Acer Aspire 1640 format?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşlar,bir tanıdığımda bu model notebook var,zaten xp yüklüymüş bilgisayara ama windowsla ilgili herhangi bir cd si yokmuş arkadaşımın ve şimdi bilgisayara format atmak istiyor.Nasıl yapabiliriz kısaca anlatabilir misiniz?Herhangi bir xp home cd si ile yapılabilir mi?Driverlar nasıl olacak?Bu sorularımı yanıtlayabilecek arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

hocam öncelikle yuhhhh diyorum acer a nasıl cd vermiyor ya!! bende Benq S-41 var adamlar orjinal vista cd si bilem verdiler. neyse galiba acer 1640 driver ları bunlar link veriyorum
    http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _1640.html
    windos xp yazan kısımdaki yere tıkla altında 9 tane driver var. hepsini tek tek indirip bi cd ye yazdır bulunsun. xp ye formatta ilk önce bi xp cd si bul sonra biostan boot seçeneğinden cd ile başlat bilgisayar açıldığında otomatik olarak xp yi silip tekrar kuracaktır. zaten büyük ihtimal xp bir çok sürücünü otomatik olarak tanıması lazım benim eski masaüstü öyleydi laptopda da olur heralde. benim bildiklerim bu kadar ama emin olmak için site yöneticimiz saka dan yardım isteyebilirsin zaten o da görünce buraya yazar hade kolay gelsin.
    SAYGILAR...

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Oradaki driverları biryerden temin edeceğimiz xp cdsine mi ekleyeceğim yoksa sadece driverları cd ye yazdırıp dvd romdan boot etsem de olur mu?Cevap için sağolun.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

teşekkür ederim cevaplar için.Zaten bu model xp yüklü gelmiş arkadaşa neden format atmak için bu kadar şey yapmak gerekiyor ki?recoverry gibi birşey yok mu acaba vistadaki gibi?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yeni notebookların hemen hepsinde var. Arkadaşına sormak lazım sana dvd verdiler mi diye?

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Maalesef hiçbir cd yokmuş onlarda.Recovery bölümü harddiske gömülü olabilir mi acaba herhangi bir f tuşuyla aktif edilebilir mi acaba?(hiç sanmıyorum ama :D )Yani diyorsunuz ki cd falan yoksa elinde mecburen dediğinizi yapacağız.Sata driver gömülü bir xp cdsi hazırlayıp driverları yükleyeceğiz sonradan.Teşekkür ediyorum.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarım > denetim masası > yönetimsel araçlar > bilgisayar yönetimi menüsünü açıyorsun.
    Gelen pencerede depolama > disk yönetimi yerel yolunu izliyorsun.
    Orada bilgisayarının diskinin tamamını görebilirsin.

Benim ki ekte.

Ekli Dosyalar:

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Teşekkürler,burada recovery bölümü varsa kolayca format atılabilir mi?F tuşlarından birine basılarak yapılabilir mi acaba?Bir de sadece c yi mi formatlar yoksa tüm harddiski mi?Biraz fazla sordum kusura bakmayın.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Gelen recovery menüsünde only c vb gibi bir ibare yoksa bence bütün diske uygular.

Sayfayı Paylaş