acer 5920g kurulum çalıştıramıyorum

Konu, 'Acer Notebook' kısmında goforlove tarafından paylaşıldı.

1. goforlove

goforlove Yeni Üye

merhaba arkadaşlar, acer aspire 5920g model bilgisayarımda vista home premium yüklüydü. bir sorundan dolayı servise götürdüm ve yeniden kurdular ama o günden sonra zaman zaman başlatma hatası veriyor. antivirüs programı kurmamı engelliyor, sadece kaspersky kurabildim, onun da etkinleştirme ve güncellemesini engeliyor.birtakım programların çalışması sırasında hata veriyor.birkaç kez tekrar vista ve xp kurmayı denediysem de kurulum başlatamadım. daha önce birçok defa yaptığım kurulum işlemini bir türlü başlatamadım. sürekli olarak denediysem de olmadı. servise bir daha götürdüm, utanmadan tekrar kurulum ücreti istediler. ben de sadaka istiyorsanız vereyim ama hatalı kurduğunuz cihaz için ikinci kez para vermem dedim. o an daha iyisi aklıma gelmedi.

şimdi sizlerden ricam, bu durumda vista home premium yüklü bilgisayarıma nasıl yeni kurulum yapabilirim. bir de xp kurarsam acer arcade programını nasıl yükleyebilirim.

vereceğiniz her tür destek için şimdiden teşekkür ederim.

2. gloster

gloster Yeni Üye

inşallah recovery dvd lerini almışsınızdır buradan kendiniz tekrar yeni yükleyebilirsiniz xp yüklüysede sorun değil tekrar açılışta alt+f10 tuşunu çalıştırrak sistemi geri yükleyebilirsiniz forumlarda nasıl geri yükleme yapılacağı var

3. erhangazi84

erhangazi84 Yeni Üye

kardeş forumlarda var demişsin ama ben pek bulamadım, bir adet link verir misin? :roll:

4. graftatarskiy

graftatarskiy Yeni Üye

açılışta alt ve f 10 tuşlarına basınız eger karşılama ekranı çıkmaz ise sonraki basamaklarda anlatıcagım adımlar çok karısık lütfen dikkatli ve tek tek uygulayarak gidiniz..Bildigim kadarıyla bu modelde sata disk yok o yüzden xp cd si ile format atabilirsiniz format attıktan sonra (xpyi yükledikten sonra) partedit32 adli program ile degeri 12 yada 25 27 de olabilir oradaki degeri 07 yapın yani pqservice disc görünür hale gelsin daha sonra içinden (pq service adli disc bölümünün) mbrwin exe ve rtmbr.bin dosyalarını c: ye kopyalayın daha sonra başlat çalıstır command.com yazip komut sistemini etkinleştirin ve c: görünene kadar cd.. yapın c:>olunca buraya mbrwrwin install rtbmr.bin yazip entere basin 2 tane olay OK lenir biri mbr çıkartılır ve yeniden yazilir daha sonra bu işlem bittikten sonra yani bilgisayarınızı yeniden başlatın ve alt f10 tusu işlemeye başlayacaktır
    ordan recovery yapabilirsiniz..
    AYRICA RECOVERY DİSK İLE YÜKLEME YAPIPTA ALT F 10 TUSUNU TEKRAR ETKİN HALE GETİRMEK İSTEYEN ARKADASLAR
    VİSTA ÜZERİNDEN FIND AND MOUNT PROGRAMINI YÜKLEYİP 10 GB LIK KISMA AİT YERİ HARF ATAYARAK ETKİN HALE GETİREBİLİRLER FAKAT ÖNCE AÇILIŞTA F2 İLE BIOSA GİRİP D2D RECOVERYİ DISABLE YAPMALARI GEREKİR DAHA SONRA BU PROGRAM YARDIMIYLA HARF ATANAN PQSERVICE BOLUMUNDEN MBRWRWIN EXE VE RTMBR.BIN DOSYALARINI C YE KOPYALAYARAK (EGER KOPYALAMA YAPMAZ İSE USB FLASH DISKE ATIN SORA C YE)BASLATTAN CMD İLE COMAND.COM U ÇALISTIRIP C:> GELENE KADAR CD.. YAZIN VE MBRWRWIN INSTALL RTMBR.BIN YAZİN ENTERE BASIN EGER BURDA 2 OLAY OK LENİR VE TEKRAR BİLGİSAYARINIZI BAŞLATIP F2 İLE BİOSA GİRİN VE D2D RECOVERYİ ENABLE YAPIP ALT F10 A BASIN EGER OK LENMEZZSE SİZİN MBR YAZARKEN HATA DOLAYISIYLA ALT F 10 ÇALISMAZ ONUNDA KOLAYI VAR BİLGİSAYARI KAPATIP AÇIN VE F8 E BASARAK BAŞLANGIÇ EKRANINIZI AÇIN İLK SECENEKTE BİLGİSAYARI ONAR YAZISI ÇIKAR ONU SECİN DAHA SONRA KLAVYE DİLİNİZİ AYARLAYIN VE PROMP COMAND YANLIŞ HATIRLAMAZZSAM EN ALTTADIR:) ONU SECİN X:>WINDOWS/SYSTEM32 CIKAR BURDA CD.. YAPIN VE WINDOWS A GELİN
    ORDAN ÖNCE BOOTREC.EXE/FIXBOOT YAZIN ENTERE BASIN OPERATION SUCCESS YAZAR SONRASINDA ARIZALI MBR Yİ ONARMAK İÇİN BOOTREC/SIXMBR YAZİN BUNLARI KÜÇÜK HARFLE YAZIYORUZ:)) SONRA GENE OPERATİON SUCCESS DER VE C: YAZARAK C:>GEÇİN
    DİREK BURDAN YUKARDA YAZMIŞ OLDUGUM GİBİ MBRWRWİN İNSTALL RTMBR.BİN YAZIN VE 2 OK Yİ GÖRÜN SONRA RESTART YAPIN EGER D2D ENABLE DEİLSE ONU DÜZELTİN GÖRECEKSİNİZ Kİ ALT F 10 ÇALISIR HALE GELECEK:) UMARIM YARDIMIM OLUR BEN ÇOK KAFAYA TAKTIM BUNU VE SONUNDA YAPTIM:)

Sayfayı Paylaş