Acer 5920G 933G32MN Windows Kurma Sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında CunK tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. CunK

CunK Yeni Üye

"""
    xp yüklediğin zaman alt+f10 çalışmaz ama gizli partitionu silmediğin sürece ufak bir uygulama ile xp kurulu iken alt f10 u çalıştırabilirsin bunun nasıl yapılacağımı daha evvel forumları incelediğinde görebilirsin xp ni yükle yüklerken de bios tan ahcıı moddan ıdee moda geçme xp cd sini görebilmesi için sata drv lar ekli bir xp cd si oluştur çünkü ilerde alt f10 u çalıştırdığında sana sorun çıkarabilir. ayrıca recoverinin bulunduğu gizli partitionu kesinlikle formatlama yada silme
    bunun nasıl yapılacağını sana ekrar kopyalıyorum

Evet simdi c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis yada xp yüklemiş arkadaşlar
    Ilk olarak bios a giriyoruz ve d2d recovery enable yi disable yapiyoruz kapatiyoruz. Fnm yada Partition magic, gpedit gibi parttition programlariyla gizli partition olan pqservice isimli partitionu gorunur yapiyoruz ki buda partition numarasini 07 yaparak oluyor. Gerçi ben fnm partition programını denedim bu dha basit ve kullanışlı
    http://www.gezginler.net/modules/mydown ... t&lid=4739
    eğer vita yüklüye yönetici olarak açıyoruz
    diski tarattıktan sonra 10 gbt lık PQSREVİS kısmını buluyoruz ve bir harf atayarak bu kısmı açıyoruz zaten bilgiayarı açıp kapattıktan sonra bu kısım tekrar kayboluyor. Şimdi pqervis içinden mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin isimli dosyalari bulup bunlari c: nin icine kopyaliyoruz. bu işlemden sonra yapacaklarımız çok basit
    Baslattan + calistir+ ve cmd yazdiktan sonra entere basarak dos komut sayfasinin gelmesini sağlıyoruz
    Ilk basta (C:\>) olmadigi icin (C:\>) olana kadar (cd..) yaparak entere basiniz. (C:\>) oldugunda yazacaginiz sey sudur.

mbrwrwin install rtmbr.bin yani C:\>mbrwrwin install rtmbr.bin evet bu komuttan sonra entere basiyorsunuz. ve alt alta iki tane ok yazacak ve bilgisayarı ilk aldığınız günkü orjinal vitayı tekrar elde edebilirsiniz hatta hediye programlarıyla birlikte hayırlı olun birde işlem bittikten onra bios dan d2d yi aktif yapıyoruz. ve bilgisayarı ilk başlattığımızda acer yaızsını gördüğümüzde alt+f10 yaptığımızda bilgisyar kendi kendini yükleyecektir
    """
    Yukarıdaki mesaja uyduk ama partition aktif oldu birdaha windows açılmaz hale geldi.Format atmak istedim aynı sonuç.Partitionuda sildim (artık ihtiyacımda yok) bu seferde işletim sistemimi o partition a kurmak istiyor.Lütfen bu işten anlayan biri cevap yazarsa sevinirim.

Karşılarştığım hata şu şekilde : Geçersiz bölüm tablosu

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lütfen her sorunuz için ayrı konu açmayınız. 5920 serisi için açılan ana konudan devam ediniz.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş