Acer 5935g laptop görüntü sorunu..

Konu, 'Acer Notebook' kısmında 3333 tarafından paylaşıldı.

1. 3333

3333 Yeni Üye

Sayın site sakinleri. Acer 5935g model laptopum var. Sanırım Türkiye de yeni bir model.

Laptopun özellikleri burdadır http://www.acer.com.tr/acer/product...ct&changedAlts=&CRC=600100215#wrAjaxHistory=0

LAptoptaki sorunum sitesindeki xp professional driverlerini indirdim. intel vga yı kurduğum zaman ekran açılıyor fakat nvidia ekran kartı driverini kurduğumda ekrandan görüntü gelmiyor. Nvidia yı iptal edip intel vga driverini kullanarak ekranı çalıştırabiliryorum. Acaba laptopu xp ye çevirmemde mi bir problem var ?

Ayrıca 4 gb olan ram 3 gb olarak gözüküyor. Xp 3 gb ram den yukarısını desteklemiyor mu ?

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Not: Acer 5935g için bir başlık yoktu

2. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

O sistemi vista ile kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer Xp kullanmak istiyorsanız Acer sitesinden Bios güncellemesiyle sorununuz düzelebilir.

3. 3333

3333 Yeni Üye

Peki teşekkür ederim. Vista recovery dcsi yapamamıştık 3. cdnin sonunda hata veriyordu 15 tane dvd harcadık. ben forumda biraz dolandım ve xp deyken vistanın recoverysini almakla ilgili konular var. hard disk ten recovery bölümünü silmemiştim bu model de de aynı yöntem ile vista recoverysinide alabilirmiyim ?

Birde laptopumda catia cizim programını kullanmak istiyorum fakat program yüklendikten sonra performansı çok düşük oluyor. acaba vista home yerine başka bi vista sürümümü yüklemeliyim laptopa

yardımlarınız için Teşekkür ederim

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebookunuzda intel ekran kartımı var yoksa nvidia mı? sitesinde 2 sürücü verilebilir ama sizin notebookunuzda eminim sadece biri vardır.

Bu arada xp de olsa vista da olsa 32bit yani normal işletim sistemleri 4gb ram çalıştıramaz. Sitede onlarca yerde açıklaması var.

5. 3333

3333 Yeni Üye

hm teşekkür ederim laptopumdaki ekran kartı nvidia modeli" nVIDIA GT130 M "

sitede ekran kartları için 3 adet driver var. inteli aktifleştirdiğimizde sorunsuz ekran geliyor. fakat nvidia da ekranda problem yaratıyor. yani ses geliyor ama görüntü yok.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

iyi ama sizin nvidia ekran kartınız varsa neden başka bir sürücü kuruyorsunuz ki?
    sadece nvidia ekran akrtı sürücüsünü kullanmalısınız.

7. 3333

3333 Yeni Üye

sadece nvidia ekran kartı sürücüsünü kurduğumuz zaman ekrana görüntü gelmiyor. nasıl anlatayım başlangıçtaki bios yazıları geliyor fakat windowstan eser yok sadece sesler çıkıyor. Ekran iptal oluyor gibi bişey :)

8. white91

white91 Yeni Üye

Merhaba..

Aynı nb den ben bu gün kurdum sorunlar aynı ben önce intel vga driverini kurduktan sonra nvidia yı kuruyorum o zmn sorun olmuyor, halbuki ürünün üzerinde nvidia100m yazıyor. sanırım xp ile uyumsuzluk söz konusu olabilir. Henüz müşterime vermedim ürünü bakalım bir sorun çıkarsa geri gelecektir bu sefer vista kurup deneyeceğim şu an sorunsuz çalışıyor.

9. 3333

3333 Yeni Üye

evet intel driveri ile problem olmuyor galiba sizin dediğiniz gibi xp desteklemiyor. Bakalım biz xp ve visyatı aynı anda kurduk fakat şimdi de sistem belleği az deyip kapatıyor pc yi. Xpyi silip tekrar vistaya döndük ve tekrar ekran kartında problem oldu. Bilmiyorum garantiye vericem galiba.

Sayfayı Paylaş