acer 6530g bir sorunum var.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında acerhy tarafından paylaşıldı.

1. acerhy

acerhy Yeni Üye

Notebook'u yaklaşık 5 ay kadar önce aldım. Hemen sitenizden indirdiğim sürücülerle formatladım. Defalarca formatlamama ve yeniden kurmama rağmen sıkıcı bir problemle uğraşıyorum. Şöyle ki; zamansız aralıklarla kendi kendine explorer penceresi açılıyor. herhangi bir pop-up veya virüs değil. Sadece o andaki ana sayfam hangisiyse orası açılıyor. Ard arda defalarca explorer penceresi açtığı da oluyor. Tek tek açıldığı da oluyor. mozilla veya opera kullanmayı denedim. Sürücüleri tek tek yüklemeyi denedim, 3 defa sıfırdan formatladım ancak yine de kurtulamadım. En son sadece chipset, ekran kartı, ethernet ve ses driverlarını yüklemeyi denedim. Sonuç aynı... Vistayı geri yükledim. Onda böyle bir problemle karşılaşmadım. Ancak vista kullanmak istemiyorum. Bu problemi 6530g nin kendi konu başlığına da yazdım. Ancak yazılmış olan o kadar çok problem vardı ki; arada kaynadı gitti. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kullanmış olduğunuz bir program ya da xp nin kendisinde sorun olabilir mi?
    Başka bir xp cd si ile denediniz mi?

3. acerhy

acerhy Yeni Üye

evet 3 farklı xp cd siyle kurulum yaptım. sata ve ide olarak farklı kurulumlar da yaptım. Sonuç aynı. Program olarak kullandığım extra bir şey yok. Acaba donanımsal bir sorun olma ihtimali var mı? Yani diyelim ki laptop'ı garantiye göndermek istedim. Derdimi nasıl anlatacağım veya ispat edeceğim bilmiyorum...

4. zeeki

zeeki Yeni Üye

arkadaşım dokunmatik tuşlarda bi problem olabilir bluetooth tuşunun solundaki tuş explorer açar sorunun kaynağı bu olabilr

5. acerhy

acerhy Yeni Üye

Evet ben de bundan şüpheleniyorum aslında. Ama vista kullanırken herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Diyelim ki dokunmatik tuşlarda bir sorun var ve bu yüzden explorer penceresi açılıyor. Peki cihazı servise garantiye gönderdiğim zaman bu sorun anlaşılır mı? Yani sorun sürekli oluşan bir sorun değil. Değişken aralıklarla başıma geliyor. Derdimi nasıl anlatacağım bilemedim.

Sayfayı Paylaş