Acer 5710G Mirror Disk

Konu, 'Acer Notebook' kısmında QUAK3 tarafından paylaşıldı.

1. QUAK3

QUAK3 Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar isteğim biraz ilginç gelebilir sizlere,
    bilgi sahibi yardım sever arkdaşlardan rica ediyorum. Acer 5710G marka notebook kullnıyorum yalnız benim şöylebir sotunum var
    Tüm HDD bölümleri silindi (Recovery Disk Oluşturdum ve Buradan Tekrar yükleme yapabiliyorum sorun bu deil :D ) Doğal olarak EISA yapılandırması ( Yanı Kurtarma Kaydının Bulunduğu HDD Bölümü ) da silindi şimdi sizlerden isteğim,
    ANKARA da Oturan ve aynı marka notebook kullanıcıları Mirror disk ( HDD nin tamamının Clonlanması yanı Image Alınması İşlmi )yapabilecek kişiler yüz yüze yada Upload yöntemi ile bana yardımcı olacak arkadaşlar arıyorum.

Ayrıca benimle iletişime geçerseniz mutlu olurum.

2. gloster

gloster Yeni Üye

kardeş ne istediğini tam olarak anlayamadım ama tam imaj almak istiyorsan empovering teknoloji programlarında bu mümkün yada vistayı istediğin gib özelleştirp imaj almak sitiyorsan microsoftun AIK programı sana yardımcı olabilir
    http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=tr bu programda chiponline de bahsedilmişti orada bulursan nasıl kullanılacğını görebilirsin biraz uzun bir iş EİSA yapılanmasına da gelince diskte bu kısmı yeniden oluştıurmak da mümkün bunun için elinde recovery dvd lerin yada bir imajın olamsı lazım acerpanam adersinde sürücüler kısmında (tabi kendi modeline göre arıyorsun) orada disk formatted diye bir program var onu indirip cd ye çekiyorsun sonra onunla bu cd yi yeniden başlatıp diske yeni bir format atıyorsun format aşamasında 10gbt lık yeni bir bölüm oluşturuyorsun (EISA) yapılandırması geriye kalanı da ikiye bölüyorsun tabi bu aşamad 10 gb lık yere recovery dvd lerini buraya yüklüyorsun yada başka bir imajın varsa onları yüklüyorsun mesela microsoftun AIK programıyla özel bir imaj oluşturup yükleyebilirsin tabi bu bölüm açılışta alt+f10 tuşları ile çalışacak biraz dikkatli olmak lazım riskli işler iyi ingilizce ister bilmem bu bilgiler işine yararmı

3. QUAK3

QUAK3 Yeni Üye

İlgin için teşekkürler ben bahsettiğin Post Acer Disk Formatter CD ISO Image'nı indirdmiştim fakat HDD ye 10GB bir Bölüm olusturmamıştı, Detaylı anlatım yapabilirmisin elimde Recovery disk (Factory Default) mevcut şimdiden taşekkürler.

Sayfayı Paylaş