ACER 5920G-3A1G16MI NOTEBOOK

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ACER 5920G-3A1G16MI NOTEBOOK özellikleri

İşlemci  : Intel® Core 2 Duo T5450
     İşlemci Hızı  : 1,66 GHz
     Bellek  : 1 GB
     Sabit Disk  : 160 GB
     Ağırlık  : 3 kg
     Bluetooth Portu  : Yok
     Ekran Belleği  : 256 MB
     Ekran Boyutu  : 15,4"
     Ekran Çözünürlüğü  : 1280 x 800
     Ethernet  : Gigabit
     Garanti Süresi  : 2 Yıl
     Bellek Tipi  : DDR2
     Model  : AS5920G-3A1G16MI
     Ekran Özelliği  : WXGA
     Grafik Tipi  : NVIDIA® GeForce 8600M GS
     İşlemci Tipi  : Çift Çekirdek
     Optik Sürücüler  : DVD-RW Dual Layer
     Pil Tipi  : 6 Hücreli Li-Ion
     Menşei  : İthal
     Touchpad Mouse  : Var
     Wireless  : Var
     Kart Okuyucu  : 5 in 1
     Dahili Kamera  : Var
     Yazılım  : Vista Home Premium TR

Resimleri;

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ACER 5920G-3A1G16MI NOTEBOOK Laptop windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Anakart Chipset driver : Intel chipset driver .
    2. Ekran kartı sürücüsü: NVidia GeForce 8600M GT vga driver download
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

5. Modem Sürücüsü: modem driver download, eğer olmazsa şunu deneyin..
    6. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    7. Bluetooth sürücüsü: Bluetooth driver.
    8. Touchpad: Touchpad driver download
    9. Kart okuyucu sürücüsü: Card reader driver download
    10. Ethernet kartı sürücüsü: Ethernet - lan driver
    11. Acer launch manager : Acer launch manager download
    12. Kızılötesi sürücüsü: Consumer Infrared Driver
    13. Web kamera sürücüsü: webcam driver

3. r2emre

r2emre Yeni Üye

sizin canıza kurban nerdesınız aylardır beee aradık bulamadık amınyum

4. r2emre

r2emre Yeni Üye

sizi çok basarılı buluyorum elınıze saglık sıte gorevlılerı moderatorler bu sıteyı heryere yolluyorum laptop oldukca bu sitede olucak [ban] [alkis]

5. touxawi

touxawi Yeni Üye

herkeze merhaba acer aspire 5920g-3a1g16mi model laptopun bluetooth driver sorunu yasıyorum. verdiğiniz linkteki driver uyusmuyor yardım ederseniz sevinirim.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uyuşmuyor derken?

7. sonyericssoncu

sonyericssoncu Yeni Üye

everest programı ile bluetooth aygıtının marka modeline bakınız daha kolay bulursunuz

8. touxawi

touxawi Yeni Üye

indirdim bluetootht driverini kurdum kurulum sırasında bluetooth tusuna basın diyor basınca bluetooth engelli yazıyor ekranda.mecburen iptal diyorum kurmaya devam ediyor. bir suru bluetooth cihazi algılanıyor ve makina tanıyor.masa ustunde ve sag alt kosede bluetooth ibaresi cıkıyor ama aktif olmuyor tus engelli yazdıgından.aygıt yoneticisidede tanılı gozukuyor ama dedigim gibi bluetooth tusuna bastıgımda bluetooth engelli yazıyor. yardım ederseniz sevinirim.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer larda bluetoothu açmaya yarayan bir tuş var mı notebookun üzerinde bir yerde? Asus larda bu sorun genelde o tuş kapalı olduğunda olur.

10. touxawi

touxawi Yeni Üye

evet acer da bluetooth u acmaya yarayan bir tus var. driver i kurarken yarıda tusu acın diyor. acıyoruz ekranda bluetooth engelli diye bir yazı cıkıyor. yazılımı kuruyor donanımı tanıyor ama calıstırmıyor tus aktif olmadıgından. nasıl cozeriz?

11. mRocK

mRocK Yeni Üye

kurulum bittikten sona yine aynı tuşa basarmısınız bluetooth aktif diyor mu yoksa hala bluetooth egelli mi diyor

12. jackbe

jackbe Yeni Üye

bluetooth kısayol tuşuna bastığında engelli diyorsa senin laptopunda muhtemelen bluetooth yoktur.benimkinde de aynen öyle oldu..bilgine.. [director]

13. btol83

btol83 Yeni Üye

Merhaba arkadaslar, bir arkadasa laptop bakıyoruz. Bu model gold da su an 1262 YTL . Urün, ozellikleri ve fiyatına bakınca cok cazip duruyor. Özellikle ekran kartı cok iyi. Ama acer'ı kimse onermiyor. Isınma problemi falan var deniliyor. Birinci agızlardan yani acer kullanan sizlerden görüs almak istiyordum. Tavsiye edermisiniz bu modeli.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

acer son iki çeyrektir Türkiye'de en çok satan markadır.

