acer 5720g ye xp yüklerken yaşanan sorunlar

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ericadams tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ericadams

ericadams Yeni Üye

ya arkadaşlar dediğim gibi bu modelde xp ye geçtikten sonrra çeşitli problemlerle karşılaşılıyor

1)öncelikle ilk kurduğunuzda bilgisayar kapanırken sistem kilitlenip kalıyor düğmeyle kapatmak zorunda kalıyoruz.benim buna bulduğum çözüm ilk önce netten çektiğimiz tüm webcam driverlarını setupla kuruyoruz daha sonra da bunları program ekle kaldırdan kaldırıyoruz çünkü bu driverlar microsoft logo denetiminden geçmedi gibi bi hata veriyor windows u update edince bende kendisi otomatik olatak usb webcam olarak gördü yani kamerayı da gayet rahat kullanıyorum bilgisayarımda kilitlenmiyor.
    2)benim yüklememden sonra ortaya çıkan en büyük problem ekran kartıyla alakalı atı driver larını bi türlü yükleyemiyor daha önce bu sorunla karşılaşan kimseyi duymadım mom.exe ve cli.exe dosyaları hata veriyor ne olduğunu çözemedim ilgilenebilecek arkadaş varsa daha detaylı açıklama yapabilirim
    şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. ericadams

ericadams Yeni Üye

evet indirdiğim o sürücüyü kullanıyorum oradan setup a girdiğimde .net 2.0 yüklenirken microsoft net framework hata veriyor hatanın içeriğinde ''command line syntax error type command/? for help" yazıyor.

vga intel driverının setup ına girdiğimde "bu sistem, yazılımı yükleme gereksinmelerini karşılamıyor kur kapatılacak" yazıyor.

bilgisayar ilk açıldığında da önüme bi hata ekranı çıkıyor o ekranda da "mom.exe-uygulama hatası uygulama düzgün olarak başlayamadı (Oxc0000135)sonlandırmak için tamama basın yazıyor.

catalyst control center a girmeyi denediğimde "cli.exe uygulama hatası.uygulama düzgün olarak başlayamadı(Oxc0000135) sonlandırmak için tamam a basın yazıyor."sorunları anlayamadım

indirdiğim tüm driverlar verdiğiniz linklerden indirilmiştir.

4. KarabuluT

KarabuluT Yeni Üye

slm arkadaşlar bende bir 5720g kullanıcısıyım pc süper ama tek bir sorunum var oda ses driveri ses driverini kurdum ama pc sesi bluetooth olarak algılıyor realtek driverini tekrar kuruncada hata verior bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar varsa acil yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

önce ses yamasını kurun. sonra ses sürücüsünü kurun. sonra aygıt yöneticisinde sistem aygıtları altında pci device i güncelleyip sürücü olarak bilgisayardaki sürücüyü gösterin

6. sinseno

sinseno Yeni Üye

dediklerinizi yaptım
    sürücü güncelleştirme sırasında daha yeni bir sürüm bulunamadı diyor.
    ses hala takılma yapıyor :(

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş