmenize veya DVD izlemenize izin verir. Acer'ın yeni sıradışı Gemstone tasarımına sahip bu fantastik ultra mobil ve hafif ( 2kg'dan az) dizüstü bilgisayar her anlamıyla gerçek bir değerli taş.

Stil sahibi taşınabilirlik
    Yeni Acer Aspire 2920 Acer''ın yeni Endüstriyel Tasarım teması ile geliyor: Gemstone konsepti. Gemstone tasarımı doğal güzelliğin değerini onu Acer''ın benzersiz stili ile ifade ederek sembolize ediyor. Yeni Aspire 2920 göz alıcı bir tasarım, fantastik performans ve tüm mültimedya deneyimini 12" ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayarda bir araya getiren bu tasarım stratejisinin net bir örneğidir.
    Taşınabilir Güç Acer''ın yeni Aspire 2920 modeli sıradışı ses ve görsel deneyimini 2kd''dan hafif ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayarda sunuyor. 12.1" CrystalBrite TFT panel ile Dolby Home Theater Virtual Surround Sound hoparlörler fantastik bir ses ve görüntü sunarken, Acer SignalUp teknolojisi ile zenginleştirilmiş N-kablosuz kartı şu anda piyasadaki en hızlı kablosuz bağlantıyı getiriyor. Ultra taşınabilirlik, benzersiz stil ve performanstan fedakarlık etmemesi Aspire 2920''yi evde veya hareket halinde mükemmel hafif bir mültimedya arkadaşı haline getiriyor.

Acer Yeni Acer Aspire 2929 Acer''ın yeni nefes kesici Gemstone tasarımı ile üretildi ve performanstan ödün vermeden ultra mobil bir dizüstü bilgisayar arayan ileri ev eğlence kullanıcılarını hedefleri. Yeni Aspire 2920 küçük form faktörüne rağmen pazarda mevcut olan en son özelliklerle birlikte geldiğinden tüm mültimedya ve ev eğlencesi deneyimini size sunuyor. En son Intel® Centrino® 2 Duo işlemci, parlak 12" geniş Acer CrystalBrite ekran ve Acer CrtystalEye web kamerası ile donatılmış yeni Acer 2920 internete her yerden bağlanabilmenize, CD veya DVD yazmanıza, resimlerinizi depolayıp organize etmenize veya DVD izlemenize izin verir. Acer''ın yeni sıradışı Gemstone tasarımına sahip bu fantastik ultra mobil ve hafif ( 2kg''dan az) dizüstü bilgisayar her anlamıyla gerçek bir değerli taş.

Acer aspire 2920 Özellikleri:

İşlemci: Intel® Core 2 Duo T5250 (1.50Ghz, 2MB Cache 667MHz)
    Chipset : Intel® PM965 Express
    Wireless : Intel Pro Wireless 3945 802.11a/b/g
    Ekran Özellikleri : 12.1" WXGA TFT Parlak LCD 1280x800 Çözünürlük
    Ekran Kartı : Intel® GMA X3100 Maks. 358MB
    Bellek : 2048 MB ( 2 * 1024 MB ) DDR2 667Mhz MAX: 4GB
    Sabit Disk : 160GB SATA
    Optik : DVD Double Layer DVD+RW
    Bluetooth : Bluetooth 2.0+EDR
    Webcam : Acer CrystalEye O,3MP Entegre CMOS
    İşletim Sistemi : Microsoft® Windows® Vista Home Premium TR
    Ağırlık : 1,95kg
    Kart Okuyucu : 5-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
    Pil : 6 Hücreli Li-Ion pil
    Ethernet : Gigabit Ethernet

Acer aspire 2920 Resimleri:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

acer aspire 2920 notebook xp kurulumu ve xp driverları

Bu yazı daha önce format atmış, bilgisayardan anlayan kullanıcılar içindir. Bu sebeple detaylara girmiyorum ancak takıldığınız konuları sorabilirsiniz.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Service pack 2 yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    4. Modem Sürücüsü: Foxconn modem driver

Eğer bu sürücü çalışmazsa üyelerimizden toggle'ın verdiği bu sürücüyü deneyebilirsiniz. Dosya şifresi bu sitenin adresi.
      Modem sürücünü şu şekilde kurabilirsiniz.
      Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz. Donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. Modem Device on High Definition Audio Bus sağ tıklayıp sürücüyü güncelle diyoruz. Bu sefer değil deyip ileri ye basıyoruz.
      Listeden belirli bir konumdan yükleyi işaretleyip ileri diyoruz. Arama yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim deyip ileri diyoruz. Donanım türünde modemler i işaretleyip disketi var diyoruz. Modem sürücüsünü açtığımız klasörü gösteriyoruz. Çıkan uyarıya da evet deyince modemimiz kurulmuş oluyor.
    5. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr" ya da Broadcom lan - ethernet driver ya da broadcom lan driver

6. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. acer aspire 2920 Kablosuz ethernet sürücüsü: Acer aspire 2920 wireless ethernet driver ,

Diğer modeller için şu iki sürücüyü deneyebilirsiniz; Atheros wireless ethernet driver ve ya Broadcom wireless ethernet driver
    8. acer aspire 2920 Kamera sürücüsü:
      Acer aspire 2920 webcam driver
    9. Acer aspire 2920 bluetooth sürücüsü: Acer aspire 2920 bluetooth driver
    10. acer aspire 2920 launch manager: indir.

