acer aspire 1300xc mavi ekran problemi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında sonicc tarafından paylaşıldı.

1. sonicc

sonicc Yeni Üye

mrb arkadaslar
    iki yillik bir problemim konusunda sizlerin yardimlariniza ihtiyacim var.
    elimde acer aspire 1300XC laptop var.512 mb ram 160 gb hd.AMD Athlon XP 1400.bilgisayarda orjinal winxp home yüklü.
    simdi gelelim probleme.problem bilgisayar hemen hemen her acilisinda söyle ir uyari veriyo.windows br problem tespit etti ve kpatilmasi gerekiyo bilgisayarin zarar görmememsi icin.
    eger bu uyariyi ilk defa aliyorsaniz bilgisayari yeniden baslatin.yok daha öncede aldiysaniz son kurdugunuz software ve hardwareleri kaldirin diyor.
    defalarca bilgisayari formatlamama ragmen problem hala devam ediyor.kimileri ram dediler kontrl ettim memtest le bi sey cikmadi.tek tek denedim ramleri ayni sekilde problem devam ediyo.
    bu konuda yardimarinizi bekliyorum.artik kafayi yiyecem bu roblem yüzünden.
    simdiden tesekkürler

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

Aynı problemi yeni aldığım Acer Aspire 5710 modelinde yaşadım. empowering programlarını kaldırdıktan sonra problemlerim çözüldü. senin bilgisayarda da empowering var mı bilmiyorum ama yada benzeri birşey varsa onu kaldırmanı tavsiye ederim.

3. mRocK

mRocK Yeni Üye

"Empowering Nedir?
    mrb arkadasim
    öncelikle sorunuma yardimci olaya calistigiin icin tesekkür ederim.dedigimn eklentiyi yani empowering nedir biraz aciklarmisin.bende sadece power dvd diye bi sey var.tekrar yardimci olursan sevinirim"

Öncelikle sorunu forum kısmına yazarsan aynı problemi yaşayan kişilerde faydalanabilir. Bir daha ki sefere özele yazmak yerine genel başlık altında yazarsan soruna sadece benim değil diğer arkadaşlarında cevap verebilmesini dolayısıyla daha çok bilgi edinmeyi sağlarsın.

Cevabına gelince;
    Empowering Acer'ın bazı modellerine uyguladığı kendi deyimlerine göre bir teknoloji bana göre sadece yazılım. Bilgisayarının mevcut haliyle yapabileceğin önemli bazı işlemleri birkaç program altında toplayıp ulaşılmasını kolaylaştırmışlar. (mesela bios şifresi, hdd yedekleme, ekran ayarları, batarya kullanımı vs.)

4. sonicc

sonicc Yeni Üye

tekrar mrb m rock
    ya umarim ooooo sende cok oluyosun demezsin ama cahillik zor iste ne yapalim.hani demissin ya empowering bennzeri seyleri kaldir demissin ya ,ya mümkünse bunlari biraz bi acarmisin.adlari nedir bunlarin nerde bulunurlar ve nasil kaldirabiirim.
    umarim yardimci olabilirsin
    simdiden tesekkür ederim

Sayfayı Paylaş