Acer 5920G Anakart

Konu, 'Acer Notebook' kısmında serkanbabax tarafından paylaşıldı.

1. serkanbabax

serkanbabax Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki özelliklere sahip acer marka model laptop'ım var cihazımın anakartı arızalı dedi servis ve çok yüksek fiyat isteniyor ben kendim dışardan almak istiyorum fakat bu anakart markası ve modeli ne
    çözemedim cihazda elimde yok serviste anakart marka ve modelini nasıl saptayabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Acer Aspire 5920G - 933G25Mn, C2 Duo T9300 (Penryn) laptop özellikleri

Anakart/İşlemci Özellikleri :
    Chipset : Intel PM 965 Express
    Marka Model No : Intel Core 2 Duo T9300
    Hızı : 2.5GHz
    FSB : 800MHz
    L2 Cache : 6MB

Ekran Özellikleri :
    Ebadı : 15.4"
    Türü : WXGA (220nits) CrystalBrite, 8ms
    Çözünürlüğü : 1280 x 800

Grafik Kartı Özellikleri :
    Marka Model No : NVidia GeForce 8600M GT
    Türü : Harici
    Grafik belleği : 512MB (maks 1280MB)

Bellek Özellikleri :
    Mevcut Kapasite : 3GB
    Türü : DDR2
    Hızı : 667MHz
    Toplam yuva : 2
    Boş yuva : Yok
    En fazla desteklenen : 4GB

Sabit Disk Özellikleri :
    Kapasitesi : 250GB
    Hızı : 5400rpm
    Arayüz : SATA

Bütünleşik Parçalar :
    Optik Sürücü : DVD Super Multi Double Layer
    Kart Okuyucu : 5'li (MMC,SD, xD-Picture,MS ve MS Pro)
    Kamera : 0.3M piksel
    Ses Sistemi : Dolby Home Theatre (S/PDIF)
    Hoparlör : Dolby Stereo + subwoofer
    Mikrofon : Var

İletişim Arabirimleri :
    Modem : 56K ITU V.92 data/faks modem
    LAN : Gigabit ethernet,Wake-on-LAN ready
    Wireless LAN : Intel® PRO/Wireless 3945ABG 802.11a/b/g
    Bluetooth : WPAN 2.0+EDR
    PCMCIA : ExpressCard / 54 slot
    RJ-45 : 1 adet
    RJ-11 : 1 adet
    USB 2.0 : 4 adet
    IEEE1394 : Var
    Kızılötesi : Var (CIR)
    VGA out : 1 adet
    S-Video TV-out : 1 adet
    DVI Port : HDMI port var
    Line-In : 1 adet
    Line-Out : 1 adet

Pil Özellikleri :
    Türü : 8 cell Li-Ion
    Ömrü : 3.5 saat
    Şarj Süresi : 2 saat hızlı sarj- 3 saat çalışırken
    Pil garanti süresi : 6 ay

Ebat / Ağırlık :
    Genişlik : 364mm
    Yükselik : 30.8/43.7mm
    Derinlik : 271mm
    Ağırlık : 2.98kg

Yazılım Özellikleri :
    İşletim Sistemi : Vista Home Premium Türkçe

Giriş Arabirimleri :
    Klavye : 88 Tuşlu Türkçe Q klavye
    Mouse : Touchpad ve 4 yollu fonksiyonel scroll mouse

2. yalcin19

yalcin19 Yeni Üye

5920G anakartin modeli. Acer'in kendi kodlamasi.
    Yerinizde olsam, boyle bir ise kendim kalkismazdim.
    Cok buyuk iscilik gerektiriyor. Neredeyse butun PC'yi
    parcalara ayirip sokup takman gerekiyor.
    Kendi adima konusuyorum, ben boyle bir ise kalkismaya cesaret edemezdim.
    Ne istiyorlarsa ver onlar yapsin. Ya da yeni bir laptop almak daha ucuza geliyorsa
    yenisini al.

Saygilar,
    Yalcin

3. serkanbabax

serkanbabax Yeni Üye

tşkler hocam bilgilendirme için haklısınız zaten ben değişim yapamam sadece dışardan temin edip başka bir firmaya montaj yaptırmak istiyorum benden servis 350 euro istiyo yeni laptop parası acaba bu kartı nereden alabilirim?

