Acer 5920g xp den Vistaya dönüş?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında dmrmrt tarafından paylaşıldı.

1. dmrmrt

dmrmrt Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle forumda epey bir araştırdım ama cevap bulamadım. Ben yaklaşık iki ay önce acer 5920g bilgisayarımı vistadan xp ye çevirttim. Fakat bu işlemi ben yapmadım. Yapan kişiyle telefonda görüşmemiz sonucu bilgisayarımda 15 gb bir kısmın saklı olduğunu ve bu kısımda vistanın (yüklü değil) bulunduğunu ve bu şekilde olmak kaydıyla xp yi kurduğunu belirtti. Ama bilgisayar geldiğinden beri özellikle ekran kartı bakımından çok kötü durumda. ben inşaat mühendisiyim ve xsteel autocad ve sap gibi ağır programlarda çalışıyorum. Bu bilgisayar eskiden bu üç programı aynı anda çalıştırır banamısın demezdi. Ama şu an tek başına xsteel çalıştırırken bile acayip zorlanıyor. Format atan arkadaş araştırmalarım sonucu recovery cd yapmadan format atmış ve şu an ben vistaya geri dönmek istiyorum . Fakat recovery cd olmadığı için bu olmuyor. Windows başlarken F10 tuşuna basıyorum ama kendi içerisindeki setup ı çalıştıramıyorum. Bu konuda açıklayıcı yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

2. dominichammet

dominichammet Yeni Üye

Selamlar;
    Öncelikle size şöyle bir açıklama yapabilirim. Laptopınıza XP kuran arkadaş yedekli olan vistanın geri yükleme için çağrılmasını sağlayan bazı dosyalara zarar vermiş olabilir. Bu nasıl mümkün olabilir. O da şöyle.. Sabit sürücünüzdeki dosyaların tamamını xp kurarken sildiyse üzgünüm ama recovery cd olsa bir işe yaramaz. Vistadan XPye dönerken Xp yi başka bir sürücü yaratıp oraya kurduysa bir sorun yok ALT ve F10 tuşlarına basılı tutarak laptopunuzu açtığınızda hiç bir sorun olmadan geri yükleme ekranına geçebilirsiniz.
    Ancak dediğim gibi C: sürücüsünü silip üstüne kurduysa geri yükleme yapamazsınız. Aynı sorunu bende yaşadım. Sırf bu yuzden bilgisayarımı iki kere servise yollamıştım.

Sayfayı Paylaş