acer 6930 ekran kartı sorunu çıldırttı beni

Konu, 'Acer Notebook' kısmında eser12345 tarafından paylaşıldı.

1. eser12345

eser12345 Yeni Üye

s.a arkadaşlar lütfen önce arama yapsaydın demeyin çünkü değil notebook.gen.tr tüm googleyi aradım ama her kafadan bir ses çıkıyor ve hiç birinde kesin sonuca ulaşmadım.

sorunum şu arkadaşlar acer aspire 6930 marka notebook aldım ve vista vardı üzerinde. XP'ye çevirdim tüm driverları kabul etti fakat aygıt yöneticisinde "video denetleyicisi(VGA uyumlu)" << olan yer soru işaretinde. yani ekran kartını yükleyemedim.

ekran kartını yüklerken ise şöyle bir hata veriyor. "Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor" lütfen bu konu hakkında kesin bir çözüm bulalım. gerçekten inanılmaz derecede fazla insan bu sorunla karşılaşıyor (googlede ararken gördüm) ve kesin sonuca ulaşanı görmedim ulaşsalar bile bende işe yaramadı. ayrıca sadece acer ve ekran kartı olarak değil diğer yazılım ve ürünlerdede aynı sorunla karşılaşan arkadaşları gördüm. şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6930 un birkaç modeli var. size lazım olan sürücü nedir?
    aygıt yöneticisindeki vga ile aygıta sağ tık özellikler ayrıntılara girip çıkan kodu yazar mısınız?

3. eser12345

eser12345 Yeni Üye

hocam aspire 6930G yazıyor model olarak pekte anlamıyorum aslında üstünde yazan bu

söylediğin yere geldim oradada kopya kimlik olarak şu kod vardı

PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_015E1025&REV_00\4&2DEFB0A9&0&0008

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*] Ekran kartı sürücüsü : ati vga driver'ını indirip kurun. Eğer sorun olursayazıda anlatılanları yapın.

5. eser12345

eser12345 Yeni Üye

şimdi indirmeye başladım hocam. biraz büyükmüş ama bitince buraya cevabı yazcam. saolasın yardım için

6. ugurgurer

ugurgurer Yeni Üye

bendede aynı sorun var fakat ben Vista Ultimate yükledikten sonra ekran kartında bu aygıt başlatılamıyor hatasıyla boğuşmaktayım. bütün sürücüler yüklendi sadece ekran kartını yukleyemiyorum. banada yardımcı olursanız sevinirim. cihazımın serisi Aspire 6930G-644G32Mn.. ati mobility radeon hd 4650 ekran kartı

7. Rebellious13

Rebellious13 Yeni Üye

Driverların Standart Bir Yükleniş Sırası Vardır... Bunu Toshiba 210-133 Varken Anladım Bu Sitede Sırasını Vermişti... İlk Önce Chipsetin Driverını Yüklemezseniz Ekran Kartı Düzgün Yüklenmeye Bilir. Bu Kesin Çözüm Değildir. Fakat Toshiba'ma Xp Yüklerken Benim Çözümüm Olmuştu. Umarım Yaparsınız Birde Ben Bu Bilgisayarın Vista 64Bit Drivarlarını Bulamıyorum Saka Kardeşimiz Buradan Yada Pm'den Yardımcı Olursa Yada Bilen Arkadaşlar Varsa Yardımcı Olurlarsa Sevirim...

Bilgisayar Özellikleri
    İşlemci : Intel Core 2 Duo T6600
    İşlemci Hızı : 2,20 GHz
    Bellek : 4 GB
    Sabit Disk : 500 GB
    Ağırlık : 3,4 kg
    Bluetooth Portu : Var
    Ekran Belleği : 1024 MB
    Ekran Boyutu : 16"
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 HD
    Ethernet : Var
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Hoparlör : Var
    Bellek Tipi : DDR2
    Model : AS6930G-664G50Mn
    Ekran Özelliği : WXGA Parlak
    Grafik Tipi : ATI Radeon HD 4650
    İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
    Optik Sürücüler : DVD-RW
    Pil Tipi : 6 Hücreli Li-Ion
    Menşei : İthal
    Touchpad Mouse : Var
    Ses Kartı : Var
    Tv-out Çıkışı : HDMI
    Wireless : Var
    Kart Okuyucu : Var
    Dahili Kamera : Var
    Usb Bağlantı Adedi : 4
    Yazılım : Windows Vista Home Premium

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. protg

protg Yeni Üye

selam arkadaşlar

ben de 5-6 gün önce ACER ASPIRE AS6930G-664G32MN aldım kurdugum ilk olarak sesi denedim ses te çızırtı var teknosandan almıştım aradım söyledim gönderin bakalım dedi bu arada beni çıldırtılar telefona bakmıyolar falan fıstık şöyle söyleyim bi daha teknosan bişey alırsan adam degilim.neyse gönderdim makineyi dediler makinede hiç bişey yok ses burda 6-7 kişi baktık bişey yok.dedim bi tek ben duyuyorum değiştirmesseniz para iadesi istiyorum.bunlar bu sefer sizin memmuyetiniz için ürünü degiştirelim dedi yeni pc dün geldi aynı halt bundada var ama pc kesin değiştirmişler çünkü seri numarası falan farklı limited outpud gibi bi menüsü var onu kapatınca ses azalıyo tabi çızırtıda azalıyo.benim bilmedigim bi ayar falan var mı yarın kendim götürmeyi düşünüyorumda.yardımcı olursanız sevinirim.1400 tl verip bu kadar sıkıntı çekiçemi bilmiyodum.

10. airjordan_00

airjordan_00 Yeni Üye

ya benm de bir sorunum var bluetooht driver ini bulamadım xp driver ı yardımcı olur musunuz teşkrr

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş