Acer 5739G Fan Duruyor ve Klavye Mouse Sorun

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ultrAhmt tarafından paylaşıldı.

1. ultrAhmt

ultrAhmt Yeni Üye

Arkadaşlar acer 5739G laptopum var. Bir çok 5739g kullanan kişilerin yaşadığı takılma sorununu yaşıyodum.Servise gitti daha once anakart arızalı deyp yeni anakart takmışlar göndermişlerdi.Fakat yine devam ediyodu takılma. Daha sonra ben bu sorunu çözmüştüm başta güncel nvidia driverinda yaptığım özel ayarlarla yaklaşk 3 ay pc hiç takılmadı. Fakat şu son bir haftadır takılma sorunu makinayı duvara atma noktasına geldi :D Kaç kere makinanın içini açtım belli deil ramların yerini deiştirdim ekran kartını çkardım temizledim taktım fanı temizledim bios pilini çıkarıp beklettim. Bir gün içinde 8 kere format attım windows7 denedim oda olmadı sonra tekrar vista yapayım dedim. Fakat bişey farkettim windows7'ken de wardı klavye ve mouse yavaş çalışıyodu.klavyede tuşlar çalışıyo fakat hızlı yazdığmda bazıları işlemiyor.mouse de mesela ekranda oynatırken duruyo ama oda çalışıyo.Birde bilgisayar açılırken ekrana işte acer yazısı fln geldiğinde fan çalışıyor fakat sonra windows ortamına girerken duruyor.Bunların hepsinin tamamen biosla alakalı olduğunu düşünüyorum.Daha sonra son çare bios güncelliyeyim dedim bios güncellerkende fan çalışmaya başladı windows ortamında fakat daha sonra bilgisayar yeniden açıldığında yine duruyodu.Şuan bilgisayarda hiç takılma yok fakat fan ve klavye mouse sorunu var.Benzer sorunlar yaşayan ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum..

2. bariskilic

bariskilic Yeni Üye

bende de sadece ekran kilitlenip kalıyor oynatamıyorum hiçbirşeyi. nasıl bi ayar yaptın da 3 ay gitti?

Sayfayı Paylaş