Acer 5720G Hiç Açılmıyor

Konu, 'Acer Notebook' kısmında serhat_kk tarafından paylaşıldı.

1. serhat_kk

serhat_kk Yeni Üye

Merhabalar Sayın notebook.gen.tr Kullanıcılıları;
    Acer 5720G marka laptopum dün canavar gibi çalışırken bu sabah açmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermedi. Şarş fişini takınca bilgisayarda yeşil batarya ışığı yanıyor ancak açma/kapama tuşuna basınca batarya ışığıda sönüyor.:(
    Açma/kapama tuşuna uzun uzun bastım, bataryayı defalarca çıkarıp taktım. Sonuç yok.:(
    Sizlerin derin teknik bilgisinin bu problemi atlatmamda faydalı olacağını düşünüyorum.

Laptop'um garantili, ve Vista ile piyasaya sürülen bu bilgisayara vistayı silmeden korsan xp kurdum. Teknik servise verdiğimde bu bir sorun ortaya çıkarırmı acaba?

Teknik servise verdiğimde bilgisayarımdaki önemli bilgilerin ellenmediğinden emin olabilirmiyim?

Laptop Marka ve Modeli: Acer 5720G

Yardım eden bütün kullanıcılara sonsuz teşekkürler ve dualar...

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Geçmiş olsun,
    (Siyah ekran yani bios ekranınına görmediğinizi varsayarak yazıyorum)
    İlk görünüşte anakart arızasını andırmakta fakat bu sorun işlemci den kaynaklanıyor olabilir, sevis yolu gibi görünüyor,
    Diğer cevap ise, kullandığınız işletim sistemi ne olursa olsun bu garanti kapsamını bozmaz, sizin sorununuz donanımsal yani siz istediginiz sistemi yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

3. serhat_kk

serhat_kk Yeni Üye

Evet boot edilmiyor. Bırakın boot'un hiçbir fonksiyonu çalışmıyor. Sadece ufak bir batarya ışığı...

Peki Harddiskimdeki verileri garanti kapsamını bozmadan nasıl yedekleyebilirim? Yada teknik servis bana bu desteği sağlayabilirmi acaba?

Yardımınız için çok teşekkür ederim xcodecx.

4. xcodex

xcodex Yeni Üye

Servis te bilgilerinizi yedeklemeleri çok basit, ayrıca sizinde yedekleme şansınız var fakat bazı servisler hard diskin sökülmesi ile garanti kapsamı dışına çıktığını söylüyorlar. O yüzden yapmanız size kalmış.

Hdd yi söküp harici hdd (usb) kutusu ile başka bir yere yedekleyebilirsiniz. (Garanti durumunu unutmayın)

Sayfayı Paylaş