acer 5720g ekran sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında cell-cuq tarafından paylaşıldı.

1. cell-cuq

cell-cuq Yeni Üye

arkadaşlar benim notebook böyle bi sorun çıkardı servise gittim bios yazılımdan kaynaklanıyor dediler yazılımı siz yükleyin bizde ücretli dediler bende ok dedim tüm bios yazılımlarını denedim (v1.16 dan v1.43) kadar hepsini tek tek denedim fakat sorun hala çözülmedi ekran karının son sürümünden ilk sürümüne kadar yükledim yine olmadı. format attım yine bios yükledim yine çözülmedi vista 64 bit kullanıyorum bu arada..
    bu sorun sizce nedir bazen ekran öyle bi oluyor ki hani kapanıp kapanıp açılıyor sonra resimdeki gibi oluyor napacam bilmiyorum kafayı yedim...

resimlerin direk linkleri

http://img14.imageshack.us/img14/3733/grnt017ulu.jpg
    http://img14.imageshack.us/img14/6456/grnt012v.jpg

2. Error!

Error! Yeni Üye

format atmayı denedinizmi peki ?

3. cell-cuq

cell-cuq Yeni Üye

tabiki denedim kaç defa attım hemde

4. cell-cuq

cell-cuq Yeni Üye

biri bişy yazsın ya

5. mRocK

mRocK Yeni Üye

ücreti ödeyin ve servisin yapmasını tercih edin bios güncellemesi genellikle arızaya sebep olan bir işlemdir

6. rayukan

rayukan Yeni Üye

mrb ben rabia ben de seninkine benzer bi sorun yaşıyorum şu anda. Bi çözüm bulabiln mi arkadaşım. Ya da bi çözüm önerebilecek war mı. Yardımlarınızı bekliyorum...

7. fatihseker

fatihseker Yeni Üye

aynısını ama aynısı bende de var. artık servise götürecez başka bir yol kalmadı

8. alemcimusti

alemcimusti Yeni Üye

bu sorun bios ile alakali bir sorun degil, ekranin degismesi gerekiyor yada tamir edilmesi gerekiyor. Egerki sorun tahmin ettigim gibi ekrandan kaynaklaniyor ise, ekranin arkasina üst tarafina saglamca basildiginda ekranin düzelip, geeri gelmesi gerekiyor.

9. dominichammet

dominichammet Yeni Üye

Bu sorunla ben masaüstü bilgisayarımda karşılaşmıştım. Bunun bios güncellemesiyle bir alakası yok malesef tek yapman gereken üzülerek söylüyorum ama yeni bir ekran kartı almak.
    Ekran kartının ömrü dolunca böyle sinyallerle kullanıcıya ben bozuluyorum mesajı veriyor. Benim masaüstü bilgisayarımda aynı sorun vardı ekran kartını değiştirince hiç bir sorun kalmadı..

10. alemcimusti

alemcimusti Yeni Üye

burda konusu gecen masa üstümü yoksa diz üstümü egerki diz üstü ise bu sorun kesinlikle ekrandan kaynaklaniyor derim

11. zemin51

zemin51 Yeni Üye

arkadaşım konunun üzerinden baya bi geçmiş ama şu an benim laptoptada aynı sorun var acaba nasıl hallettin sorunu teşekkürler.

12. zemin51

zemin51 Yeni Üye

çözdüm ekran kartı fırınlama diye googleden aratın.

Sayfayı Paylaş