15. btol83

btol83 Yeni Üye

Yorum icin tesekkurler saka.

16. parkink_tr

parkink_tr Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar

Arkadaşlar bende ocak ayında acer ın 5920G serisinin bu modelini aldım( 1GB ram,1.66ghz işlemci ve 8600 gs 256 mb ekran kartı olan modeli yani)..Dostlarım aldığım günden beri inanırmısınız bigün bile beni mutlu etmedi bu laptop.Hayır aldığım zaman 5720 g bir serisi vardı bundan 100 ytl kadar daha ucuzdu iki arkadaşımda ondan aldı ama onların makine benim kinden kat ve kat daha performanslı çıktı.(128 mb ekran kartı ve ati işlemci ye rağmen)

Aldığım zamandan itibaren üstünde gelen vistaya dokunmadım orjinalliği bozulmasın diye fakat
    şuana kadar sorun yaşamadığım oyun kalmadı,kaldı ki birçoğunu daha kuramadım( 2 gb ram de sonradan taktırdım 3 gb ram oldu anlayacağınız)..Mesela farcry 2 kurdum oyuna girdim mavi bir ekran karşıma çıktı,age of empires 2 bile oynarken makinem donuyor,fifa08 açılıyor fakat slowmotion daki hareketler gib ağır ağır oynatıyor .sürekli internete bağlı olmama rağmen bu problemleri hiçbirini forumlarda veya başka yerlerde bulupta çözemedim.
    Şimdi makineme xp kurmayı ve birde öyle oyunları falan denemek istiyorum,fakat bir taraftan da korkuyorum aynı hataları tekrar verirse bu sefer makineye kaldırıp atacağım diye korkuyorum.. o denli zor durumdayım analayacağınız..Sizlere ve cevap verebilirse saka ya sormak istediğim "bütün bu olanlar dahilinde yapabileceğim bişey var mı veya ne tavsiye edersiniz aynı sorunu yaşayıpta çözen arkadaşlarım"

Umarım bu msj ım bir cevap bulurda şu ızdıraplardan kurtulurum,Anlayacağınız durumu cidden çok kötü :roll:

...........Mesajın uzunluğunu çektiğim sıkıntıya verin,kalın sağlıcakla .......................................

17. arthes

arthes Yeni Üye

arkadasLar ßen manısa goLge ßıLgısayarın teknık servıs sorumLusuyum ßu sıte gercekten cok ısıme yarıo emegınıze sagLık sızı cok ßasarıLı ßuLuyorum gercekten cok ßasarıLısınız emegınızı ßır sekıLde odemeyı gercekten odemek ısterım ßunun ıcın her yerde rekLamınızı yapmaya caLısıorum... tekrar eLınıze sagLık ßu arada konunun cok eskı oLduuunu ßıLıorum ama ınsaLLah gorursunuz...

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

iyi niyetli dilekleriniz için teşekkürler.
    Benim şahsi görüşüm (teste vs vs dayanmıyor) xp kullanmak çok daha mantıklı ve performanslı :)
    Doğru düzgün çalışan birşeyin varsa (ne olursa olsun), yeni alacağın sana çok daha iyisini sunmuyorsa değiştirmeyeceksin bence.

Mesela ben daha xp sp3 ü kurmadım :) Derdim yok eksiğim yok. Bir ara denemek için kurarım belki.

19. parkink_tr

parkink_tr Yeni Üye

İlgilendiğin için tekrar teşekkürler saka.Yalnız hemen hemen her oyunda yaşadığım problemler(yavaşlık takılma,bozuk çözünürlük falan) vista dan mı kaynaklanıyor yoksa makineden mi bunun cevabını arıyorum.Eğer makineden kaynaklanıyorsa satmayı düşünüyorumda bu yüzden soruyorum..

.............................İyi günler ....................................

20. crazyboy178

crazyboy178 Yeni Üye

slm arkadaslar ben öncelikle şunu sölemek istiyorum yani 5920G de vista yüklü iken bluetooth varda xp ye geçince düğme olduğu halde bluetooth un otomatikman yokolması çok saçma bence bunun bi çözümü vardır yani ben setup ı kurdum ve aynı sorunu yasadım donanımları tanıyo ardından simgeyi tıkladığımda sanki veritabanında hiç veri yokmus gibi açılmıyo hatta simgenin üzerine sağ tıkladığımda ise ''KES,kısayol oluştur,ve sil'' çıkıyo yani :mrgreen:
    böle bişi varmıdır anlamıyorum sanırım ben yazılım müh. olmazsam olmicak :):) yardımlarınızı bekliyorum GÖKDENİZ

Sayfayı Paylaş