acer 5920 kapanmıyor !!

Konu, 'Acer Notebook' kısmında nevran7 tarafından paylaşıldı.

1. nevran7

nevran7 Yeni Üye

merhaba acer 5920 windows xp ultimate yüklü ve bilgisayar kapanma tusuna basıldıgında kendısını kapatmıyor teknık servıs driver yüklenmesini söyledi ama teknik servise gidemiyorum cok uzaka oldugundan burdan yardım edersenız sevinirim

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işletim sistemini doğru yazdığınızdan emin misiniz?

3. rizxkon

rizxkon Yeni Üye

bence alakası yok driver ile kubuntu desen veya başka bi linux sürümü desen tamam derim. biraz daha detaylı yazarmısın....

4. justice

justice Yeni Üye

bi recovery yaparmısınız...

5. nevran7

nevran7 Yeni Üye

windows ultimate edition 2008 yüklü ve restart dediğimde yada kapatma tusuna basıp kapat dediğimde bilgisayar kapanıyo gbi oluyor fakat kapanmıyor ve düğmesine basılı tutup kapatıyorum asıl alındığında linux yüklüymüş sonra xp ultimate edition 2008 yüklenilmiş.. bilgisayarda recovery yok oluşturamıyorum özal olarak acer ın sitesınden ındırılmesı gerekıyo herhalde ama oradan da bulamıyorum neresınden ındırmem gerektıgını driver larının... tam olarak bilgisayar aspire acer 5920.. sorun tam olarak ne olabilir acaba? ve ne yapabiliriz ..
    tesekkürler..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. ilhannn01

ilhannn01 Yeni Üye

Aynı sorunu bende yaşıyorum aynı işletim sistemiyle masaustunde sorunsuz çalışıyor yalnız notebook a kurunca bilgisayar kapanmıyor oturum kapanma aşamasında kitlenip kalıyor. işletim sistemi xp ultimate isimli vista temalı ve bikaç ek özelligi olan windows xp. yani aslında windows xp.

8. uBaran

uBaran Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba...

Bahsettiğiniz sorun ile bende karşılaştım. ACER 5920-5A2G16Mİ serisi notebook linux olarak son kullanıcıya teslim ediliyor. Bu ürüne XP SP2 yüklediğimizde dediğiniz gibi kapanmama sorunu meydana gelmektedir. Ama aynı ürüne Vistanın herhangi bir sürümü yüklendiğinde herhangi bir problem meydana gelmiyor. Size tavsiyem XP yükleyecek olursanız üründeki HDD sata olmamasına rağmen sata driver'lı bir XP ile kurulum yapmanızdır. Bu şekilde sorunun ortadan klakacağına inanıyorum. Ben kurdum ve problem yaşamadım. Umarım yararlı olur.

9. karsavuranoglu

karsavuranoglu Yeni Üye

mrb arkadaşlar benim acer 5920G laptop bilgisayarım var içinde vista yüklüydü ve ben bunu sitede anlattığınız gibi satadiske göre windows XP sp2 cd si hazırladım ve kurdum herşey tamam normal ama bilgisayarı kapatmak istediğimizde yada yeniden başlat dediğimizde kapatmıyo windows kapatılıyor diyo o ekranda donup kalıyo ancak laptopun düğmesine basarak kapata biliyorum kapanmama sorunu için yardım ederseniz sevinirim birde sitede XP için verilen tüm driverleri yüklememe ragmen aygıt yöneticisinden baktığımda bilinmeyen aygıt diye birşeyde ünlem işareti var driverini bulamadım ne olduğu belli degil bi yardımederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
    SİSTEM ÖZELLİKLERİ:
    intel core 2 duo T 7300 2 GHz
    ekran kartı NVİDİA GeForce 8600M GS 256MB
    160 SATA DİSK TOSHİBA
    2 GB DDR2 RAM

10. karsavuranoglu

karsavuranoglu Yeni Üye

arkadaşlar merhaba
    kapanmama sorununu saka kardeşimizin bahsettiği gibi kamera driverini kaldırarak çözdüm kamerada normal olarak çalışıyo problem olmadı bundan dolayı kendisine çok çok çok teşekkür ediyorum
    ama sitede ACER 5920G için verilen tüm XP driverlarını kurmama ragmen bilinmeyen aygıt diye bişey ünlem işareti olrak görünüyo bunun üstünde sag tıklayıp özellikler i seçtiğimde
    aygıt durumu :bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş diyo
    bu aygıt nedir ve sürücülerini nerden bulurum yardımcı olurmusunuz

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüyü güncelle deyip, anakart sürücüsünü göstermeyi dener misiniz?

12. destere

destere Yeni Üye

aynı sorunu 4920g de yaşadım camera driverını kaldırınca sorun çözüldü

13. last_cartman

last_cartman Yeni Üye

yanında gelen driver cd si vista uyumlu driverler sorunu özellikle cihpset kurulumundan soınra yapar önerim acer ana sayfasından xp driverlerini indirmen ama öncelikle notebook una bi format çek sorun sadece sana kasti deil tüm 5920N kullanıcıları bu sorunu yaşıyor .. msn adresim: alucard.rp@hotmail.com

14. neslihan

neslihan Yeni Üye

Aynı sorun benim bilgisayarda da var. Tüm sürücüleri eksiksiz kurdum ama intel ıch8m-e lpc interface controller-28 adlı sürücü kurulmamış diyo. Yardımcı olursanız sevinirim.

15. f_simsek863

f_simsek863 Yeni Üye

bilinmeyen aygıt acerin sitesinde var everestten bakarsan oradan bulabilirsin bu arada kamera driverrini kaldırınca sorun ortadan kalkıyor teşekkür ederim

16. selcuko

selcuko Yeni Üye

Hangi İşletim Sistemi ile yüklü olursa olsun kameraların sürücülerini kurmayın..

Sayfayı Paylaş