ACER AS5920G-933G25MN ya da ASUS M51SN250DV,hangisini alayım

Konu, 'Notebook Genel' kısmında blacksnake03 tarafından paylaşıldı.

1. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

ACER AS5920G-933G25MN ya da ASUS M51SN250DV,hangisini alayım?fiyat önemli değil
    Asus M51 SN250DV

İŞLEMCİ: Core 2 Duo T9300 2.5 Ghz 6 MB 800MHz Penry 45nm

HDD: 250 GB SATA

RAM: 2048 MB DDR-2 667 Mhz Max. 4 GB

EKRAN: 15.4 WXGA, 1280 x 800, Glare Ekran

EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce 9500M GS, 512MB VRAM Paylaşımsız, TurboCache: 1280MB, Dx 10.1

CD-R / DVD / CD-RW: DVD Double Layer DVD+RW

Modem : V92 Modem

Ethernet: Gigabit Ethernet LAN + Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N) Wireless

Port çıkışları:4 x USB 2.0 ports, 1x IEEE 1394 port, 1 x TV Out (S-Video), ExpressCard�/54 slot

İşletim sistemi: Windows Vista Home Premium TR

Ağırlık: 2.95 kg

Pil Ömrü: Li-Ion 6 cells: 4800mAh, 3S2P, 53.28WHrs

Bluetooth: Var

Kart Okuyucu: MMC/ SD/ Mini-SD/Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/MS-Pro-Duo

Web Cam: 1.3M pixel Swivel Camera with LED Lighting

Tv Kartı: -

Garanti: 2 Yıl

Parmak İzi Okuyucusu: VAR

Hediye: ASUS Taşıma Çantası, ASUS Optik Mouse

ACER AS5920G-933G25MN

İŞLEMCİ: Core 2 Duo T9300 2.5 Ghz 6 MB 800MHz

HDD: 250 GB

RAM: 3 GB DDR-2 667 Mhz

EKRAN: 15.4 WXGA High-Brightness CristalBrite (220 nit), 1280 x 800 8ms

EKRAN KARTI: Nvidia GeForce 8600M GT DirectX 10 512 MB Paylaşımsız 1280 MB TurboCache

CD-R / DVD / CD-RW: DVD Double Layer DVD+RW

Modem : V92 Modem

Ethernet: Gigabit Ethernet LAN + Intel Wireless 4965AGN 802,11a/b/g/Draft-N

Port çıkışları: 4 x USB 2.0 ports, 1x IEEE 1394 port, 1 x TV Out (S-Video), ExpressCard�/54 slot, HDMI

İşletim sistemi: Windows Vista Home Premium TR

Ağırlık: 3 kg

Pil Ömrü: 8 Hücre - 3 saat

Bluetooth: Var

Kart Okuyucu: 5-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)

Web Cam: Acer Crystal Eye webcam

Tv Kartı: -

Garanti: 2 Yıl

2. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

yorumu olan yok mu [ofof] [alala] [ofof] [alala]

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Kardeş aradaki farklar ekran kartları ve ramler...
    Açıkcası nv9500gs hakkıında pek bi fikrim yok ama acerdaki 8600gt kartının gayet performanslı bir kart olduğunu biliyorum.Buna ek olarak acerın 3 gb ramle gelmesi iyi bir şey,neden dersen,1 gb ram ucuz olabilir ama asusu 3 gb yaspmak istersen 1 gb ramin birini söküp 2gblık tek bir modül alman lazım ki sanırım fiyatlar 130ytlden aşağıda değil.Bu yüzden acerı 1 adım daha önde tutarım...Ayrıca acerın 8 hücreli pilinin daha uzun kullanımlar sağlayabileceğini tahmin ediyorum...Haaa kasa kalitesi falan dersen Asus sanırım bir adım önde.Genel olarak bu yorumları yapabilirim.İşlemci,hdd,chipset gibi ana parçalar aynı gördüğüm kadarıyla

4. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

ben asusu ii olarak görüyorum acer sadece iyi farkı ram i bende asus u alırken 4gb ram yapacağım..bu arada alırken yapılan ram değişikliği garantiyi bitiriyormu? [alala]

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ram ya da işletim sistemi garantiyi etkilemez.

6. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

cok sağolun m51sn olucak [bravo] [bravo] [bravo]

7. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

arkadaşlar hala emin değilim sizce hangisini almalıyım?zaten notebook u evden dısarı cıkarmıyacağım bunun için pil önemli değil..hangisi hangisi? [imdat]notebook da oyun da oynayacağım crysis need for speed pro street gibi oyunlar..

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yukarıda bunları yazmıştım,ekleyecek birşeyim yok... ;)

9. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

kullanan bir tanıdığınız falan var mı varsa onların yorumları nasıl?

10. hakzan

hakzan Yeni Üye

İki dizüstü bilgisayarın yukarıda yazdığın özelliklere dayanarak yorum yapıyorum,
    Gördüğüm kadarıyla ekran kartı ve ram dışında fark yok. 9500gs, 8600gt nin makyajlı hali, neredeyse fark yok aralarında belki burun farkı ile 9500gs olabilir.
    Ram konusuna gelince Acer daki 3gb ram sana 2+1 olarak gelicek ve ramlerin single modda yani 64 bit veryolu ile çalışacak.
    Asus ta ise ramler 1+1 olarak geliceği için ramler dual olarak çalışacak ve 128bit veriyolu ile kullanılacak.
    Dual ve single modlar çok tartışılan konulardır. fakat genel anlamda dual tercih edilir hatta oyun üreticileride dual tercih edilmesinden yana.
    Son sözüm bence Asus bir adım daha önde performans olarak.Fakat fiyatları ve laptopların dış görünüşlerini de hesaba kat sonra kararını ver.Hadi kolay gelsin...

11. izmir

izmir Yeni Üye

Asus M51SN250DV tavsiye ederim. notebooklarda kasa ve parça uyumu çok önemlidir asusta bunu en iyi yapan firmalardan biri. arkadaşım acerin farklı bir modelini almıştı ve bir hafta sonra değiştirip asus aldı. acer hdd sesler geliyormuş. bakacak olursak iki bilgisayar arasında pek fark yok ama uzun süreli oyun oynuyorsan 9500 ekran kartına sahip asus yeni teknolojisiyle ısınma sorununu çözmüş ve kasa malzemesi farkli bir malzemeden yapılmış.

12. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

asus daha iyi alınca 3gb yapıcam rami x52sa nın ekran kartı mı iyi yoksa m51 deki mi? [imdat]

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

m51 in ekran kartı epeyce daha iyi.

14. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

numerik tuşları kullanmayan biri olduğum için bana gereksiz gibi geliyo :ugeek:

15. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Asus M51SN250DV [bravo]

16. ersin1998

ersin1998 Yeni Üye

bende iki model arasında kararsızım. gönlüm asus m51sn den yana, ama sikayetvar.com sitesinden markalarla ilgili şikayetleri okuyunca asus konusunda şüphelerin oluştu. çok fazla arıza bildirimi var özellikle kasada çatlama ve servis konusunda. kullanan var mı?
    onların yorumları nedir?
    yardımlarınızı bekliyorum

17. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Arkadaşım bence kasadaki çatlaklar ısıdan veya bilinçsiz kullanımdan kaynaklanıyor...Durduk yere kırılcak hali yok...Olmadı servise verirsin...m51sn modeli gayet iyi ancak şu aralar kafam Toshibanın A300-15B modeline kaydı...tasarım süper..asusun tasarımından iyi :) 3 gb ram var :) 17 tane extra yazılım veriyolar...insanın kafası iyice karışıyo malesef :)

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çatlama sorunu asusun f3 kasalarının bir serisinde oldu sanırım. Bildiğim kadarı ile toplam 60 civarında üründe olmuş ve çoğu servis tarafından ücretsiz değiştirilmiş.

M51 kasası hakkında böyle bir şikayet hiç duymadım.

19. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Zaten asusun f3 modelinden sonra kesinlikle önlem almışlardır...Merak etme...

Sayfayı Paylaş