4. yalcin19

yalcin19 Yeni Üye

Islemcin cok gucluymus.
    Bu anakartin orijinalini ancak Acer'dan temin edebilirsin (benim bildigim).
    Tavsiyem yaptiracaksan Acer'a yaptir tamir isini.
    Herhangibir sey yanlis giderse sorumluluk onlara ait olur.
    Benim anlamadigim, anakart garanti kapsaminda degil mi?

Saygilar,
    Yalcin

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

anakart tamiri yapan ama beceremezse paraælmayan tamirciler ile görüşebilirsin.
    Kadıköy fokus bilgisayar ve mecidiyeköy ktservis i önerebilirim.

6. serkanbabax

serkanbabax Yeni Üye

hocam tşkler anakart araştırması yapıyorum açıkcası ama maalesef satan yok doğru dürüst bulamıyorum.Aslında anakart garanti kapsamında değişecekti normalde fakat 30 iş gününe 2 gün kala kullanıcı hatası diyip işin içinden sıyrılmaya çalıştılar sebebleri ise ben laptopu açmaya çalışmışım felan gibisinden bana yıkıyolar arızayı tabi yok öle birşey dışardan yaptırmayı düşünüyorum

Üstad tşkler bilgilerin için duymuştum anakart tamir edenleri dediğin servislerle konuşucam bakalım zaten anakartın arızası tahminen ufak bişi gibi laptopu servisten aldıktan sonra saptamaya çalışıcam bakalım artık hayırlısı

7. cenk1982

cenk1982 Yeni Üye

slm arkadaslar benim bilgisayarim kapanmiyordu bende format atmak istedim ama atamadim bilgisayar buseferde acmiyor biyazi cikti windows bisorunla karsilasti kapatildi diye simdi acilmiyor bilgisayar neyapmam gerek yardim ci olursaniz sevinirim

8. cenk1982

cenk1982 Yeni Üye

açilmiyor bilgisayar

9. enverkumbasar

enverkumbasar Yeni Üye

merhaba arkadaşlar
    sizlerin soru ve sorunlarına cevap olabiliceğini düşündüğüm birkaç şey yazmak istedim neden bilmiyorum
    birinci bilgi dünyanın hiç bir yerinde servisler dahil sıfır anakart bulunmamaktadır nedeni ise bu notebooklar parti halinde üretim yapılmaktadır bir parti yapılır diğer parti ise değişik ve daha farklı yapılır dolayısı ile birinin parçaları asla diğerine uymaz
    servisler dahil herkes tamirl yapılmış anakartlar temin edebilir bu nedenle sıfır anakart aramayın
    ülkemizde anakart tamirini başlatan birkaç kişiden biri olarak bu işin çok zahmetli ve bilgi isteyen bi iş olduğunu belirtmek isterim
    8 yıldır notebook tamiri yapıyoruz fakat gördükki vatandaş bu konudan çok madur olmuş nedeni ise ellerindeki bilgisayarların
    sadece elektronik aksamdan oluşması ve tamir edecek dogru kişilere ulaşamadan bilgisayarlarını tamir edilemez hale getirmeleridir
    şunu bilmeniz gerekir bu bilgisayarlar masa üstü pc deyil yüksek teknoloji ile yapılmış kompak birleşik eletronik dediğimiz sistemle bir birlerine bağlanmış kombine bir sistem ve herhangi bir şeması yada şemtiği bulunmamaktadır tamamen bilgi tecrübe ve zaman le ve yedek parça temini ile t amiri mümkündür
    bizim elimizde yaklaşık 400 adet farklı marka ve modelde notebook bulunmasına rağmen biz bile parça sıkıntısı çekmekteyiz
    size tavsiyem kimseye kurcalatmadan notebook sadece notebook tamiri yapan bir yere bilgisayarınızı vermeniz
    istanbul size tavsiye edeceğim birinci yer tabiki biz olucaz doktor notebook ikinci yer radian computer üçüncü bizim notebook
    dördüncüsü bilgisayar dünyası dır diğer arkadaşların tamamı elektronik tamircisi deyil sadece bilgisayarcıdan bozma notebook u kurcalıyan arkadaşlar dır deneme ve yanılma yaparlar oldu olmadı paranızı alabilirler
    bu ana kartıda almanızı tamir ettimenizi yada peşinden gitmenizi tavsiye etmem nedeni ise yapılsada kısa sürede tekrar bozulacağındandır

Sayfayı Paylaş