3. Enka5000

Enka5000 Yeni Üye

Saka üstadım sağol ama bu 2920 yani santa rosa core 2 duo olan bendeki piyasaya uygun fiyatla çıkan 2920z core duo 1,6 olan bendekinde bluetooth yok daha indirgenmiş model daha tam incelemedim açıkcası fırsat bulup ama yinede teşekkürler...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Önemli olacağını sanmıyorum. Ama genede şüpheniz varsa everest programı ile cihazda kullanılan parçaların üreticilerine bakabilirsiniz.

5. Enka5000

Enka5000 Yeni Üye

EVET gayet güzel bir dizüstü daha ve xp ile uçuyor ... :)))

6. bbeyan

bbeyan Yeni Üye

cok tesekkur ederim..

7. Cefican

Cefican Yeni Üye

Saka arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim. Ben de 2 ay önce Aspire 2920 aldım. Aslında performans açısından vista ile birsorun yaşamadım lakin bünye XPye alışmış, vista biraz ağır geldi. Çok da anlamam pc mevzularından. Buradaki açıklamaları adım adım takip ederek Sata destekli XP cdsini yarattım ve ardından XPyi kurdum lakin 2920nin driverlarını yüklemeye kalkarken sorun çıktı. Henüz hiçbir driverini yükleyemedim (buradan aldığım XP driverlarını kastediyorum). Setup dosyalarına tıkladığımda "uygulama yapılandırması doğru olmadığından bu uygulama başlatılamadı" şeklinde hata mesajı alıyorum. Bu sorunu nasıl aşacağım fikri olan varsa lütfen yazsın yoksa vistaya dönmek zorunda kalacağım. Cevaplarınızı bekliyorum...

8. Enka5000

Enka5000 Yeni Üye

aradan 3 gün geçmiş sorunu çözmüş olabileceğinizi varsayıyorum .... ancak çözemediyseniz şunu deneyin cihazda kullanılan bütün parçaları marka model olarak bulan program var sitede bahsedilmişti adını hatırlamıyorum açıkcası ... onunla dizüstünüzü bir teste tabi tutun ve göreceksiniz ki her parçanın xp driveri mevcut; bunları sitede bahsedilen şekilde yüklemeyi denerseniz hiç sorun yaşamayacağınızı sanıyorum kolay gelsin...

ha bu arada bahsetmişken bende acer 2920z iki adet var ve ikiside gayet faal bir şekilde kullanılıyor şuan ve ve vee hiçbir sorunla karşılaşılmadı XP ile uçak bunlar :) tabi her ihtimale karşı ilk kurulum en temiz şekilde bittikten sonra ghost image alınmış şekildeler ... sistemde olabilecek aksaklıklara karsı dizüstü 15 dakikada başlangıçta nasılsa o hale getiriliyor.. format out!!! ghost in :)

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Programın adı everest.

10. gladyator1970

gladyator1970 Yeni Üye

paylasım için tesekkürler,mükemmel bir site olusturmusunuz,tek kelimeyle muhtesem.

11. Larion

Larion Yeni Üye

tesekkurler
    siteden yeni faydalanmaya başladım.
    çok süper bi çalışma tebrik ediyorum. [alkis]

en son bugün 2920z acer e xp driverlerini indirip kurdum.
    hepsi güzel bi yerde takıldım, lan ve wireless olmadı

Selamlar.

(yardımlarınızı bekliyorum.) [imdat]

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lan ve wireless te nasıl bir sorun yaşadınız?
    Lan ve wireless'in hangi marka olduğunu biliyorsanız yazınız? Bilmiyorsanız everest programı ile bakabilirsiniz.

13. akaya4242

akaya4242 Yeni Üye

2920Z--wireless için gerekli olan driver çalışmıyor. şu anda wire less dışındaki bütün xp driverlarını yükledim ama wire less i yükleyemedim. yardım bekliyorum. bir kaç yerden farkı dosyalar da indirdim ama onlar da olmadı. lütfen yardıııııımmmmmmmmmmm

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15. akaya4242

akaya4242 Yeni Üye

wireless driverı yükleyemedim. driver için yardımcı olursanız sevinirim. xp deki diğer bütün driverları sayenizde yükledim. ama wireless olmadı. yardım bekliyorum

16. akaya4242

akaya4242 Yeni Üye

kablosu< ağı yükleyemedim. everetle baktım
    herhalde istediğiniz şey buydu..yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim
    Atheros AR5006X Wireless Network Adapter ]

Aygıt Özellikleri:
    Aygıt Tanımı Atheros AR5006X Wireless Network Adapter
    Yol Türü PCI Express x1
    Yol / Aygıt / İşlev 4 / 0 / 0
    Aygıt Kimliği 168C-001C
    AltSistem Kimliği 1468-0428
    Aygıt Sınıfı 0200 (Ethernet Controller)
    Uyarlama 01
    Fast Back-to-Back Transactions Desteklemiyor

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şuradaki sürücüyü deneyip sonucu paylaşır mısınız? Ona göre ilk sayfaya ekleyeyim.

18. akaya4242

akaya4242 Yeni Üye

sürücüyü yükledim . ama sorunlu çalışıyor. daha doğrusu yüklendi diyor ama ünlem işareti var ve wireless çalışmıyor şu anda...

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

O zaman şunu denermisiniz?

Setup ile kurulum olmazsa aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir diyerek deneyebilirsiniz.

20. akaya4242

akaya4242 Yeni Üye

AYGIT YÖNETİCİSİNDEN DE DENEDİM AMA YİNE DE OLMADI. ŞİMDİ MAKİNAYI YENİDEN KURUYORUM. YENİ ÖNERDİĞİNİZ DRİVERI DA DENEYECEĞİM. SONUCU YAZATIM TEŞEKKÜRLER.. BU ARADA LAN İLE İLGİLİ SORUN DEVAM EDİYOR...

Sayfayı Paylaş