Acer 5720g ye vista kurulumu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ATAKANBUCA tarafından paylaşıldı.

1. ATAKANBUCA

ATAKANBUCA Yeni Üye

Arkadaşlar acer 5720g laptop'um var.Saka ve forumun yardımla xp kurdum.Ancak vistaya geri dönmek istiyorum.Elimde vista cd si var ama boot olmuyor ve yüklenmiyor.Bunu bana anlatabilecek kişi var mı?
    Unutmadan Elimde recovery lerde var bu cd lerden nasıl vista kurulumu yaparım?

Bana yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler [alkis]

2. Foivord

Foivord Yeni Üye

boot olmuyor derken boot ayarından CDROM u ayarladında mı okumadı ?

3. gloster

gloster Yeni Üye

gizli partitionu formatlamamışsan ve aşağıdakileri uygularsan kendi kendine orjinal itayı ilk aldığın günkü haline getirebilirsin ben xp kurulu iken böyle yaptım
    evet simdi c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis yada xp yüklemiş arkadaşlar
    Ilk olarak bios a giriyoruz ve d2d recovery enable yi disable yapiyoruz kapatiyoruz. Fnm yada Partition magic, gpedit gibi parttition programlariyla gizli partition olan pqservice isimli partitionu gorunur yapiyoruz ki buda partition numarasini 07 yaparak oluyor. Gerçi ben fnm partition programını denedim bu dha basit ve kullanışlı
    http://www.gezginler.net/modules/mydown ... t&lid=4739
    eğer vita yüklüye yönetici olarak açıyoruz
    diski tarattıktan sonra 10 gbt lık PQSREVİS kısmını buluyoruz ve bir harf atayarak bu kısmı açıyoruz zaten bilgiayarı açıp kapattıktan sonra bu kısım tekrar kayboluyor. Şimdi pqervis içinden mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin isimli dosyalari bulup bunlari c: nin icine kopyaliyoruz. bu işlemden sonra yapacaklarımız çok basit
    Baslattan + calistir+ ve cmd yazdiktan sonra entere basarak dos komut sayfasinin gelmesini sağlıyoruz
    Ilk basta (C:\>) olmadigi icin (C:\>) olana kadar (cd..) yaparak entere basiniz. (C:\>) oldugunda yazacaginiz sey sudur.

mbrwrwin install rtmbr.bin yani C:\>mbrwrwin install rtmbr.bin evet bu komuttan sonra entere basiyorsunuz. ve alt alta iki tane ok yazacak ve bilgisayarı ilk aldığınız günkü orjinal vitayı tekrar elde edebilirsiniz hatta hediye programlarıyla birlikte hayırlı olun birde işlem bittikten onra bios dan d2d yi aktif yapıyoruz.

4. cemalkemal

cemalkemal Yeni Üye

kardeş bütün yazdıklarını uyguladım iki tane OK yazısı çıktı. sonra o MS-DOS sayfasını kapattım bilgisayarı yeniden başlattık siyah ekran geliyo sürekli imleç yanıp snüyo açılmıyo bilgisayar neden olabilir

Sayfayı Paylaş