Acer 5920 Pil Ile ilgili bir soru

Konu, 'Acer Notebook' kısmında CunK tarafından paylaşıldı.

1. CunK

CunK Yeni Üye

Acer 5920 notebook kullanıyorum ama pil ömrüm vistada 2 saat oyun oynamadığım halde böyle sizce xp de bu süre değişirmi?

2. justice

justice Yeni Üye

Cihazı ne kadar ve ne zamandan beri kullandığınızı bilmiyorum fakat zaten maksimum 3 saate kadar çıkıyor. TAbiki vistanın da etkisi var. Vistada Xp ye göre daha çok bi görsel efekt ve buna paralel güç sarfiyatı oluyor. Ama xpde de fazla bi şeyin artacağını sanmıyorum. Ancak ekran parlaklığını vb. şeyleri düşürerek pil süresinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Gene forumumuzda bir forum üyesinin sizin gibi acer marka cihazı olduğunu ve pilin ömrünün bitmesi yani süresinin çok kısa olmasından dolayı acer servisine giderek pilinin değiştirilmesini istemiş acer servisi pilin garanti dışı olduğunu söylemiş ve kullanıcımız tüketici mahkemesine giderek servise ücretsiz olarak pil değişimini yapmasını sağlamış. aklınızda bulunması açısından. Unutmayın ki Türkiye'de Hak verilmez Alınır..... :)

3. CunK

CunK Yeni Üye

Yani XP kursam 2 saatten ne kadar daha artar? Asus bir makina vistada 6 saat çalıştı.Ayrıca her bilgisayar açılışında %2 pil gitmesi normalmi?

4. justice

justice Yeni Üye

Arkadaşım artsın artsın 15-20 dk daha fazla bişi bekleme. Her açılışında %2 gitmesi normal gibi geliyo...

Sayfayı Paylaş