Acer 5920G Notebook Ses Problemi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında mrsonek tarafından paylaşıldı.

1. mrsonek

mrsonek Yeni Üye

Arkadaşlar yaklaşık 15 gün kadar önce anakarttan kaynaklanan bir sorundan ötürü bilgisayarımı Bursa bölge onarım merkezine teslim ettim. Dün (02.11.2009) bilgisayarımı servisten teslim aldım. Yapılan müdahale sonucu anakartının değiştiği söylendi. Teknik servis teslim formunda da zaten yapılan işlem kısmında anakartın değiştiği belirtiliyor. Fakat bu seferde bilgisayarı çalıştırdığımda ilginç bir ses problemiyle karşılaştım. Bilgisayarımın sesi son derece boğuk, mat ve derinden geliyor, stereo yerine analog ses duyuyorum. Müzik yada film denedim aynı berbat ses kalitesi. Olmadı ses ile ilgili tüm ayarları denedim, sürücüsünü defalarca tekrar kaldırdım ve yeniden yükledim ve yine olmadı işletim sistemini değiştirdim fakat düzelen hiçbirşey olmadı. Aranızda böylesi bir problemle karşılaşan bir arkadaş var mı ve sizce sorun acaba anakart değişimi esnasında herhangi bir kablonun takılmamasından yada yanlış takılmasından kaynaklanıyor olabilir mi..?

Teşekkürlerimle.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bence yeniden servise başvurunuz.

3. tarkanmika

tarkanmika Yeni Üye

acer.com.tr den ses kartı driverını yükleyebilirsin yalnız bende yükledim xp driverını ama bazı filimlerde karaip korsanları gibi sesi düsük olanlarda a audio management olmadan sesi yükseltemiyosun ses düşüklüğüne illet olmamak mümkün değil tek eksik o kaldı bende tüm xp driverlarını yükledim bende aspire 5920g kullanıcısıyım bu programın xp driverını koyup upload edecek arkadaslar yokmu acaba lütfen yardımcı olun ses cok önemli birsey çünki

Sayfayı Paylaş