Acer 5920G - 602G25Mi Anakartı nedir?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında evri2 tarafından paylaşıldı.

1. evri2

evri2 Yeni Üye

Selam arkadaşlar,
    Öncellikle herkese merhaba.Ben forumları yakın zamanda okumaya başlamış biriyim.Bilgisayar üzerine baya bilgim var.Yakın zamanda başlıkta yazan dizüstümü tamire verdim anakart değiştirmişler.Gelen anakart modeli GM965. Acaba bu aynı modele sahip bir arkadaş anakartın modelinin GM965 mi yoksa PM965 mi olduğuna bakabilir mi?Ayrıca bilgisayarın ramlerinin hızınada bakarsa sevinirim(800 mü 667 mi).Servise güvensizlik duyuyorum.Bilgisayar geldiğinde 4 yerinde falçata izi ve kart okuyucunun kapağı eksik geldi.Eğer birde anakartın modelini Performans olan PM olupta GM taktılarsa dava açıcam.Böle servis mi olur...

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

NOT:İnternet sitelerinden baktım bu modelde GT ekran kartı var bile diyen olunca güvenemedim.Aynı model sahibi bir arkadaş varsa çok iyi olur.
    Özellikleri:
    Corde Duo T7500 (2.2GHz)
    2Gb DDR2(hızı şu an 667 gözüküyor ben 800 hatırlıyodum gerçi ama sormak daha iyi)
    Nvidia 8600GS 256mb GDDR2 Ekran kartı(bundan eminim böle aldım :p )
    250GB hitachi Sata hardisk vs vs.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Şurada da özellikler yazılmış,siz acerın sitesinden bakarsanız daha sağlıklı olur.

3. evri2

evri2 Yeni Üye

Şurada da özellikler yazılmış dediğiniz şey link gibi birşeyse göremedim ya da eksik.Acer sitesinde bu modelin geneli ile bilgili var.PM or GM gibi şeyler yazıyor.Yani bu 5920 serisinde kulanılan parçalar.
    İki farklı programla chipsete baktım.Farklı şeyler gösteriyor.Bende biraz paranoya oldu sanırsam detaya iniyorum.Bilgisayardan memnunum ama yinede fazla şey göz çıkarmaz.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

pm ile gm arasındaki tek fark gm olanda onboard ekran kartı olmasıdır.

5. evri2

evri2 Yeni Üye

Umarım dediğiniz doğrudur.Ekran kartım onboard değil sorunum yok.Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş