Acer 5920g laptobum açılmıyor..lütfen acil..

Konu, 'Acer Notebook' kısmında birmeram tarafından paylaşıldı.

1. birmeram

birmeram Yeni Üye

Acer 5920g model laptopumda sabah actığımda ekranda ecerin yazısından baska bişey gözükmüyor hiç bir f2 bios ayarlarınada giremiyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ne yapmam gerek şimdiden teşekkür ederim... :cry:

2. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

notebookun üzerine sıvı döküldü mü?

ben sıvı döktüğümde öyle olmuştu ve o acer ekranı ararda bir tuşa basarak geçiyordu .. tabi yinede açılmayabilir bios zarar görmüş olabilir..
    ama böyle yapıp açabilirsen bilgisayarı ilk işin bios güncelleme olsun ..
    başka bi çözüm aklıma gelmiyor en yakın teknik servisin yolu gözüktü..(kendin yapamayacğnı düşünüyorsan bios güncellemeyi sakın dokunma..ve bundan başka bişide yapamazsın bilgisayara bence.. bilgisayar açıldı diyelim söyledğm yöntemle ,yinede öyle kullanmanı tavsiye etmem ilerde zararı olabilir..)

bunlar tamamen benim görüşlerim..bilgisayar hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirler belki ben yanlış tahmin ediyorumdur..

[yazdıklarımda yanlış bir terim,yorum varsa k.bakmayın .. ama suana kadar edindiğim tecrübelerimden böyle bi yorum cıkardım..]

hayrlı günler..

3. birmeram

birmeram Yeni Üye

gecen hafta servise götürdüm.dün söylenen bilgiye göre bilgisayarın mainboard u mefta olmuş.ne zamana kadar yapılır tam bir bilgi vermediler.işim gereğide pc bana lazım acaba ne yapmam gerek uzun zaman beklermiyim.yada bana servisde kaldığı sürece yeni bir makina temin edilebilirmi....bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgisini paylaşabilirmi...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15 işgününü geçerse kullanım için notebook vermek zorundalar.

5. hasan_sahin

hasan_sahin Yeni Üye

yeni alıpta 15 gün içinde arıza verirse degiştirmek zorunda yoksa beklemek zorundasın garantisi varsa yoksa hdd giden kabloyu degiştirme fırsatın varsa onu degiştir birde bios pilini çıkar tekrar takmayı dene benimde basıma geldigi için söylüyorum

Sayfayı Paylaş