Acer 5710G ve XP kurulumu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında quatsi tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. quatsi

quatsi Yeni Üye

Saka;
    Sana sorum ıle ılgılı ozel mesaj atmıs olsam da, aynı soruya kafası takılan arkadaslar ıcın burada da yazmayı uygun gordum. Soruyu burada cevaplayabılırsen dıger arkadaslar da faydalanmıs olur. Sımdıden tesekkurler.

Merhaba;

Oncelıkle harıka forumunuz ve paylasımınız ıcın tesekkur ederım.. Bırsey danısmak ıstıyorum musadenızle...
    Ben bundan 3 gun kadar once ACER5710G modelını satın aldım. Arka planda MSN ve SKYPE dısında bır baska program calısmadıgı zamanda bıle VISTA'nın araclarındakı cpu ve ram gostergelerı %30 larda gezınıyor.. Bundan dolayı XP yuklemeye karar verdım..
    XP drıverları hakkında arastırma yaparken donanımhaber forumlarında sızın postunuzu okudum.
    Sormak ıstedıgım;
    acer-f28/acer-aspire-as5710-4a1g12mi-core-duo-2-00-ghz-notebook-t209.html
    1) lınkınde verdıgınız drıverlar 5710 ıcın mı yoksa 5710G ıcın de aynı drıverlar mı kullanılmakta..
    2) yukarıdakı lınkte ekran kartı INTEL olarak gorunurken 5710G nın ekran kartı ATI RADEON 2300HD

Bunun yanında;
    viewtopic.php?f=24&t=18&p=27#p27
    3) lınkınde toshıba sata drıverları ıcın ayrı bır lınk, dıger notebook markaları ıcın ayrı bır lınk vermıssınız. Benım merak ettıgım bır baska soru ıse Acer 5710G toshiba mk1237gsx marka harddisk kullanıyor. sızın acıkladıgınız dogrultuda laptopıma format atıp xp yuklemek ıstersem yukarıdakı lınkte verılen toshıba marka sata drıverını mı yoksa dıger laptoplar ıcın olan sata drıverını mı yuklemem gerekır?

sımdıden tum bılgı paylasımınız ıcın tesekkur ederım?

Hosca ve Mutlu kalın
    Kolay gelsın

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sorunuza cevap verip konuyu kilitliyorum. Acer 5710 hakkında açılan genel konudan devam edersek konular dağılmamış olur.

Acer da 5710 kasanın genel adı.
    Acer aynı kasa ve anakarta değişik konfigirasyonlar yapıp farklı mdoel adları veriyor. G veya neyse.
    Farklı parçalar hariç (buradan ekran kartı oluyor) tüm diğer driverlar aynı. Diğer driverları kurup ekran kartı için size uygun olanının seçip sadece onu kurmanız yeterlidir.

Sata içinse bütün markalar için olan sürücüyü kullanmanız gerekiyor.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş